חדשות פתח תקווה

גננת בעיר התגלתה כחולת קורונה

חדשות פתח תקווה16 במרץ 2020    2 דקות
0

הגננת שהזמינה על דעת עצמה בדיקה, לאחר שפינתה עצמה באופן עצמאי לבידוד, גילתה כי היא חולה בקורונה, הודעה המסרה להורי ילדי הגן

גננת בעיר התגלתה כחולת קורונה
צוות הקורונה של מד"א. ההיסטריה בשיאה | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

11 ימים אחרי שנבדקה גננת בגן הילדים העירוני "בוקק" שבשכונת אם המושבות החדשה, על ידי צוות מד"א אותו הזעיקה לביתה בעקבות כניסתה לבידוד על רקע  נגיף הקורונה, קיבלה היום את ההודעה לפיה היא נדבקה בנגיף ומוגדרת כחולת קורונה .

חשוב לציין, כי הגננת הזמינה את הבדיקה על דעת עצמה לאחר שגילתה אחריות אישית ומיד כשהתפרסם מסלול ביקוריו של איש מד"א שנדבק בקורונה ובין היתר צוין כי ביקר במרכול אושר עד, היא נכנסה יחד עם בעלה וילדיה לבידוד והרחיקה את עצמה מהילדים בגן.

אלא, שעד אז חלפו חמישה ימים ובמהלכם ועד ליום ה – 5.3 היא פקדה את הגן מידי יום ואף סיירה עם הילדים בגן המוסיקלי.

הגננת שהחליטה כאמור להיכנס לבידוד עם בני משפחתה הזמינה צוות מד"א שיבצע בדיקה לגבי מצב בריאותה וכאמור הבוקר לאחר 11 ימים, במהלכם שהתה בבידוד, הוברר כי היא חולה בנגיף.

בעקבות ההודעה נדרשו כל ילדי הגן , לרבות אנשי הצוות והסייעות וכן מנהלי הגן המוסיקלי ואפילו נהג האוטובוס שהסיע אותם להיכנס לבידוד עד ליום ה – 19.3 וזאת כיוון שהגננת שוהה בבידוד מאז ה – 5.3 ועל אלו שהיתה עימם במגע לכאורה להשלים את ימי הבידוד בלבד.

נציין כי גורמי הרשות מלווים את ההורים והצוות מרגע קבלת ההודעה. כמו כן, עיריית פתח תקוה נמצאת בקשר רציף עם כל גורמי הבריאות ופועלת עימם בשיתוף פעולה מלא ומצוין.

מלשכת דובר העירייה נמסר בתגובה: "עם קבלת הדיווח הבוקר ע"י משרד הבריאות, צוות אגף גני הילדים בעיריית פתח תקוה יצרו קשר עם אלו שבאו במגע עם הגננת, לרבות עם הורי התלמידים ואנשי הצוות בגן והנחו אותם להיכנס לבידוד באופן מיידי. נציין כי בניגוד לשמועות, הגננת פעלה כנדרש כאשר התבשרה על מקרה ההדבקות בסניף "אושר עד", המקום בו היא שהתה בזמן המועד. עם היוודע מקרה ההדבקות בסניף, הגננת פינתה עצמה באופן אחראי לבידוד ביתי ודיווחה על כך לגורמים הרלוונטיים במשרד הבריאות וברשות. אנו קוראים לכולם להימנע מהפצת שמועות ולהישמע להוראות משרד הבריאות בנושא".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

רגע לפני הפתיחה: סיור שווקים

המשטרה והרשויות המקומיות באמצעות מערכי האבטחה שלהן נערכות  לקראת פתיחתם של הקניונים והשוק העירוני במסגרת הקלות נוספות בתקנות החירום צו...

חדשות פתח תקווה6 במאי 2020    2 דקות
0

חוזרים לשגרה: העירייה שוב תבצע אכיפת חנייה...

לאחר כחודש וחצי בהן הייתה חניה חינם בכחול לבן באזורי התעשייה, בתחילת השבוע חזר אגף הפיקוח לאכיפה מלאה של חניה...

חדשות פתח תקווה6 במאי 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה