חדשות פתח תקווה

גשר על מי בריכה סוערים

חדשות פתח תקווה21 באוגוסט 2019    דקה אחת
0

רבנים בעיר פנו במכתב לראש העירייה, הקורא לו לאפשר את פתיחת הבריכה הלא מקורה בשבת, ולהשאיר את הבריכה החדשה והמקורה סגורה בשבת, כדי למנוע חילול שבת ולאפשר לציבור החרדי להשתמש בשירותי הבריכה

גשר על מי בריכה סוערים
בריכת המחלוקת בעמישב. "רק המתנ"ס והתושבים יקבעו" ׀ צילום: אלון חכמון

המחלוקת סביב פתיחת קאנטרי עמישב בשבת, שגלשה לפסים מביכים, מקבלת בימים האחרונים תפנית, נוכח פנייה של רבנים המציעים לחזור למצב הקודם, טרם חנוכתה של הבריכה החדשה והמקורה. בהצעה שהעבירו לראש העירייה רמי גרינברג, קוראים הרבנים החתומים על הפנייה לאפשר את פתיחת הבריכה הלא מקורה והמשופצת בשבת, ומנגד, להשאיר את הבריכה החדשה והמקורה סגורה, במטרה לאפשר לציבור החרדי להימנע מחילול השבת ולפקוד את הבריכה המקורה במהלך השנה.
כזכור, הבריכה המקורה נבנתה כחלק משדרוג הקאנטרי בעמישב לרווחת כל תושבי השכונה. עד להקמתה של הבריכה המקורה, פעל הקאנטרי בשבת עם בריכה אחת, והציבור החרדי והדתי רכש מנויים שאינם כוללים שימוש בשבת. אלא, שלאחר פתיחת הבריכה המקורה, ולנוכח העובדה שמותקנים בה משאבות ואמצעי חימום, דרש הציבור החרדי את איסור פתיחתה בשבת, כתנאי לרכישת מנויים לקאנטרי.
נדגיש כי ההחלטה על פתיחת שתי הבריכות בשבת התקבלה עוד בקדנציה הקודמת, על ידי הנהלת המתנ"ס וראש העירייה, שסירב להתעסק בסוגיה או לשנות את ההחלטה, למרות הביקורת שספג מהציבור החרדי בעיר. גם היום, עם קבלת המכתב, הבהיר גרינברג כי אין בכוונתו להתערב בנושא, וכי הוא מותיר את האחריות על הנהלת המתנ"ס.
"הבהרתי לרבנים שאני לא רוצה להיכנס לסוגיית מקבלי ההחלטות בנושא, ואני לא אהיה זה שיתנגד לסגירת הבריכה המקורה, כמו שלא פעלתי לפתיחתה. רק הנהלת המתנ"ס והתושבים הם שיקבעו את אופן הפעילות במקום. להבנתי, נכון לעת הזאת אין התקדמות דרמטית בנושא".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

רגע לפני הפתיחה: סיור שווקים

המשטרה והרשויות המקומיות באמצעות מערכי האבטחה שלהן נערכות  לקראת פתיחתם של הקניונים והשוק העירוני במסגרת הקלות נוספות בתקנות החירום צו...

חדשות פתח תקווה6 במאי 2020    2 דקות
0

חוזרים לשגרה: העירייה שוב תבצע אכיפת חנייה...

לאחר כחודש וחצי בהן הייתה חניה חינם בכחול לבן באזורי התעשייה, בתחילת השבוע חזר אגף הפיקוח לאכיפה מלאה של חניה...

חדשות פתח תקווה6 במאי 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה