חדשות פתח תקווה

גלגל הצלה לתושבי אם המושבות

חדשות פתח תקווה26 בספטמבר 2019    דקה אחת
0

אושרה תכנית של העירייה לחיבור שכונת אם המושבות לכביש 4 צפון באמצעות מחלף תנועה • בעירייה מבטיחים שהתכנית החדשה תוביל לצמצום משמעותי בעומסי התנועה באזור

גלגל הצלה לתושבי אם המושבות
היציאה מהקניון הגדול דרך המנהרה. תותר הפנייה שמאלה לרחוב ז'בוטינסקי ׀ צילום: אלון חכמון

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה מרכז אישרה לאחרונה תכנית שהגישה העירייה, המציעה לחבר את שכונת אם המושבות לכביש 4 צפון באמצעות מחלף תנועה. בעירייה מציינים כי יציאה נוספת מפתח תקוה לכיוון כביש 4 תאפשר גישה חדשה לעיר, בנוסף למערך הצירים והכבישים הארציים, ותוביל בהכרח לצמצום משמעותי בעומסי התנועה באזור.
בישיבת הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה, שבה הועלתה להצבעה תכנית העירייה להקלה על העומסים ולשיפור התנועה באזור אם המושבות, שאותה קידם ראש העירייה רמי גרינברג, ניתן תוקף לתכנית רמפת אם המושבות. על פי התכנית, תחובר השכונה לכביש 4 צפון. בנוסף, מתוכננת הפרדה מפלסית בין רחוב אם המושבות לרחוב מרטין גהל, במטרה לאפשר נסיעה חופשית על דרך אם המושבות.
במסגרת שיפורי התנועה, עמדה העירייה על כך שמהיציאה מהקניון הגדול דרך המנהרה תותר הפנייה שמאלה לרחוב ז'בוטינסקי חזרה לפתח תקוה. עד היום הייתה היציאה מהקניון מותרת רק בפנייה ימינה לרחוב ז'בוטינסקי לכיוון דרום, וכן ישר לכיוון דרום.
כמו כן, העירייה ביקשה להוסיף הרחבה לתכנית הכוללת, ולשלב בתוכה תכנון שבילי אופניים, תוספת תקציב לאחזקת המתקן התשתיתי של ההפרדה המפלסית (ניקוז, תחזוקה, תאורה ועוד), השלמת שיקום נופי והקמת תחנת שאיבה ומערכות בקרה, שיהיו חלק מהפרויקט. בנוסף, נתיבי איילון ייתנו שיפוי של 70% ויתווספו כיזם לתכנית, יחד עם העירייה.
גרינברג: "אנו ממשיכים בשיפור התנועה והבאת פתרונות להקלה על העומסים, שכן פתח תקוה מתפתחת ומספר התושבים בה גדל. על כן, גם התשתיות התחבורתיות, מערך הכבישים והסדרי התנועה צריכים להשתנות בהתאם. נמשיך לפעול ולשדרג את מערך התנועה, כך שיזרום בצורה המיטבית בכל חלק בעיר לרווחת התושבים".

 

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

לראשונה בפתח תקוה: רמזורים עם טיימר עבור...

במסגרת השדרוג התנועתי שמקדם ראש העירייה רמי גרינברג ברחבי העיר, הותקנו לראשונה בפתח תקוה רמזורי טיימר עבור הולכי הרגל. מדובר...

חדשות פתח תקווה7 ביולי 2020    דקה אחת
0

חתונה בצל הקורונה

אחרי שנדחתה פעמיים, נישאו אתמול (6 ביולי) בני הזוג אסתי כביר ואוראל כהן. בני הזוג, שדחו את חתונתם בשל הקורונה...

חדשות פתח תקווה7 ביולי 2020    3 דקות

כתיבת תגובה