חדשות פתח תקווה

בריכה פרטית על שטח ציבורי

חדשות פתח תקווה2 בספטמבר 2020    2 דקות
0

תושבים בשכונת בת גנים מוחים על ניסיון לפלוש לפרדס האחרון בשכונה • תגובה מהירה של מפקחי אגף הפיקוח על הבנייה בלמה את העבודות בראשיתן • בעירייה נערכים לפעול משפטית נגד הפולשים

בריכה פרטית על שטח ציבורי
עבודות החפירה. "עזות מצח" | צילום: אלון חכמון

תושבים בשכונת בת גנים זועמים לאחר ששכניהם פרצו פלשו לשטח ציבורי ברחוב יד הבנים. בתוך מתחם הפרדס האחרון בשכונה, התירו לעצמם תושבים המתגוררים בסמיכות, לפרוץ את חומת חצר ביתם ולפלוש אל תוך השטח הציבורי, תוך שהם מספחים לעצמם שטח של כ-100 מ"ר לטובת הקמת בריכה פרטית.
תגובה מהירה של מפקחי אגף הפיקוח על הבנייה בלמה את העבודות בראשיתן. הוצא צו הפסקת פעילות, ובימים אלו, נוכח העובדה שהדיירים המשיכו בעבודות ויצקו רצפת בטון בתוך שטח הפרדס – נערכים בעירייה לפעול נגדם משפטית.
"זוהי עזות מצח ממש שישנם תושבים ואזרחים שמרשים לעצמם לעשות ברכוש המשותף כבתוך שלהם. השטח המדובר הינו הפרדס האחרון של בת גנים, וניסיון להרחבת חצרות הבתים באמצעות בניית בריכות פרטיות הינו בזוי וראוותני. אנשים מנסים להישען על קשרים ומתעלמים מהוראות החוק, תוך קביעת עובדות בשטח בשיטת ה'מצליח'. אנחנו מקווים שהעירייה לא תשלים עם המצב, ושתפעל ביד תקיפה להריסת היציקה ולהשבת המצב לקדמותו", אומרים התושבים.
מסתבר כי כבר לפני מספר שנים פלש דייר אחר לשטח הפרדס וניסה להרחיב את חצרו, אלא שגם אז חשף "המקומון" את הפעילות במקום והוביל לבלימת התוכניות.
לפני כשבועיים הוזעקו מפקחי אגף הפיקוח על הבנייה, בניהולו של ירון הלפגוט, לרחוב יד הבנים, וזאת בשעה שבשטח הפרדס עמל טרקטור וביצע עבודות ללא היתר במקום.
נבהיר כי על פי הנחיות שקיבל מבעל אחד הבתים הפרטיים הסמוכים, חפר קבלן הפיתוח לעומק של כשני מטרים, תיחם את השטח שאליו פלש בגדרות פח, וחרף התראה שקיבל וצו הפסקת פעילות – ביצע יציקת בטון בתוך מקטע המהווה חלק מהפרדס.
בשיחה של תושבים עם בעל הנכס, וכן מאוחר יותר בשיחה שהתקיימה מול קבלן הפיתוח, נמסר כי מדובר בהכנת רצפה לבריכת שחייה פרטית.
בעקבות ביצוע העבודות, הוזעקו למקום מפקחי מינהל ההנדסה בשנית, ובימים אלו שוקדים על הכנת צו הריסה מנהלי, אשר יחייב את המבצע להרוס את רצפת הבטון ולהשיב את המצב לקדמותו. אם לא יפעל על פי הנחיית הצו בתוך כשבוע, תפעל העירייה לביצוע ההריסה כאמור, והבעלים יחויב בהוצאות.

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

"התעלמו ממצוקתה הרבה"

ביום חמישי הוגש בבית המשפט המחוזי כתב אישום נגד איאד עבדאללה (41), תושב הרשות הפלסטינית, ווטה איילה (30), בגין עבירות של...

חדשות פתח תקווה9 בספטמבר 2020    3 דקות
0

חרדים לשכונה

רגע לפני שהמתווה החדש של ראש העירייה נידון בוועדה לתכנון ובנייה המקומית, רמי גרינברג החליט להיעתר לבקשת ארגון הקבלנים ולקיים...

חדשות פתח תקווה9 בספטמבר 2020    3 דקות

כתיבת תגובה