חדשות פתח תקווה

במרכז העיר

חדשות פתח תקווה11 באפריל 2019    דקה אחת
0

צוותים של העירייה אטמו את המרתף ברחוב בר כוכבא • בנוסף, פונו 11 דירות מפוצלות בעיר • גרינברג: "נפעל במלוא הנחישות על מנת לאכוף את החוק"

במרכז העיר
איטום המרתף, השבוע. בעל הנכס זומן לחקירה

כשנה לאחר חשיפת הכנסייה ששירתה את האוכלוסייה האריתריאית ושהוקמה בניגוד לחוק במרתף בניין מסוכן בבר כוכבא 1, פעלו צוותים של העירייה, בהנחיית ראש העירייה רמי גרינברג, לסגירתה ולאיטום המרתף מבחוץ. זאת, לאחר שהכנסייה הוקמה במבנה שהוכרז על ידי בית המשפט כמסוכן ואסור לשימוש.
מדובר בפעולה נוספת שנוקט גרינברג כנגד אוכלוסיית המסתננים בפתח תקוה, שחלקה המכריע שוהה בה בניגוד לחוק. בגין עבירות חמורות על חוק התכנון והבנייה, הנחה גרינברג את מנהל הפיקוח על הבנייה ירון הלפגוט להוציא צו סגירה למקום ולקדם את פינוי הכנסייה שפעלה במרכז העיר.
ברביעי בחצות פשטו על המקום כוחות גדולים של הפיקוח על הבנייה, שיטור עירוני, משטרה, חברת החשמל ותאגיד מיתב. לאחר שנותקו מקורות החשמל והמים למבנה, פונתה תכולתו והוא נאטם, תוך ריתוך דלת הברזל במקום, כך שאי אפשר יהיה לפתוח אותה. על הדלת הודבק צו סגירה, וכעת תפעל העירייה כנגד המעורבים במסגרת הליך פלילי. גם בעל הנכס שהשכיר את המרתף לשימוש אסור, יוזמן לחקירה במִנהל ההנדסה.
בנוסף, במהלך הלילה פשטו הכוחות על 11 דירות מפוצלות, רובן ככולן במרכז העיר, והורו למשתכנים בהן לפנותן. בעלי הדירות זומנו לחקירה באגף הפיקוח על הבנייה, והעירייה תפעל נגדם בתקיפות למיצוי הליכים.
גרינברג: "כפי שהתחייבתי, נפעל במלוא הנחישות על מנת לאכוף את החוק ולמצות את הדין, כדי שלתושבי העיר ולתושבי המרכז תחזור איכות החיים. במשמרת שלי פועלת העירייה למיגור תופעת פיצול הדירות, על מנת למנוע פגיעה באיכות חייהם של תושבי הבניינים שבהם פוצלו דירות. אגף הפיקוח על הבנייה מאתר את הדירות ופועל להשבתן למצב התכנוני, כפי שמופיע בפנקסי העירייה".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

במקפ"ת מציינים ימים מיוחדים

לקראת יום הילד הבינלאומי, שיחול מחר 20 בנובמבר, מפיקה מקפ"ת (מרכזים קהילתיים פתח תקוה) מגוון פעילויות חינמיות לקטנטנים. בין הפעילויות:  יצירה,...

חדשות פתח תקווה19 בנובמבר 2019    דקה אחת
0

"המורה מציק לי"…

סערה בקרב הורים מאחת מחטיבות הביניים בעיר, בשל טענה לתקרית אלימה שהתרחשה בבית הספר בה היו מעורבים תלמיד כיתה ח'...

חדשות פתח תקווה18 בנובמבר 2019    דקה אחת

כתיבת תגובה