חדשות פתח תקווה

בעלי עסקים זועמים על סגירת צירים באזור התחנה המרכזית

חדשות פתח תקווה28 באוגוסט 2019    3 דקות
0

במסגרת עבודות של חברת נת"ע, האחראית על הקמת התשתיות לרכבת הקלה, נחסמו בשבוע שעבר, ללא אישור מהעירייה, צירי תנועה מרכזיים, בהם צומת אורלוב ובר כוכבא • "סוחרים: "הרסו לנו את העסק"

בעלי עסקים זועמים על סגירת צירים באזור התחנה המרכזית
פקקים באזור התחנה המרכזית. "בעלי העסקים סופגים מכה אנושה" ׀ צילומים: אלון חכמון

סידורי תנועה חדשים בצומת התחנה המרכזית, בשל עבודות להקמת הרכבת הקלה גורמים לשיבושי תנועה קשים – פקקים ארוכים המשתרכים אל תוך מרכז העיר ומסבים נזק כלכלי כבד לבעלי העסקים.
"הרסו לנו טוטלית את העסק. אין דריסת רגל במקום, כי ביטלו לנו את רציף החניה, אבל ארנונה אנחנו ממשיכים לשלם כרגיל. זוהי חוצפה שאין כדוגמתה. מדינת ישראל, מתוקף סמכותה, מקנה לחברת נתיבי תחבורה עירוניים (נת"ע) אפשרות לעשות בכבישים ככל העולה על רוחה, במטרה לקדם את הרכבת הקלה או פרויקטים אחרים שלה. שהמדינה תדאג לשפות אותנו, בעלי העסקים, שסופגים מכה אנושה", אומר אחד מהם.
מתברר כי במסגרת עבודות שמבצעת חברת נת"ע, האחראית על הקמת התשתיות לרכבת הקלה, חסמה בשבוע שעבר, ללא אישור מהעירייה, צירי תנועה מרכזיים, בהם צומת אורלוב ובר כוכבא שבאזור התחנה המרכזית בעיר – והקימה עליה את זעמם של תושבים ובעלי עסקים באזור.
יועץ ראש העירייה לענייני תחבורה, דוד קמחי, וכן דני משה, המרכז את עבודות הפיתוח וההקמה באזור מרכז העיר, הוזנקו למקום ותהו מדוע נחסם הציר ללא תיאום עם העירייה. "זהו עורק ראשי, שלחסימתו יש השלכות. צריך לבצע פה שינויים, ועם הגעתנו הצלחנו לבלום חסימה מלאה של הצומת, כפי שרצו בנת"ע. כעת נערוך מקצה שיפורים, שיאפשר את המשך המסחר", אמרו השניים.
מבדיקה שערך "המקומון" עולה כי מדובר בחסימה שתימשך כחודשיים לפחות, ולאחר מכן ייערכו סידורי תנועה חדשים, על מנת לאפשר את המשך הקמת התשתיות בשנה וחצי הקרובות. בעירייה נאלצו להשלים עם ההחלטה, כדי לאפשר את המשך עבודות התשתית המהותיות עבור הרכבת הקלה, ומציינים: "זו נסיגה לצורך נסיקה".
ראש העירייה: "בכל הארץ נת"ע מקבלת החלטות עצמאיות בנוגע לחסימת צירי תנועה ושינויי תנועה מתוקף סמכותה בחוק. כאן, בלחץ שלי מול סמנכ"ל החברה ומנהלי הפרויקט, מנענו חסימה מלאה של הציר, שהייתה צעד דרסטי. עם זאת, צריך להבין שעד סוף 2021 צריך לפתוח את הרכבת הקלה, ולכן צריך להיות סובלניים, עם כל הקושי שבדבר. כרגע, נאפשר הקמת התשתיות המרכזיות, ובמקביל תתקיים בדיקה, על מנת למזער ככל שניתן את הנזקים לסוחרים ולתושבים. אני תקווה שתוך כחודש וחצי יורגש השיפור".
נבהיר כי מדובר בחסימת דרך הגישה לרכב לבאים מכיוון צפון וממזרח לרחוב בר כוכבא. הפקקים במרכז העיר בעקבות החסימות קשים והנסיעה אורכת כחצי שעה, ברדיוס של שלושה רחובות. יצוין כי גם רחוב אורלוב, שבו מתבצעות מרבית העבודות, סגור כמעט לכל אורכו, והפקקים באזור מתישים.
מחברת נת"ע נמסר: "נת״ע מבצעת את הסדרי התנועה הנדרשים לצורך הקמת הקו האדום, ברשות ובתיאום עם משטרת ישראל. לצורך ביצוע תשתית המסילות בצומת אורלוב-בר כוכבא, וכדי להימנע מחסימה מוחלטת של הצומת, צומצמו נתיבי הנסיעה ובוטלה הפנייה שמאלה מבר כוכבא לאורלוב. אנו מתנצלים על אי הנוחות ומודים על הסבלנות".
מהעירייה נמסר: "העבודות להקמת הרכבת הקלה מתקדמות בשיתוף פעולה מלא בין העירייה לנת"ע והרשות הארצית לתחבורה. אנו נמצאים בתוך הסדר תנועה חסר תקדים, מבחינת משמעויות מערך התחבורה בעיר, שיש לו השלכות גם על הערים השכנות. מטבע הדברים, פרויקט בסדר גודל כזה, כרוך באי נעימויות לנהגים הבאים לאזור ולתושבי המקום. אנחנו מודעים לנושא ועומדים בקשר רציף מול הסוחרים, ופועלים ככל הניתן על מנת שהפגיעה בשגרת החיים תהיה מזערית".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

לראשונה בפתח תקוה: רמזורים עם טיימר עבור...

במסגרת השדרוג התנועתי שמקדם ראש העירייה רמי גרינברג ברחבי העיר, הותקנו לראשונה בפתח תקוה רמזורי טיימר עבור הולכי הרגל. מדובר...

חדשות פתח תקווה7 ביולי 2020    דקה אחת
0

חתונה בצל הקורונה

אחרי שנדחתה פעמיים, נישאו אתמול (6 ביולי) בני הזוג אסתי כביר ואוראל כהן. בני הזוג, שדחו את חתונתם בשל הקורונה...

חדשות פתח תקווה7 ביולי 2020    3 דקות

כתיבת תגובה