חדשות פתח תקווה

גרינברג לרב בלוי: "לך תחרחר מלחמות בבני ברק"

חדשות פתח תקווה18 ביולי 2019    2 דקות
1

בעקבות המאבקים סביב פתיחת בריכת עמישב בשבת, פורסמו בשכונות הדר גנים וגני הדר מודעות ענק בגנות ראש העירייה, במקביל לדברי הסתה ברשתות החברתיות

גרינברג לרב בלוי: "לך תחרחר מלחמות בבני ברק"
המודעה שפרסמו החרדים בעיר. "זו לא בעיית צניעות, אלא בעיית צביעות"׀ צילום: אלון חכמון

מלחמות השבת והמאבקים סביב פתיחת הבריכה העירונית בעמישב בשבת הידרדרו בסוף השבוע האחרון לשיח מביש – פשקווילים משמיצים, דברי נאצה ומודעות כנגד ראש העירייה רמי גרינברג.
במפגש מקרי עם הרב מרדכי בלוי, אמר גרינברג לרב: "תחזור לבני ברק, אין לך מה לעשות פה. אתה בא לכאן לחרחר ריב". לדעת גרינברג, בלוי מתסיס את הציבור הליטאי בהדר גנים, תחת מעטה של "משמרת הקודש והחינוך", המעניקה היתרים לאתרי נופש של הציבור החרדי והדתי. זאת, לאחר שהרב אמר בנושא: "לצערנו, למרות שפירטנו את הדרישות בכתב עוד בשנה שעברה, לא קיבלנו עד כה תשובה שתוקנו הליקויים החמורים בנושא צניעות. לעת עתה, מתחם הבריאות הנ"ל אינו ראוי לשימוש על פי ההלכה".
על פי בלוי, יש ליצור במקום כניסה נפרדת לציבור החרדי, בעיקר לגברים, כדי למנוע היתקלות עם נשים שיוצאות מהבריכה, כשעל גופן בגד ים בלבד, ועד שיוסדר העניין, צריך להיזהר מלהגיע לבריכה. בתגובה, יצאו גרינברג ופעילים חברתיים נגד הרב וקראו לשמור על הסטטוס קוו בעיר.
אלא שביום שישי נתלו בשכונות הדר גנים וגני הדר מודעות ענק, תחת הכותרת "שבת היא מקור הברכה", שבהן פורסמו תמונותיהם של ראש עיריית טבריה רון קובי, לצד גרינברג וראש עיריית רמת גן כרמל שאמה הכהן, הנאבקים על אופייה החילוני של עירם. מתחת לתמונות נכתב "אוהבים את השבת". המודעות הועלו מיד לרשתות החברתיות, וזמן קצר לאחר מכן הן הוסרו על ידי מפקחי העירייה. לאחר מכן ערך גרינברג סיור בשכונות הדר גנים ועמישב, יחד עם צוות מקצועי של העירייה. במהלך הסיור, חסם את דרכו רכב ובו שני חרדים, שאחד מהם הוא הרב בלוי, שהגיע למקום כדי לעורר פרובקציה.
כשגרינברג הבין שמולו ניצב הרב בלוי, שהגיע, לטענתו לבית המדרש בעיר, שאל גרינברג "אין לך בית מדרש בבני ברק?", ואמר: "אין לך פה שום דבר ולא יהיה לך פה כלום. קח את עצמך ולך תחרחר ריב בבני ברק, אחרת אגרום לך הרבה יותר נזק מתועלת". בלוי הקליט את השיחה, ומאוחר יותר הפיץ אותה בקרב הציבור החרדי. בתגובה, פרסם גרינברג הודעה שבה נאמר: "מי שמחרחר ריב ומדון, ורוצה לפגוע במרקם המגוון של העיר, מקומו לא איתנו. הפניתי אותו חזרה לבני ברק. האיש אחראי על מתן אישורים לבריכות ומתקנים ציבוריים, ובו בזמן שהוא מאפשר לציבור החרדי לפקוד את בריכת מינץ שפתוחה בשבת, הוא מתריע בפני הגעה לבריכת עמישב. זו לא בעיית צניעות, אלא בעיית צביעות".
ברשתות ובאתרים של הציבור החרדי מיהרו לתקוף את ראש העירייה, שיצא בגלוי כנגד הרב בלוי, והנושא הפך לשיחת היום ברחוב החרדי.

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

שלושה חולי קורונה בפתח תקווה ובית חולים...

בבית חולחיבילינסון במחלקה האורולוגית מטופלת סיעודית בת 82 לאחר ניתוח אובחנה כחולת קורונה , ככל הנראה ממבקריה . לכן 30...

חדשות פתח תקווה26 במרץ 2020    4 דקות
0

מתמודדים עם הקורונה

המאבק במשבר נגיף הקורונה מחריף. מחד, העיריים הוציאה היום מכתב המבהיר כי על כל מוסדות החינוך בעיר צריכים להשאר סגורים,...

חדשות פתח תקווה25 במרץ 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה

  • גליליאו לביא
    כל הכבוד לרמי ראש עירנו

    ראש עיר של כולם