חדשות פתח תקווה

בפעם השנייה ברציפות: פרס מצוינות למשטרת פתח תקוה

חדשות פתח תקווה18 באפריל 2019    2 דקות
2

תחנת המשטרה בעיר זכתה גם השנה בפרס המפכ"ל בעקבות מיגור הפשיעה וצמצום תאונות הדרכים בהשוואה לשנים קודמות • מפקד התחנה: "כמשפחה מלוכדת אנחנו לוחמים הרבה יותר טובים, וזה סוד ההצלחה"

בפעם השנייה ברציפות: פרס מצוינות למשטרת פתח תקוה
סנ"צ מרדכי מקבל את הפרס. "עמדנו בכל היעדים" ׀ צילום: דוברות המשטרה

בפעם השנייה ברציפות, הצליח סנ"צ ברק מרדכי (40), מפקד תחנת המשטרה בעיר, להוביל את שוטריו ומתנדביו לפרס המפכ"ל למצוינות. בשקט ובצניעות האופייניים לו, רחוק מאור הזרקורים, הצליחו מרדכי ואנשיו לספק נתונים מצוינים בכל הקשור למיגור הפשיעה בעיר וצמצום תאונות הדרכים בהשוואה לשנים קודמות ולתחנות משטרה אחרות במחוז ובישראל.
"התחנה נבחנה במספר רב של פרמטרים", מסביר סנ"צ מרדכי, "החל מהיעדים שהתווה המפכ"ל הקודם בהקשר של אמון הציבור, שם הצבנו לעצמנו את הורדת רף האלימות בעיר בכלל ובמרכז העיר בפרט. זה כולל את צמצום הפשיעה בתחום גניבות כלי הרכב, התפרצויות לדירות וכל מה שבעצם משפיע על הביטחון האישי של הציבור.
"במהלך השנתיים שבהן זכינו ברציפות, עמדנו בכל היעדים עם ציונים מושלמים המעידים על ירידה גדולה בפשיעה, אף מעבר למה שנדרשנו, וזאת לצד מיקום כראשונים בתחנות הגדולות בארץ. גם בסקרי השירות שבוחנים אותנו, המיקום מאוד גבוה. כך גם בסקרים של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה".
אתה ודאי גאה בהישג. גם שוטרי התחנה?
"בסקרים פנימיים של המשטרה, שבוחנים את שביעות רצון השוטרים מהעבודה ומהאמונה באפקטיביות שלה, דורגנו במקומות הגבוהים ביותר בארץ. בעצם, בכל הפרמטרים שבהם התחנה נבחנה, היינו בחוד החנית. וזאת, לצד העובדה שהתעסקנו בהרבה דברים מעבר לטיפול בפשיעה. הורדנו את מספר תאונות הדרכים. מעבר לכך, אנחנו התחנה עם הכי הרבה משחקי כדורגל בארץ, וכל משחק משמעותי יכול לשאוב את כל התחנה לעניין. בנוסף, יש לנו בעיר הפגנות נגד השחיתות השלטונית, שנמשכות למעלה משנתיים וחצי. התחנה עובדת סביב השעון, כל הזמן. זו התחנה עם מספר האירועים המדווחים במוקד 100 מהגבוהים במחוז".
תחנת פתח תקוה גדלה בשלוש השנים האחרונות בכ-30 שוטרים, והיא מאוישת כיום בכ-200 שוטרים אשר אמורים לשרת קרוב ל-270 אלף תושבים.
"כשנכנסתי לתפקיד", מסביר סנ"צ מרדכי, "הטמענו את המושג 'משפחה לוחמת'. זה לא אני, אלה השוטרים שלי. המושג הזה אומר שקודם כל נתאחד כמו משפחה, נתחבר בתוך התחנה ונשלב את כל המערכים בצורה סינרגטית. אצלנו כולם מדברים עם כולם – המודיעין, החקירות, מד"א, העירייה, כבאות והצלה ועוד. כל מי שרוצה להיכנס למשפחה, אנחנו מקבלים אותו בזרועות פתוחות.
"אנחנו נטולי אגו, וזה הכי חשוב. מה שאנחנו יכולים לשתף, אנחנו משתפים לטובת הציבור. זה הוכיח את עצמו. כמשפחה מלוכדת, אנחנו לוחמים הרבה יותר טובים וזה סוד ההצלחה. כשיודעים לחבר את כל הגופים יחד והמטרה המשותפת היא לשפר את תחושת הביטחון של התושבים, זה מוכיח את עצמו. בנוסף, יש לנו שוטרים איכותיים, שמרביתם תושבי העיר ואכפת להם מהנעשה בעיר. אכפת להם מהביטחון של הילדים, מהחינוך שלהם, וכשהם באים עם תחושה כזאת, השמיים הם הגבול".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

לא מבקרת יותר

  בהמשך לתנאי הפרישה המעודפים שהוצעו לעובדי הרשויות המקומיות החליטה בשבוע שעבר מבקרת העירייה, רו"ח איילה קדוש, לצאת לפרישה מוקדמת...

חדשות פתח תקווה6 באפריל 2020    דקה אחת
0

נספתה בשרפה שנגרמה ככל הנראה מעישון

תושבת פתח תקווה נספתה הבוקר (שני) בשריפה שפרצה בדירתה ברחוב דרור בשכונת שערייה בעיר.  שלושה צוותי כיבוי שהוזעקו למקום איתרו את...

חדשות פתח תקווה30 במרץ 2020    2 דקות

כתיבת תגובה

 • איציק
  ברק מרדכי קצין משטרה מזן נדיר

  ברק מרדכי הוא קצין משטרה מוכשר ביותר. אני מכיר אותו היטב מהתקופה שהיה עוזר של ניצב בנצי סאו והוא עשה עבודה נפלאה בפיקוד אג"ם. הוא חרוץ, זריז בעבודה, יחסי אנוש מצויינים. אין רבים כמוהו. . קצין מוכשר כמוהו מזמן צריך להיות תנ"צ ולדעתי בהמשך גם ניצב.

 • קטי
  משטרת פתח תקווה משטרה של חייזרים ומורדכי החייזר הראשי

  המשטרה הכי מושחתת במדינה. משטרה של חייזרים . לא אתפלא אם הגיע לתפקיד בקומבינה.שוטרים אלימים סדיסטים מושחתים ואפלים בפיקודו של ברק מרדכי המושחת.