חדשות פתח תקווה

בתוך שלושה חודשים: איום שני על חיי ראש העירייה

חדשות פתח תקווה21 בפברואר 2019    3 דקות
0

תושב הטוען כי גרינברג חייב לו כסף מאז מערכת הבחירות הקודמת, איים כי יפגע בו ובבכיר נוסף בעירייה • האיש נעצר עד תום ההליכים • ראש העירייה: "איומים, כוחנות ובריונות לא ירתיעו אותי. אפעל ביתר נחישות כדי לשמור על האינטרסים הציבוריים"

בתוך שלושה חודשים: איום שני על חיי ראש העירייה
גרינברג בקלפי. "דלתי פתוחה" ׀ צילום: אלון חכמון

עוד לא חלפו 100 ימי החסד של ראש העירייה רמי גרינברג בתפקיד, וכבר הוא מאוים בפעם השנייה. במשטרה רואים את האירוע האחרון כחמור במיוחד. זו הסיבה שיחידת התביעות המשטרתית מיהרה להגיש כנגד המאיים כתב אישום חמור, ובית המשפט הותיר אותו במעצר עד תום ההליכים לאחר שעבר בדיקת הסתכלות.
מכתב האישום עולה, שאותו מאיים הגיע לביתו של בכיר בעירייה בשעת לילה מאוחרת, כשראשו מכוסה בכובע קפוצ'ון. בזמן שרעייתו של הבכיר הייתה בבית עם ילדיה, התדפק המאיים על דלת הבית, ומשלא נענה, הותיר פתק ובו איום בפתח הבית. למחרת הגיע התושב לבניין העירייה וביקש לפגוש את גרינברג, בטענה כי זה חייב לו סכום של 2,500 שקל מתקופת מערכת הבחירות הקודמת, לפני יותר מחמש שנים.
מזכירתו של ראש העירייה, היושבת בדלפק הסמוך ללשכתו של גרינברג, הציעה לקבוע לתושב פגישה, ובמקביל זימנה את מנכ"ל העירייה לשמוע את טענותיו. בכתב האישום נטען כי בשיחה העלה התושב את עניין החוב שגרינברג לכאורה חייב לו. מנכ"ל העירייה הסביר לתושב שיבדוק את הנושא מול ראש העירייה, ובכל מקרה גורם בלשכתו יחזור אליו עם תשובה. מאוחר יותר הודיעה לו מזכירה בלשכת המנכ"ל כי מבדיקה עם גרינברג – לא קיים חוב כספי, וכי אם הוא רוצה להיפגש עם ראש העירייה עליו לתאם פגישה מול לשכתו.
בחלוף זמן קצר כך, כך עולה מכתב האישום, התקשר התושב לעירייה והתחיל במסכת איומים על גרינברג. "תגידי לו שאני אשחט אותו", אמר התושב לעובדת בכירה בלשכת המנכ"ל, שנאלצה לספוג גם מטר קללות. לאחר שהורד מהקו, התקשר התושב עשרות פעמים ללשכת המנכ"ל. מיד כשהרימו את הטלפון, ניתק את השיחות – בכוונה להטריד ולשבש את העבודה במשרד. "או שאהיה באזיקים, או שאטרטר אתכם", אמר. "תזמינו משטרה. אני לא מבין איך זה שאזרח מאיים שירצח את ראש העירייה ואף אחד לא עושה כלום".
כזכור, לפני מספר שבועות יצר תושב אחר קשר עם לשכת פניות הציבור של המנכ"ל, וביקש מהמזכירה לתאם עבורו פגישה עם ראש העירייה. כשזו הבהירה לו כי היא אינה אחראית על יומן הפגישות של גרינברג וביקשה ממנו לפנות ללשכת ראש העירייה, הבהיר התושב כי הוא מתכוון להגיע לעירייה ולפגוע בראש העירייה ובה.
כיוון שמדובר בדייר רחוב, שהגיע חודשים קודם לכן לאחת מלשכות הרווחה, שם תקף באיומים מאבטח בכניסה, במשטרה ראו באיום עניין רציני והתושב הורחק מבניין העירייה בצו בית המשפט. מנהל אגף הביטחון בעירייה יריב סנדלון היה זה שהגיש את התלונה במשטרה, וקצין חקירות הגיע לבניין העירייה תוך זמן קצר כדי לגבות עדויות ולאסוף הקלטות שתיעדו את האיומים.
בינתיים, גרינברג משדר עסקים כרגיל, מקבל קהל עד לשעות הקטנות של הלילה ולא מראה סימני לחץ או מצוקה, אף שבחדרי חדרים גם הוא יודע שהפעם מדובר היה בחציית קו אדום. גם במשטרה כבר לא לוקחים סיכון. השבוע נפתח תיק בשל האיומים עליו, ובלשים ערכו סריקות בסביבת מגוריו ורכבו של ראש העירייה. במשטרה הבהירו כי כל אירוע חריג יוביל להגברת האבטחה סביב ראש העירייה.
גרינברג הבהיר השבוע: "מה שמניע אותי בכל העשייה הציבורית הוא רק טובת העיר והתושבים. שום איומים, שום כוחנות, שום בריונות לא ירתיעו ולא יועילו. להפך, אפעל ביתר נחישות ועוצמה כדי לשמור על האינטרסים הציבוריים. דלתי פתוחה בפני כל אחת ואחד, ובלבד שההליך יתבצע בצורה ראויה ומכובדת מול לשכתי, כפי שהיה מדי יום מאז כניסתי לתפקיד".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

חסמב"ה במרוקאית

מי שגדל על חבורת חסמב"ה המופלאה יזהה את העקבות ב"מבצע שובי רוני", ספרו החמישי של רפי דהן, חבר הנהלת העיר...

חדשות פתח תקווה27 ביולי 2021    דקה אחת
0

פעם רביעית – בירה

אחרי הפוגה של שנה בשל מגבלות הקורונה, יתקיים בחודש אוגוסט הקרוב פסטיבל הבירה הרביעי של פתח תקוה, במתחם הפארק הגדול...

חדשות פתח תקווה27 ביולי 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה