חדשות פתח תקווה

בשכונת דדו חוששים מהצפות בחורף הקרוב

חדשות פתח תקווה5 באוקטובר 2021    3 דקות
0
בשכונת דדו חוששים מהצפות בחורף הקרוב

החורף הקרב ובא מביא איתו גם מתיחות בין תושבים משכונת דדו, שבראשם עומד פעיל הציבור יחיאל דורי, לבין העירייה והעומד בראשה רמי גרינברג. זאת סביב הטיפול בבעיית ההצפות בשכונה והזליגה של מים מנחל מזור באזור הרחובות גרוניגר ובדר סמוך למחסני העירייה.
בעוד התושבים סבורים כי היה צורך להחליף את צינור הניקוז, שנחסם לטענתם משורשי האקליפטוסים הנטועים בחורשה הסמוכה, לצינור בעל קוטר משמעותי שיקלוט גם את מי הגשמים – בחרו בעירייה לבצע תעלה מבוטנת שתכיל את מי הגשמים שיזלגו מהנחל. לטענת התושבים, תעלת הבטון החשופה תפגע באיכות החיים בשכונה ותהווה סיכון בטיחותי לנוכח הימצאותם של ילדים בשטח החורשה.
דורי זועם על כך שבסיור שערך ראש העירייה עם אנשי המקצוע הוא בחר שלא לזמן אותו, אף שדורי ליווה את הנושא מאז ההצפה הגדולה לפני כשנתיים. לדבריו, "לאחר ההצפה נערכה בדיקה ובחינה של אנשי מקצוע, ונמצא כי מדובר בשורשי עצים שסתמו את אותו צינור בקוטר של 30 ס"מ.
"לפני כשלושה שבועות ערך ראש העירייה סיור במקום עם אנשי המקצוע של העירייה, אך למרות פניות וחוזרות שלי אליו בנושא, הוחלט להקים תעלת בטון פתוחה, שאולי תיתן מענה לזרימת המים, אבל תפגע קשות בתושבים במספר היבטים, לרבות בעיות של איכות הסביבה, יתושים, לכלוך וזוהמה שתציף את המקום. כמו כן, התעלה מהווה מפגע בטיחותי, שכן מסתובבים בפארק המון ילדים.
"ראש העירייה חזר אליי, ואמר לי שהנושא מטופל על ידי אנשי מקצוע וכי התושבים הם לא צד בעניין. עד היום התייחסתי אליו בכבוד, אבל כעת הוא חצה גבול, כשהוא מזלזל בדעת התושבים שמתגוררים בצמוד לתעלה. מפריע לי שהוא מתעלם מפניות התושבים, אף שבמשך שנים פעלנו בשיתוף עם העירייה. הוא בא לשרת את התושבים ולעבוד בשיתוף פעולה איתם, אך בפועל מפגשים עם תושבים זה רק לפרוטוקול, ואת ההחלטה הוא מקבל על דעת עצמו בלבד".
ראש העירייה רמי גרינברג הודף את הטענות: "קצת חצוף ומוגזם לטעון נגד העירייה ונגדי בנוגע להצפות ולטיפול שיזמנו באזור המדובר. לפני כשנתיים נחשפנו פעם נוספת להצפות קשות באזור הנחל, באופן ששיבש את חיי התושבים. במשך שנתיים, אחרי הזנחה של שנים, התחלנו להשקיע משאבים אדירים לטיפול בנושא ההצפות, תוך מציאת פתרונות מקצועיים בלבד, על פי הצורך.
"אני ער לרחשי התושבים, אולם ישנם מקומות שלא ניתן להתפשר בהם, ומה שמנחה הם הידע והניסיון המקצועי, ואת זה, עם כל הכבוד, אין לדורי. גם באזור האמור פעלנו במשך התקופה, ולאחר סיורים שערכנו במקום יחד עם אנשי המקצוע ומהנדסי ניקוז, הוחלט על בניית תעלת בטון, שתוכל בשעת סחף מהנחל להשיב את המים חזרה לנחל, ולא תבצע חסימה והצפה נוספת מטרים ספורים משם.
"הצעת התושבים, כפי שהועלתה בפניי, נבחנה על ידי אנשי המקצוע, ובעת הסיור לא היה צורך לפגוש את נציגי התושבים, אלא לאתר פתרון ראוי ונכון, וכך נעשה. כיוון שאיני מבין בתחום הניקוז והתיעול, אני סומך את ידיי על אנשי המקצוע שבחנו את הנושא. לא בכדי השקענו שם המון כסף לרווחת התושבים ולסיכול התופעה.
"חשוב להדגיש כי כבר בשנה שעברה לא נהייתה הצפה בשל טיפול שביצענו באזורים סמוכים בנחל מזור. בכל מקרה, אנו נערכים לקראת חורף סוער. בימים אלה מתבצעות פעולות לניקוי קולטנים ושחרור סתימות, במטרה למנוע הצפות. גם כאן, אם תהיה חסימה, העירייה תפעל לנקות ולהשאיר את המקום ידידותי לסביבה".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

תוסף תזונה עשוי למנוע התפתחות סרטן השד

תוסף תזונה המורכב מירקות מצליבים, כדוגמת ברוקולי, קייל, כרוב וכרוב ניצנים, הוא משמעותי במניעת התפתחות סרטן השד בנשים בריאות, הנושאות...

חדשות פתח תקווה12 באוקטובר 2021    דקה אחת
0

חשיפה ראשונה

את חודש אוקטובר, המוקדש למודעות לסרטן השד, מנצלים חברי קבוצת "שלובות" סניף פתח תקוה, המתמודדים ומתמודדות עם מחלת הסרטן -...

חדשות פתח תקווה12 באוקטובר 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה