חדשות פתח תקווה

גרינברג אישר את עקרונות תכנית האב לתחבורה בפתח תקוה

חדשות פתח תקווה29 בדצמבר 2020    2 דקות
2

על פי התחזיות המבוססות על תכנית המתאר, בשנת 2040 היקף אוכלוסיית העיר צפוי לעמוד על כ-400 אלף תושבים והיקף המסחר יוכפל. התכנית תיתן מענה מתאים להרגלי הנסיעה הצפויים

גרינברג אישר את עקרונות תכנית האב לתחבורה בפתח תקוה
מבט על דרך רבין | צילום: דוברות העירייה

ראש העירייה רמי גרינברג כינס בתחילת השבוע את צוות אגף ההנדסה בהובלת מהנדס העיר איציק אוז'לבו, לישיבה שדנה במטרות תכנית האב לתחבורה בשנים הקרובות. הישיבה דנה בשלב המטרות אשר בעזרתן יהיה ניתן לתת מענה תחבורתי לגידול הצפוי באוכלוסיית העיר במהלך השנים הקרובות. במהלך החודשים הקרובים תוצג בפני ראש העירייה תכנית הביצוע שתתבסס על המטרות שאושרו בישיבה. כמו כן, התכנית תבנה על סמך התכניות של משרד התחבורה והעובדה כי בשנים הקרובות צפויים לפעול ארבעה אמצעי תחבורה ציבורית בעיר: רכבת כבדה, רכבת קלה (קו אדם וסגול), שני קווי מטרו (M2,M3) ונתיבי תחבורה ציבורית ייעודים לאוטובוסים.

תכנית אב לתחבורה הינה מסמך תכנוני מנחה ומטרתה לגבש חזון תחבורתי מקיף המתייחס לכל תחומי ונושאי התחבורה לתמוך בתכניות הפיתוח העתידיות ולהתאים את התשתיות התחבורתיות לשלבי ההתפתחות העירונית. תוצרי תכנית האב לתחבורה משמשים ככלי לקובעי ומבצעי המדיניות ליישום תוכניות הפיתוח.

על פי התחזיות המבוססות על תכנית המתאר, בשנת 2040 היקף אוכלוסיית העיר צפוי לעמוד על כ-400 אלף תושבים וכן הכפלת היקף המסחר ומקומות תעסוקה בעיר. תכנית האב תיתן מענה מתאים להרגלי הנסיעה הצפויים בעתיד לצרכי עבודה ולהתניידות בתוך העיר. בתוך כך מטרת העל של התכנית היא יצירת מערכת תחבורה ציבורית יעילה, נגישה ומקושרת במעודדת שימוש בה.

בנוסף, בין מטרות התכנית גם ליצור מרחב אורבני ממותן תנועה המעודד הליכתיות ותנועה לא מוטורית ע"י רשת שבילי אופניים רציפה המקשרת בין חלקי העיר ומוקדי התעסוקה וכן שיפור בתנאי הרחוב עבור הולכי הרגל. בנוסף, שיפור הקישוריות אל מוקדי התעסוקה בעיר בעזרת תחב"צ יעילה, יצירת מערכת תחבורה המאפשרת את מימוש תכניות הפיתוח העירוניות ע"י קביעת תשתית לחניוני רכבים ועוד, וכן שיפור הבטיחות של מערכת הדרכים.

כאמור, בחודשים הקרובים צפוי מהנדס העיר להציג בפני ראש העירייה את חלופות התכניות שתוכננו בהתאם למטרות שאושרו.

גרינברג: "לצד ההתמודדות מול המשבר אנחנו לא מפסיקים לקדם את העיר ובפרט את המערך התחבורתי שבה. זאת כדי לתת מענה מיטבי להתפתחות הצפויה בשנים הקרובות – הן על ידי הגידול באוכלוסייה והן על ידי הרחבת היצע המשרדים והתעסוקה בעיר. כפי שניתן לראות המהפכה התחבורתית בעיר נמצאת בימים אלו בעיצומה והיא תתמוך באופן מיטבי בהתפתחות הצפויה בשנים הקרובות בעיר."

 

 

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

700 עמדות טעינה לרכבים חשמליים יותקנו ברחבי...

החברה לפיתוח פתח תקוה פרסמה מכרז להקמת מספר שיא של 700 עמדות טעינה לרכבים חשמליים, שיוקמו בפריסה הדרגתית ברחבי העיר...

חדשות פתח תקווה19 בינואר 2021    דקה אחת
0

נתפסו על חם: המשטרה פשטה על עוד...

מעבדת סמים גדולה ובה כ-2000 שתילי סם בשווי מיליוני שקלים, נחשפה הלילה בתום חקירה סמויה של משטרת ישראל - שלושה...

חדשות פתח תקווה18 בינואר 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה

  • חגי
    הקו הסגול - פתח תקווה

    סופסוף ניכנס לפתח תקוואים קצת שכל והם ילחמו על כניסת הקו הסגול לרחוב העצמאות, שיתן לתושבי השכונה הדרומית הענקית אפשרות לחיבור מתקדם לתל אביב. כדאי שימשיכו להתעורר שם, כי יש מלחמה על עצירת הקו בגבעת שמואל לייד האוניברסיטה במקום שימשיך לפתח תקווה. גרניברג – לטיפולך!!!

  • שבילי אופניים
    תוסיפו עוד שבילי אופניים!

    תוסיפו עוד שבילי אופניים!!!