חדשות פתח תקווה

בקרוב: חניה על מדרכות ובאדום-לבן

חדשות פתח תקווה10 בפברואר 2020    דקה אחת
0

מועצת העיר אישרה הצעה המאפשרת לתושבים המתגוררים באזורים צפופים עם מצוקת חנייה קשה, להחנות את רכבם בשעות הלילה במקומות שאינם מפריעים להולכי רגל ומסכנים משתמשים אחרים בדרך

בקרוב: חניה על מדרכות ובאדום-לבן
חניה על המדרכה. מצוקת חניה קשה ׀ צילום: אלוני מור

 

תושבים המתגוררים באזורים צפופים עם מצוקת חניה קשה, יוכלו להחנות את רכבם על המדרכה ובאדום-לבן, במקומות שאינם מפריעים לתנועת הולכי רגל ואינם מסכנים את המשתמשים האחרים בדרך. זאת, באמצעות תו חניה מיוחד שתנפיק העירייה. כך הוחלט בישיבת המועצה האחרונה, שבמהלכה אימצו חברי המועצה את הצעתו של סגן ראש העירייה צדוק בן משה.
אישור החניה במקומות אלה עדיין כפוף לאישור של ועדת התנועה העירונית ולהצבת תמרורים ושילוט בהתאם על פי דין. בשלב זה, עדיין אסורה החניה במקומות שלא יועדו לכך, לרבות על מדרכה. לכשתאושר ההחלטה, יוכלו תושבים הגרים באזורים אלה להחנות את רכבם על המדרכה בין השעות 20:00 ל-6:00 בבוקר, בכפוף לתקנה 114 בחוקי התעבורה – "לא יגרום הפרעה לתנועת עוברי דרך במדרכה". בעקבות אישור ההצעה, יחל בקרוב פיילוט ראשוני בשכונות הוותיקות.
האישור יאפשר חניה בשעות אלה גם באדום-לבן, כל עוד מדובר ברחוב ראשי, ובמידה שהחניה עומדת בהנחיות תקנה 114 לחוקי התעבורה. תו החניה החדש יתווסף לתו החניה האזורי, המאפשר לתושבים להחנות את רכבם ללא תשלום בכחול-לבן באזור מגוריהם.
ראש העירייה רמי גרינברג: "אני ער למצוקת החניה באזורים שונים בעיר, ואנחנו פועלים בהתאם. לצד עשרות החניונים הציבוריים שקידמנו לרווחת התושבים ברחבי העיר, יש צורך במתן מענה גם לאלה שגרים באזורים הצפופים, שבהם מצוקת החניה קשה במיוחד. אנחנו פועלים ככל הניתן כדי להקל על בעלי הרכבים, לצד פתרונות שאנחנו מקדמים בנושא התחבורה הציבורית".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

מרכז מסחרי חדש בנווה גן

הפתרון לתושבי נווה גן. עיריית פתח תקווה באמצעות החברה לפיתוח פתח תקווה (חלפ"ת) מקדמת פרויקט להקמת מרכז מסחרי קטן ברחוב...

חדשות פתח תקווה25 בפברואר 2020    דקה אחת
0

שביתת הגננות: עדכון

  בית הדין האזורי לעבודה קיבל את עמדת העירייה והוציא צו מניעה האוסר על הגננות להמשיך בשביתה . בית הדין...

חדשות פתח תקווה25 בפברואר 2020    2 דקות

כתיבת תגובה