חדשות פתח תקווה

גשר על מי בריכה סוערים

חדשות פתח תקווה21 באוגוסט 2019    דקה אחת
0

רבנים בעיר פנו במכתב לראש העירייה, הקורא לו לאפשר את פתיחת הבריכה הלא מקורה בשבת, ולהשאיר את הבריכה החדשה והמקורה סגורה בשבת, כדי למנוע חילול שבת ולאפשר לציבור החרדי להשתמש בשירותי הבריכה

גשר על מי בריכה סוערים
בריכת המחלוקת בעמישב. "רק המתנ"ס והתושבים יקבעו" ׀ צילום: אלון חכמון

המחלוקת סביב פתיחת קאנטרי עמישב בשבת, שגלשה לפסים מביכים, מקבלת בימים האחרונים תפנית, נוכח פנייה של רבנים המציעים לחזור למצב הקודם, טרם חנוכתה של הבריכה החדשה והמקורה. בהצעה שהעבירו לראש העירייה רמי גרינברג, קוראים הרבנים החתומים על הפנייה לאפשר את פתיחת הבריכה הלא מקורה והמשופצת בשבת, ומנגד, להשאיר את הבריכה החדשה והמקורה סגורה, במטרה לאפשר לציבור החרדי להימנע מחילול השבת ולפקוד את הבריכה המקורה במהלך השנה.
כזכור, הבריכה המקורה נבנתה כחלק משדרוג הקאנטרי בעמישב לרווחת כל תושבי השכונה. עד להקמתה של הבריכה המקורה, פעל הקאנטרי בשבת עם בריכה אחת, והציבור החרדי והדתי רכש מנויים שאינם כוללים שימוש בשבת. אלא, שלאחר פתיחת הבריכה המקורה, ולנוכח העובדה שמותקנים בה משאבות ואמצעי חימום, דרש הציבור החרדי את איסור פתיחתה בשבת, כתנאי לרכישת מנויים לקאנטרי.
נדגיש כי ההחלטה על פתיחת שתי הבריכות בשבת התקבלה עוד בקדנציה הקודמת, על ידי הנהלת המתנ"ס וראש העירייה, שסירב להתעסק בסוגיה או לשנות את ההחלטה, למרות הביקורת שספג מהציבור החרדי בעיר. גם היום, עם קבלת המכתב, הבהיר גרינברג כי אין בכוונתו להתערב בנושא, וכי הוא מותיר את האחריות על הנהלת המתנ"ס.
"הבהרתי לרבנים שאני לא רוצה להיכנס לסוגיית מקבלי ההחלטות בנושא, ואני לא אהיה זה שיתנגד לסגירת הבריכה המקורה, כמו שלא פעלתי לפתיחתה. רק הנהלת המתנ"ס והתושבים הם שיקבעו את אופן הפעילות במקום. להבנתי, נכון לעת הזאת אין התקדמות דרמטית בנושא".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

700 עמדות טעינה לרכבים חשמליים יותקנו ברחבי...

החברה לפיתוח פתח תקוה פרסמה מכרז להקמת מספר שיא של 700 עמדות טעינה לרכבים חשמליים, שיוקמו בפריסה הדרגתית ברחבי העיר...

חדשות פתח תקווה19 בינואר 2021    דקה אחת
0

נתפסו על חם: המשטרה פשטה על עוד...

מעבדת סמים גדולה ובה כ-2000 שתילי סם בשווי מיליוני שקלים, נחשפה הלילה בתום חקירה סמויה של משטרת ישראל - שלושה...

חדשות פתח תקווה18 בינואר 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה