חדשות פתח תקווה

בעירייה מבטיחים רחובות נקיים לחג

חדשות פתח תקווה26 בספטמבר 2019    דקה אחת
0

לקראת ראש השנה, פרסם מנהל שיפור פני העיר הודעה לתושבים, ובה הוא מתריע כי אין להוציא גזם, קרטונים וגרוטאות, אלא בימי הפינוי בלבד • בעירייה מזהירים שיכבידו קנסות כספיים למי שלא יעמוד בהנחיות

בעירייה מבטיחים רחובות נקיים לחג
בן משה. בוחן תכניות חלופיות להגברת המודעות לניקיון ׀ צילום: אלון חכמון

אחד התחומים המשמעותיים עבור מרבית תושבי העיר הוא תחום הניקיון. הרשתות החברתיות עמוסות בדיווחים ובפניות של תושבי העיר בעניין פינוי פסולת וגזם, ערימות אשפה וטיפול במפגעים סביבתיים וגינות ציבוריות.
בשבועות האחרונים מנסים בעירייה באמצעות מִנהל שיפור פני העיר, בראשותו של סגן ראש העירייה צדוק בן משה, לעבור למתכונת פינוי והוצאת פסולת מסודרת וקבועה, וכן להכביד את הקנסות הכספיים למי שלא יעמוד בתנאים שמציבה העירייה.
במקביל, בוחן המנהל תכניות חלופיות והתנהלות שונה, כדי להגביר את המודעות לניקיון ולאחריות התושבים, במטרה לשפר את רמת הניקיון ברחבי העיר. לקראת החג, פרסם בן משה הודעה לתושבים, ובה הוא מתריע בפניהם כי אין להוציא גזם, קרטונים וגרוטאות לקראת ראש השנה, אלא בימי הפינוי בלבד. במיוחד אמורים הדברים לגבי ימי שישי, מוצ"ש וראשון, בשל הסמיכות לערב ראש השנה.
סגן ראש העירייה ציין כי בשכונות כפר גנים ג', נווה עוז, שיפר, דדו, יוספטל, כפר אברהם, חן הצפון, משה"ב, תקומה וחלק ממרכז העיר, שבהן יום האיסוף הוא יום ראשון, נדרשים התושבים להוציא את הפסולת ביום רביעי (היום) במקום בראשון הקרוב, בשל ערב החג. זאת, כדי לאפשר לעובדי העירייה ולקבלנים לדאוג לניקיון העיר עד ערב ראש השנה.
גרינברג: "אני מרוצה מהשיפור שחל בתקופה האחרונה, ואני ער למתרחש. מנהל שפ"ע שוקד על תכניות לניקיון העיר, וזה תהליך שנבנה. אנחנו נשקיע יותר כספים בתחום לקראת שנת התקציב הקרובה 2020, וזאת על חשבון כספים שנאגרים בשל ההתייעלות וביטול תקנים ומשרות. בכל מקרה, נכניס כבר בימים הקרובים את הקקנועים לאיסוף גללי כלבים, ונגביר את האכיפה גם בתחום זה. אנחנו לא חוסכים במשאבים, ואני מניח שנראה שיפור משמעותי יותר בחודשים הקרובים".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

לראשונה בפתח תקוה: רמזורים עם טיימר עבור...

במסגרת השדרוג התנועתי שמקדם ראש העירייה רמי גרינברג ברחבי העיר, הותקנו לראשונה בפתח תקוה רמזורי טיימר עבור הולכי הרגל. מדובר...

חדשות פתח תקווה7 ביולי 2020    דקה אחת
0

חתונה בצל הקורונה

אחרי שנדחתה פעמיים, נישאו אתמול (6 ביולי) בני הזוג אסתי כביר ואוראל כהן. בני הזוג, שדחו את חתונתם בשל הקורונה...

חדשות פתח תקווה7 ביולי 2020    3 דקות

כתיבת תגובה