חדשות פתח תקווה

בקרוב: חניה על מדרכות ובאדום-לבן

חדשות פתח תקווה10 בפברואר 2020    דקה אחת
0

מועצת העיר אישרה הצעה המאפשרת לתושבים המתגוררים באזורים צפופים עם מצוקת חנייה קשה, להחנות את רכבם בשעות הלילה במקומות שאינם מפריעים להולכי רגל ומסכנים משתמשים אחרים בדרך

בקרוב: חניה על מדרכות ובאדום-לבן
חניה על המדרכה. מצוקת חניה קשה ׀ צילום: אלוני מור

 

תושבים המתגוררים באזורים צפופים עם מצוקת חניה קשה, יוכלו להחנות את רכבם על המדרכה ובאדום-לבן, במקומות שאינם מפריעים לתנועת הולכי רגל ואינם מסכנים את המשתמשים האחרים בדרך. זאת, באמצעות תו חניה מיוחד שתנפיק העירייה. כך הוחלט בישיבת המועצה האחרונה, שבמהלכה אימצו חברי המועצה את הצעתו של סגן ראש העירייה צדוק בן משה.
אישור החניה במקומות אלה עדיין כפוף לאישור של ועדת התנועה העירונית ולהצבת תמרורים ושילוט בהתאם על פי דין. בשלב זה, עדיין אסורה החניה במקומות שלא יועדו לכך, לרבות על מדרכה. לכשתאושר ההחלטה, יוכלו תושבים הגרים באזורים אלה להחנות את רכבם על המדרכה בין השעות 20:00 ל-6:00 בבוקר, בכפוף לתקנה 114 בחוקי התעבורה – "לא יגרום הפרעה לתנועת עוברי דרך במדרכה". בעקבות אישור ההצעה, יחל בקרוב פיילוט ראשוני בשכונות הוותיקות.
האישור יאפשר חניה בשעות אלה גם באדום-לבן, כל עוד מדובר ברחוב ראשי, ובמידה שהחניה עומדת בהנחיות תקנה 114 לחוקי התעבורה. תו החניה החדש יתווסף לתו החניה האזורי, המאפשר לתושבים להחנות את רכבם ללא תשלום בכחול-לבן באזור מגוריהם.
ראש העירייה רמי גרינברג: "אני ער למצוקת החניה באזורים שונים בעיר, ואנחנו פועלים בהתאם. לצד עשרות החניונים הציבוריים שקידמנו לרווחת התושבים ברחבי העיר, יש צורך במתן מענה גם לאלה שגרים באזורים הצפופים, שבהם מצוקת החניה קשה במיוחד. אנחנו פועלים ככל הניתן כדי להקל על בעלי הרכבים, לצד פתרונות שאנחנו מקדמים בנושא התחבורה הציבורית".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

רגע לפני הפתיחה: סיור שווקים

המשטרה והרשויות המקומיות באמצעות מערכי האבטחה שלהן נערכות  לקראת פתיחתם של הקניונים והשוק העירוני במסגרת הקלות נוספות בתקנות החירום צו...

חדשות פתח תקווה6 במאי 2020    2 דקות
0

חוזרים לשגרה: העירייה שוב תבצע אכיפת חנייה...

לאחר כחודש וחצי בהן הייתה חניה חינם בכחול לבן באזורי התעשייה, בתחילת השבוע חזר אגף הפיקוח לאכיפה מלאה של חניה...

חדשות פתח תקווה6 במאי 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה