חדשות פתח תקווה

גירל פאואר

חדשות פתח תקווה15 במאי 2019    3 דקות
2

מירב כהן (48) ושירלי צוקר (46) הגשימו חלום כשהשתתפו בתחרות "חצי איש הברזל" באיטליה. הן שחו למרחק 2 ק"מ, דיוושו 90 ק"מ ורצו 21 ק"מ בתנאי מגז אוויר קיצוניים. "אחרי שבע וחצי שעות של תחרות פיזית קשה, אתה לא מרגיש שום כאב, אתה פשוט מאושר", הן אומרות

גירל פאואר
צילום באדיבות המצולמות

עד לפני שש שנים, לא הקדישו מירב כהן ושירלי צוקר, תושבות אם המושבות, יותר מדי זמן לספורט. למעט מספר שעות בסטודיו C, וכמה ערבים של הליכה, וגם זה היה חריג, החיים של כהן היו עמוסים בקריירה ומשפחה. בשבוע שעבר רשמו השתיים הישג אישי מפואר, כשהשתתפו בתחרות "חצי איש הברזל" שהתקיימה באיטליה, והשלימו 2 ק"מ שחייה, 90 ק"מ רכיבת אופניים ו-21 ק"מ ריצה.
לפני כשש שנים הגיע הטריגר. כהן הצטרפה לקבוצת רכיבה על אופניים, וחברתה צוקר לקבוצת ריצה בשכונה. "זה היה לגמרי חובבני, בהיקפים מצומצמים, אבל עם האוכל בא התיאבון. מצאנו את עצמנו מצטרפות לקבוצת טריאתלון, וזה מבלי לדעת לשחות ומבלי שרכבנו בכלל על אופני כביש", משחזרת כהן.
במהלך השנים השתתפו השתיים במספר תחרויות למרחקים שונים. בשבוע שעבר הן שברו את שיאן האישי. "במשך שבע וחצי שעות היינו בתחרות שהתקיימה במזג אוויר סוער, גשמים, ברד ורוחות. טמפרטורת המים בים הייתה 14 מעלות, ובמהלך הרכיבה היו תנאי מזג אוויר מאוד קשים ומסוכנים, אבל סיימנו בשלום, בריאות ושלמות, עם חיוך ענק על הפנים", מחייכת כהן.
כהן, 48, נשואה ואם לשלושה ילדים, מכהנת כסמנכ"ל בחברת בנייה. על ההתמכרות החדשה שלה היא אומרת: "זה התחיל מהחברותא. יחד, מספר בנות, הצטרפנו לקבוצת רכיבה, ותוך כדי התחלנו לרוץ, ומשם לקבוצת הטריאתלון הדרך הייתה קצרה. הרגשנו שהספורט עושה לנו טוב ופותח לנו אופקים חדשים, שהתחביב הזה עושה טוב לנשמה ולבריאות, והיה טבעי לקחת את זה צעד אחד קדימה".

איך מוצאים לזה זמן במהלך השבוע העמוס?
"כמו כל דבר בחיים, זה עניין של ניהול זמן נכון. יש אנשים שלא עובדים ולא מוצאים זמן, ויש כאלה שעובדים פול-טיים, ובכל זאת מתעוררים בחמש בבוקר שלוש-ארבע פעמים בשבוע, מתקלחים ויוצאים לעבודה. ובערב חוזרים הביתה, למשפחה, ואחר כך יוצאים לעוד אימון או פעילות ספורטיבית".
מאיפה הכוחות?
"צריך תשוקה. מחויבות וויתורים, אבל מקבלים כל כך הרבה חזרה, ולכן זה שווה הכל. זו המתנה הכי גדולה שיכולתי להעניק לעצמי. אני ממליצה בחום לכל אחד ואחת, להעניק לעצמם את המתנה הזאת".
צוקר, 46, נשואה ואם לשלושה. היא מנהלת את היחידה להתמכרויות בעיריית תל אביב. היא, שמחנכת לגמילה מהתמכרויות, נכנסה לתחום הספורט והתמכרה. לדבריה, בגלל בעלה. "הוא דחף אותי לשם, ואם לא הוא, לא הייתי מסוגלת. עכשיו, אחרי שחזרנו, אין ספק שזו הייתה חוויה מדהימה".
למה התחריתן בחו"ל ולא בישראל?
כהן: "בארץ יש שתי תחרויות כאלה. אחת באילת, שנקראת 'ישרא-מן', והיא תחרות במסלול קשוח מאוד, והשנייה בצפון, אחת לשנתיים. רוב תחרויות 'איש הברזל' מתקיימות בחו"ל, ורבים מהטריאתלטים בישראל משתתפים בהן. כשבחרנו להשתתף בתחרות באיטליה, לא ידענו שיהיה מזג אוויר כזה סוער. בדרך כלל במאי מזג האוויר טוב. במחנה האימונים, שבוע קודם, היה מזג אוויר נפלא. בבוקר התחרות השמיים התהפכו.
"זה העלה לכולם את מפלס הלחץ והחרדה. הכבישים רטובים, הירידות מסוכנות, אתה נכנס למוד אחר בתחרות ומתחיל לחשוב איך לסיים בשלום, לא להיפצע. שעתיים וחצי אתה רוכב כשאתה ספוג במים. כ-20 רוכבים התרסקו והיו עשרות שפונו לבית חולים עם היפותרמיה".
ורגע אחרי, מה התחושה?
"עוצמה מטורפת, הרגשה שאין דבר שאתה רוצה ולא מסוגל לעשות. הכל שאלה של כמה אתה באמת רוצה. הגוף מלא באנדורפינים, מין התעלות, תחושת ריחוף. אושר עילאי. אחרי שבע וחצי שעות של תחרות פיזית קשה, אתה לא מרגיש שום כאב, אתה פשוט מאושר".
מה האתגר הבא?
"אני מניחה שתהיה עוד תחרות, ואם אהיה מספיק מטורפת אז אשתתף גם בתחרות של המרחק המלא. אני מאוד אוהבת אקסטרים, ובעוד שבועיים אממש מתנת יום הולדת בצניחה בחוף הבונים".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

לראשונה בפתח תקוה: רמזורים עם טיימר עבור...

במסגרת השדרוג התנועתי שמקדם ראש העירייה רמי גרינברג ברחבי העיר, הותקנו לראשונה בפתח תקוה רמזורי טיימר עבור הולכי הרגל. מדובר...

חדשות פתח תקווה7 ביולי 2020    דקה אחת
0

חתונה בצל הקורונה

אחרי שנדחתה פעמיים, נישאו אתמול (6 ביולי) בני הזוג אסתי כביר ואוראל כהן. בני הזוג, שדחו את חתונתם בשל הקורונה...

חדשות פתח תקווה7 ביולי 2020    3 דקות

כתיבת תגובה

  • מאמן הטייפר
    אלופות אלופות!!!! כל הכבוד

    אלופות אלופות!!!! כל הכבוד

  • פדר לירון

    אלופות !