חדשות פתח תקווה

גרינברג הורה לקצץ 30% בשעות נוספות וכוננות

חדשות פתח תקווה3 בדצמבר 2019    2 דקות
0

עובדי עירייה: "בעוד לנו מקצצים בפעם השנייה בתוך שנה, יש כאלה שנהנים מהטבות מפליגות. אנחנו בעלי משפחות, שבסופו של יום צריכים להביא אוכל לילדינו" • יו"ר ועד העובדים מרגיע: "לראש העירייה יש אוזן קשבת"

גרינברג הורה לקצץ 30% בשעות נוספות וכוננות
גרינברג. "אני נשוי לעירייה" ׀ צילום: אלון חכמון

ראש העירייה רמי גרינברג הנחה את מנהלי היחידות בעירייה להיערך לקיצוץ רוחבי בשיעור של 30%, בכל הקשור לשעות נוספות ושעות כוננות. ההנחיה עוררה כעס רב בקרב עובדים הטוענים: "בעוד לנו מקצצים, יש כאלה שנהנים מתוספות שכר. זו פגיעה ישירה בפרנסה שלנו".
גרינברג מרגיע: "אין כוונה לפגוע בעובדים שמבצעים את המוטל עליהם ושתפקידם מצריך שעות כוננות ושעות נוספות. ההנחיה היא לבצע קיצוץ בקרב בעלי תפקידים שלא עונים על הצורך בשעות כוננות וממילא בגין שעות נוספות".
אבל את עובדי העירייה זה לא מרגיע. "משקיעים במיליון דברים, ורק אצלנו העובדים, שאמורים לתת את השירות לתושבים, באים לקצץ בפעם השנייה בתוך שנה. יש כאלה שנכנסו לעירייה לאחרונה ונהנים מהטבות מפליגות, ובנו, הקטנים, פוגעים. זה מוריד אוויר בעבודה, ואת זה ראש העירייה חייב להבין. אנחנו בעלי משפחות, שבסופו של יום צריכים להביא אוכל לילדינו".
כזכור, עם אישור תקציב 2019, העביר ראש העירייה הנחיה דומה, ולאחר שבוצע הקיצוץ, נפגש עמו יו"ר ארגון העובדים אלי שלמה. בתום בירור מעמיק הוחזרה לחלק לא מבוטל מהעובדים מכסת שעות הכוננות והשעות הנוספות.
יו"ר ארגון העובדים אלי שלמה: "אני מבין את טענות העובדים, אבל לא צריך לצאת בהצהרות. ראש העירייה נערך לקראת תקציב והעביר החלטה רוחבית. אנחנו נשב יחד ונבחן כל עובד ועובד, ואני מאמין שכפי שהיה עם כניסתו לתפקיד, ראש העירייה יגלה גם הפעם אוזן קשבת ויאשר את התוספות לעובדים שאכן ראויים להן. בכל מקרה, ארגון העובדים מטפל בנושא".
גרינברג: "אני לא מבין על מה סערת העובדים. זה קיצוץ רוחבי ולא שמי. נערוך בדיקה יסודית, ומי שאכן עומד בשעות הכוננות ומבצע אותן הלכה למעשה, יקבל אותן במסגרת תפקידו. אין כוונה לפגוע בשכרם של אלה שעובדים, אלא לעצור את הבזבזנות שהייתה נהוגה כאן וחלוקת ההטבות למי שהיו חפצים ביקרו. הנושא יטופל בצורה הגונה, על מנת להביא לחיסכון, והכל לטובת שירות לאזרח, תוספת בחינוך, בניקיון ובשירותי העירייה".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

לראשונה בפתח תקוה: רמזורים עם טיימר עבור...

במסגרת השדרוג התנועתי שמקדם ראש העירייה רמי גרינברג ברחבי העיר, הותקנו לראשונה בפתח תקוה רמזורי טיימר עבור הולכי הרגל. מדובר...

חדשות פתח תקווה7 ביולי 2020    דקה אחת
0

חתונה בצל הקורונה

אחרי שנדחתה פעמיים, נישאו אתמול (6 ביולי) בני הזוג אסתי כביר ואוראל כהן. בני הזוג, שדחו את חתונתם בשל הקורונה...

חדשות פתח תקווה7 ביולי 2020    3 דקות

כתיבת תגובה