חדשות פתח תקווה

גרינר: "מתנצלת, התנהגתי כמו בהמה"

חדשות פתח תקווה18 ביולי 2019    2 דקות
0

לאחר דוח שקיבלה בגין שימוש בטלפון בנהיגה, פרסמה תושבת העיר ליהיא גרינר סרטון שצילמה, שבו נראה שוטר נותן לה דוח, תוך שהיא מגדפת אותו ואת המשטרה • בעקבות המקרה הגיש השוטר תלונה נגד כוכבת הריאליטי

גרינר: "מתנצלת, התנהגתי כמו בהמה"
גרינר. "לא מכירה מישהו שמברך את המשטרה כשהוא מקבל דוח" ׀ צילום: שוקה כהן

שעות אחדות אחרי שהעלתה לאינסטגרם סרטון שצילמה, שבו היא משמיצה שוטר מאגף התנועה שרשם לה דוח בגין שימוש בטלפון בזמן נהיגה, הגיש השוטר תלונה במשטרת פתח תקוה כנגד ליהיא גרינר, תושבת העיר, בגין העלבת עובד ציבור. ל"המקומון" נודע כי בכוונת המשטרה לזמן את גרינר לחקירה כבר בימים הקרובים, וכי במשטרה בוחנים משפטית כיצד לנהוג בכוכבת הריאליטי, בוגרת "הישרדות VIP" ו"האח הגדול", בגין השתלחותה במשטרה.
ביום ראשון בבוקר נתפסה גרינר בכביש 471 כשהיא נוהגת ברכבה ובמקביל עושה שימוש במכשיר הטלפון הנייד שלה. שוטר של אגף התנועה שרכב מאחוריה סימן לה לעצור בצד הדרך ורשם לה דוח על סך 1,000 שקל, בנוסף ל-8 נקודות שנרשמו לחובתה. הדרמה החלה תוך כדי מתן הדוח, כשגרינר החליטה לצלם את האירוע, תוך שהיא מסננת לעברו גידופים, קללות והשמצות נגדו ונגד המשטרה.
ביום שני הבינה גרינר שטעתה, והביעה התנצלות בפני המשטרה והשוטר, כשהיא מציינת כי אחרי שצפתה בסרטון חשה תסכול מעצמה. "אמרתי לעצמי 'איזו בהמה את', ומיהרתי להסיר את הסרטון. לדאבוני, גורם אחר הספיק להוציא אותו ולהפיץ אותו. אני מצטערת על הדברים שנאמרו, ומביעה התנצלות כנה, אולם עם זאת, אני לא מכירה מישהו שמברך את המשטרה אחרי שהוא מקבל דוח".
בהמשך ציינה: "כעסתי על היחס המזלזל שקיבלתי מאותו שוטר, על חוסר האנושיות, ולא על עצם רישום הדוח. רתחתי על ההתעלמות ממני, למרות שבהתחלה ניסיתי להיות נחמדה וביקשתי שיסלח לי. הוא פשוט שלח אותי לרכב ואמר לי להמתין שם עד שיסיים לרשום את הדוח, וזה התסיס אותי. אם רק היה מסביר לי שאסור לגעת בנייד, הייתי מבינה, וכל הסיפור לא היה מתרחש, אבל אני באמת מתנצלת".
יצוין כי לאחר האירוע העלתה גרינר לאינסטגרם את הסרטון, שבו היא מגדפת את השוטר ומכנה אותו בשמות גנאי. זאת, כשהיא ניצבת מול השוטר ומצלמת אותו בעת רישום הדוח, ומאוחר יותר – כשהתיישבה בכיסא הנהג ברכבה, כאשר בתה לצדה.
מאוחר יותר ניסתה גרינר לרכך את הדברים: "לא הייתי בטלפון, הוא היה כבוי, אבל הוא היה ביד שלי. היה פקק מטורף, ובצד עמד שוטר עם אופנוע. הייתי מולו, הכביש לא זז. הוא ראה שהטלפון ביד שלי, אמר לי לעצור ונתן לי דוח של 1,000 שקל. אם הייתי עושה אס-אם-אסים או משהו, הייתי מבינה, אבל אני הסתכלתי ישר. זה כמו להחזיק כוס קפה או סיגריה. קיללתי אותו והכל יצא, לא התנהגתי יפה, אבל גם הוא לא. הוא ראה שאני לא באמת בטלפון, לא משחקת עם הטלפון".
מהמשטרה נמסר: "משטרת ישראל רואה בחומרה רבה את הדברים ושומרת לעצמה את הזכות לפעול בכל הכלים החוקיים, הן במישור הפלילי והן במישור האזרחי. המשטרה לא תעמוד מן הצד אל מול אמירות בלתי נסבלות ובלתי ראויות כנגד שוטרים שעושים עבודתם נאמנה, אוכפים חוק ושומרים על שלום הציבור וביטחונו".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

אושר במועצת העיר: קבלנים יחויבו בתשלום הוצאות...

כחלק מהפעילות המאומצת לשמירה על ניקיון העיר ושיפור חזותה, מחויבים הקבלנים בניקיון המדרכה והכביש מסביב לאתר הבנייה בו הם עובדים....

חדשות פתח תקווה28 ביולי 2020    דקה אחת
0

התגלה עובד חולה קורונה במרכז השירות של...

הודעה חשובה לתושבי פתח-תקווה והסביבה בדבר מקרה קורונה במרכז השירות של עמידר בעיר פתח תקווה לאחר שהתגלה אתמול, יום שני,...

חדשות פתח תקווה21 ביולי 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה