חדשות פתח תקווה

בעירייה בוחנים את פתיחת מדרחוב ההגנה לתנועה

חדשות פתח תקווה31 בינואר 2019    דקה אחת
0

אחרי שנים שבהן הרחוב היה סגור לתנועת כלי רכב, נראה כי החיים חוזרים למרכז העיר • סוחרים באזור: "פתיחת המדרחוב היא המפלט האחרון שלנו"

בעירייה בוחנים את פתיחת מדרחוב ההגנה לתנועה
מדרחוב ההגנה. "המרכז בתרדמת" ׀ צילום: דוברות העירייה

מחזירים את החיים למרכז העיר. אחרי שנים שבמהלכן שימש רחוב ההגנה כמדרחוב, לאחר שנסגר לתנועה משני קצותיו, הוחלט לבחון בחיוב פתיחה של המדרחוב לתנועת כלי רכב. מטרת התכנית היא השבת החיים והפעילות למרכז העיר, שהפך בשנים האחרונות לשומם ומהווה מקום מפגש לנתינים הזרים בשעות הערב והלילה.
השבוע נפגש ראש העירייה רמי גרינברג עם נציגי הסוחרים, ובישר להם כי העירייה מקדמת מהלך לפתיחה מחדש של המדרחוב לתנועה. "הנחיתי את אנשי המקצוע לבחון את היבטי התב"ע של פתיחת רחוב ההגנה ורחוב קציר לתנועת כלי רכב", אמר ראש העיר לסוחרים. "הקמתי את מִנהלת מרכז העיר כדי לתת מענה לסוחרים וכדי שתהיה כתובת לקידום פרויקטים משמעותיים. אני מאיץ ביזמים להשקיע במרכז העיר, ובד בבד פועל מול משרדי הממשלה לקבלת הקלות עבורם. נעשה כל שניתן כדי להפוך את מרכז העיר למשמעותי ולאטרקטיבי יותר, ובתוך כך אנו בודקים גם את פתיחתו המחודשת של רחוב ההגנה", אמר ראש העירייה.
את הפרויקט מוביל רונן צברי, סמנכ"ל פרויקטים ומנהל מִנהלת מרכז העיר, שייפגש עם הסוחרים וילמד מקרוב את הבעיות, המגבלות והצרכים שלהם במטרה לגבש תכנית לפיתוחו של המרכז, על מנת להעצים בו את חיי המסחר והבילוי.
לדברי הסוחרים בעיר, "זה המפלט האחרון שלנו. המרכז בתרדמת כבר מספר שנים. חייבים לוותר על המדרחוב, כדי שכלי רכב יוכלו לנוע כאן. נזכה לחשיפה גבוהה יותר וזה יגביר גם את קהל הלקוחות. בעבר, רחוב ההגנה היה אחד הרחובות הדומיננטיים והתוססים בעיר. במשך שנים המדרחוב פעל ללא דופי, כי זה היה חדשני, אבל היום אחרי הזנחה של שנים, המדרחוב שומם. חייבים לאפשר את התנועה ובכך להציל אותנו", אומרים הסוחרים.

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

לראשונה בפתח תקוה: רמזורים עם טיימר עבור...

במסגרת השדרוג התנועתי שמקדם ראש העירייה רמי גרינברג ברחבי העיר, הותקנו לראשונה בפתח תקוה רמזורי טיימר עבור הולכי הרגל. מדובר...

חדשות פתח תקווה7 ביולי 2020    דקה אחת
0

חתונה בצל הקורונה

אחרי שנדחתה פעמיים, נישאו אתמול (6 ביולי) בני הזוג אסתי כביר ואוראל כהן. בני הזוג, שדחו את חתונתם בשל הקורונה...

חדשות פתח תקווה7 ביולי 2020    3 דקות

כתיבת תגובה