חדשות פתח תקווה

גרינברג חוזר לליכוד

חדשות פתח תקווה5 בספטמבר 2019    3 דקות
0

ראש העירייה לא באמת הלך, אבל איים שהוא ואנשיו לא יפעלו בסניף הליכוד בעיר בגלל החלטת מטה המפלגה שלא לאפשר לו לנהל את הפעילות בקלפיות בעיר • אחרי פגישה עם ראש הממשלה, הוא חזר בו • גרינברג: "הכל מאחורינו. אני מתגייס בכל הכוח כדי לעזור לנתניהו לנצח"

גרינברג חוזר לליכוד
סניף הליכוד בעיר. "כולנו שותפים" ׀ צילום: אלון חכמון

שבועיים אחרי שהודיע על החלטתו לעצור את פעילותו ופעילות אנשיו לקראת הבחירות לכנסת, שייערכו ב-17 בספטמבר, הודיע ראש העירייה רמי גרינברג כי יחזור לפעילות בסניף. וזאת, לדבריו, כדי לעשות כל שביכולתו להצלחת ראש הממשלה בנימין נתניהו בבחירות.
גרינברג החליט לא להיות פעיל לקראת הבחירות הקרובות, לנוכח החלטה שהתקבלה במטה הליכוד המרכזי, שלא לאפשר לגרינברג לנהל את פעילות המפלגה בקלפיות בעיר ולהפקידה בידי פעיל המפלגה דורון רצון. גרינברג טען שהחלטה זו תכשיל את המאמץ לניצחון בבחירות בפתח תקוה. במקביל, פרסמו הוא ואנשיו הודעות שבהן מחו על התנהלות מטה הליכוד.
בעקבות ההחלטה שותק למעשה סניף הליכוד בעיר. גרינברג ואנשיו נעלמו מהשטח ונעדרו מהסניף, וכל הניסיונות לגשר בין הצדדים לא צלחו, שכן במטה הליכוד סירבו לדרישתו של גרינברג, לרבות ח"כ דוד ביטן – הממונה על נושא הפעילות בקלפיות מטעם הליכוד.
אלא שבימים האחרונים הבינו כולם כי סניף הליכוד המקומי חשוב ודומיננטי, וכי להחלטה השנויה במחלוקת תהיה השפעה רחבת היקף. גם במפלגה הבינו שסניף דומם ומפולג עלול לחרוץ את גורל הבחירות בעיר.
ביום ראשון העביר יו"ר סיעת הליכוד במועצה, חבר האופוזיציה משה משה, מכתב לראש העירייה גרינברג, שבו קרא לו לחזור בו מהתפטרותו ולקחת את המושכות בתקופה קשה זו, ולסייע להצלחת הליכוד בבחירות. "עלינו להתאחד, ובכוחות משותפים להביא להצלחת הליכוד.
"היום, יותר מתמיד, אסור לך להפנות גב בשעות הקשות, לנטוש את המטה ולשבת מהצד, אחרי שניהלת את המטה עד לפני כשבועיים", כתב משה לגרינברג.
בשני האחרון נפגש רמי גרינברג עם ראש הממשלה, ומיד לאחר הפגישה זימן מפגש עם פעילי הסניף המקומי בלשכתו. בפגישה, הודיע גרינברג על חזרתו לפעילות שטח לקראת הבחירות. "הכל מאחורינו", אמר גרינברג, "ואני מתגייס בכל הכוח כדי לעזור לנתניהו לנצח למען עתיד ישראל, כלכלת ישראל, וכמובן על מנת שפתח תקוה תמשיך לפרוח ולשגשג בספורט, בתחבורה, בתעשייה, בחינוך ובכל תחום אחר. חייבים שהליכוד ינצח כדי שהמשאבים יגיעו לעיר".
מה קרה שעצרת את הפעילות?
"לא עצרתי. היה לנו לחץ לקראת פתיחת הלימודים, היה קצר קטן, אבל אנחנו ממשיכים הלאה. כולנו נהיה שותפים לניהול הקלפיות. מה שהיה באפריל, זה מה שקורה עכשיו".
התקפלת?
"במשך כל השנים לא ביקשנו שום דבר. מאז ומעולם אני רואה תמיד את טובת כלל הציבור ולא את האינטרסים שלי. אני יו"ר מטה הבחירות, וממשיכים בפעילות נחושה".
מי ינצח בבחירות הקרובות?
"הליכוד ינצח בפתח תקוה, והליכוד ינצח את הבחירות במדינה וימשיך להוביל אותה ואת העיר קדימה. אין ספק שאלה יהיו התוצאות".
בחדר שלידך יושב ממלא מקומך רון כץ, שמנהל את המטה של מפלגת כחול לבן בעיר. איך אתם מסתדרים בימים אלה?
"רוב העם, ובוודאי בפתח תקוה, יודעים שאין מישהו שיכול לנהל את הממשלה ואת המדינה חוץ מנתניהו. כחול לבן זו פיקציה ברמה הארצית וברמה המקומית. זה יותר גיבוב של אינטרסנטים, שרוצים סידורי עבודה ולא באמת רוצים או מסוגלים לנהל את המדינה".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

לראשונה בפתח תקוה: רמזורים עם טיימר עבור...

במסגרת השדרוג התנועתי שמקדם ראש העירייה רמי גרינברג ברחבי העיר, הותקנו לראשונה בפתח תקוה רמזורי טיימר עבור הולכי הרגל. מדובר...

חדשות פתח תקווה7 ביולי 2020    דקה אחת
0

חתונה בצל הקורונה

אחרי שנדחתה פעמיים, נישאו אתמול (6 ביולי) בני הזוג אסתי כביר ואוראל כהן. בני הזוג, שדחו את חתונתם בשל הקורונה...

חדשות פתח תקווה7 ביולי 2020    3 דקות

כתיבת תגובה