חדשות פתח תקווה

במותו ציווה לנו את החיים

חדשות פתח תקווה8 במאי 2019    3 דקות
0

סמ"ר אביב לוי ז"ל, לוחם בגדוד צבר שבחטיבת גבעתי, הוא החלל היחיד שנוסף למצבת החללים של העיר בשנת 2018 • אירועי יום הזיכרון יחלו בטקס מרכזי בבית יד לבנים • ביום העצמאות יפעלו בעיר שש במות

במותו ציווה לנו את החיים
סמ"ר לוי ז"ל. נהרג מירי צלפים ׀ צילום: באדיבות המשפחה

ביולי 2018 איבדה פתח תקוה את אחד מבניה, סמ"ר אביב לוי, ששבועיים לאחר מכן היה אמור לחגוג יום הולדת 21. סמ"ר לוי, לוחם בגדוד צבר שבחטיבת גבעתי, היה בפעילות באזור גבול רצועת עזה, שעה שחייו קופחו מירי צלפים.
סמ"ר לוי נפצע באורח קשה מאוד ופונה באמצעות מסוק לקבלת טיפול רפואי בבית חולים, אך שם כאמור נקבע מותו. הוא למד בתיכון גולדה שבשכונת אם המושבות והיה לחלל היחיד שנוסף למצבת החללים של העיר בשנת 2018. בכך העלה את מספר תושבי העיר שנפלו במערכות ישראל ל-856 חללים.

זוכרים את הנופלים

הערב בשעה 20:00 תישמע הצפירה שתיתן את האות לפתיחת טקס הזיכרון בבית יד לבנים בעיר. בערב זה תנציח העיר את בניה ויקיריה תושבי העיר שנפלו במערכות ישראל, את לוחמי המחתרות וחטיבות הלוחמים, אנשי המשטרה, כוחות הביטחון וקהיליית המודיעין, מבניה הטובים של העיר, שחירפו נפשם בהגנה על המולדת.
מיד לאחר הטקס, בשעה 22:15, יתקיים במקום ערב "שרים ללוחמים", עם שרית חדד ואליעד נחום. בהיכל התרבות יתקיים ערב שירי לוחמים עם שלמה גרוניך.
ביום רביעי בשעה 11:00 תישמע ברחבי הארץ צפירה נוספת, ואלפים צפויים להגיע לחלקה הצבאית בבית העלמין סגולה. ביום הזיכרון יתקיימו טקסי זיכרון נוספים שייפתחו בשעה 10:00 בחלקת תש"ח שליד הכיפה בבית העלמין סגולה. בשעה 13:45 יתקיים טקס הנחת זרים מול האנדרטה של לוחמי ההגנה והאצ"ל במרכז העיר.
בשעה 15:00 יתקיים ברחוב אברבנאל טקס לזכרם של לוחמי הלח"י, וב-16:00 יתקיים בכניסה לפארק אפק טקס לזכרם של לוחמי ארגון ההגנה וחטיבת אלכסנדרוני.

חוגגים עצמאות

בשעה 20:00, במעבר חד, יסתיימו טקסי הזיכרון, ואת אורם הקודר של נרות הנשמה יחליפו מופעי הזיקוקים, שייתנו את האות לפתיחת חגיגות העצמאות. כפי שכבר פרסמנו, שש במות יפוזרו ברחבי העיר ובשכונות לרווחת התושבים.
בפארק יד לבנים תפתח תותי גיבורת העל את אירועי העצמאות לילדים, ואחריה יעלו על הבמה סאבלימינל, האולטראס ודי-ג'יי עידו שוהם. באנדרטת המסוקים בהדר גנים יהיה זה יניב המגניב שיקפיץ את הילדים. אחריו יעלו להקת אתניקס, הזמר שיר לוי ודי-ג'יי נרגה. בגן ליפשיץ שברחוב העצמאות בכפר גנים ג' מחכים לילדים מטוסי על, שירקיעו לשחקים עם הקטנטנים. אחריהם יעלו על הבמה חנן בן ארי, אביהו שבת ודי-ג'יי איתי שדה.
במגרש הכדורגל בשכונת מחנה יהודה קפצת ותות יקפיצו את הילדים. מאוחר יותר הם יפנו מקום לרון שובל, דקלה ודי-ג'יי חן דקל. באם המושבות תלתלית וזוקו יפתחו את האירוע לילדים. אחריהם יעלו לירן דנינו, להקת היהודים ודי-ג'יי סקאזי. את הבמה לציבור הדתי-לאומי בכיכר המייסדים תחליף השנה במה לדוברי השפה הרוסית, עם אלה ריד, ולאדי בלייברג, נתי גייל ויאצ'יסלב ימפולסקי, דורן מהרט ולהקת VIZAVI.
ביום העצמאות (חמישי) בשעה 17:00 יחלקו כבוד לראש העירייה לשעבר איציק אוחיון, כשהפארק הגדול ייקרא על שמו. משפחת אוחיון המורחבת וראש העירייה מזמינים את הקהל הרחב לאירוע.

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

רגע לפני הפתיחה: סיור שווקים

המשטרה והרשויות המקומיות באמצעות מערכי האבטחה שלהן נערכות  לקראת פתיחתם של הקניונים והשוק העירוני במסגרת הקלות נוספות בתקנות החירום צו...

חדשות פתח תקווה6 במאי 2020    2 דקות
0

חוזרים לשגרה: העירייה שוב תבצע אכיפת חנייה...

לאחר כחודש וחצי בהן הייתה חניה חינם בכחול לבן באזורי התעשייה, בתחילת השבוע חזר אגף הפיקוח לאכיפה מלאה של חניה...

חדשות פתח תקווה6 במאי 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה