חדשות פתח תקווה

גרינברג: "הנחתי להגדיל את היקף התמיכות לעמותות ב-30%"

חדשות פתח תקווה16 בנובמבר 2020    דקה אחת
0

זאת מעל ל-50% שכבר ניתנו להן. בנוסף יורחב היקף העמותות הזכאיות לתמיכה, וזאת על רקע משבר הקורונה שגרם לצמצום בהיקף פעילותן

גרינברג: "הנחתי להגדיל את היקף התמיכות לעמותות ב-30%"
גרינברג ׀ צילום: יח"צ

ראש העירייה רמי גרינברג החליט כי העירייה תגדיל את תקציב התמיכות שניתנו לעמותות השונות ב-30%, וכן יורחב היקף העמותות הזכאיות. כזכור, עיריית פתח תקוה אישרה בשנת 2020 עד כה – 50% מסך התמיכות לעמותות החינוך, הרווחה, ההסעדה וחלוקת מזון, עמותות הספורט ועמותות הסיוע לחיילי צה"ל בסכום מצטבר של כ-17 מיליון ש"ח. העירייה אישרה חלוקה של 50% בלבד בשל משבר הקורונה שהביא לצמצום משמעותי בהיקף פעילות העמותות וכן משום הצורך של הרשות להזרים תקציבים לטיפול במשבר, שלא נלקחו בתקציב השוטף – טרום משבר הקורונה. כזכור, משבר הקורונה גרר ירידה משמעותית בהכנסות העירייה בעלות של כ- 200 מיליון שקל שניתנו כהנחה בארנונה לעסקים שנפגעו בקורונה. יודגש כי בשל המצב רשויות רבות אחרות וויתרו על חלוקת התמיכות השנה וחלקן אפשרו היקף תמיכות של 50% בלבד.

בעקבות תהליכי ההתייעלות שנעשו בחודשים האחרונים, שבהם צומצם משמעותית הוצאות על שכר וכוח אדם, החליט ראש העירייה להגדיל את תקציב התמיכות ב-30% מעל ל-50% שכבר ניתנו. כמו כן, יורחב היקף העמותות הזכאיות, לעמותות העוסקות בתרבות, רווחה, מוסדות דת, קליטה ועלייה וכן עמותות כלליות הפועלות בעיר לרווחת התושבים. מדובר בכ- 300 עמותות ואגודות אשר יזכו בתוספת של למעלה מ-11 מיליון שקל במצטבר.

ראש העירייה רמי גרינברג "כידוע, עיריית פתח תקוה כמו כלל המשק, מתמודדת עם ההשלכות התקציביות שכרוכות בטיפול במשבר הקורונה. במקביל גם העמותות השונות, צמצמו את היקף פעילותן באופן משמעותי. על אף זאת, הנחתי על הגדלה של 30% בסך התמיכות וזה מעבר ל-50% שכבר ניתנו. כפי שהבטחתי בחודשים האחרונים, העירייה תפעל להגדלת התמיכות ככל שהמצב יאפשר זאת. כך, לאור הפעילות האינטנסיבית שלנו בנושא ובהמשך לפעולות ההתייעלות הרוחביות שהרשות קידמה, אני שמח לבשר היום על הרחבת תקציבי התמיכות לעמותות ב-30%. עיריית פתח תקוה תמשיך לתמוך בעמותות השונות ככל שיידרש לרווחת תושבי העיר."

 

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

מתחת לאף: ארבעה רכבים נגנבו בהדר גנים

תושבי מתחם נחלים שבשכונת הדר גנים זועמים אחרי ששלושה כלי רכב של תושבי השכונה נגנבו במהלך הלילה. השלושה מצטרפים אל...

חדשות פתח תקווה16 ביוני 2021    דקה אחת
0

משולש אהבים: צעיר נדקר במהלך ריב

משולש רומנטי הסתיים בתקרית אלימה ובפצוע באורח קשה. תושב פתח תקוה בן 34 נפצע מדקירה במהלך קטטה שפרצה בשבת לפנות...

חדשות פתח תקווה16 ביוני 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה