חדשות פתח תקווה

בלוז לכחול המדים

חדשות פתח תקווה13 בספטמבר 2021    2 דקות
0
בלוז  לכחול המדים

כבר שנה וחצי שיורם סטובצקי (75), תושב אם המושבות, יושב ומחכה להתנצלות מהמשטרה, שהודיעה לו עם פרוץ מגיפת הקורונה ואחרי עשור כמתנדב: "מפאת גילך עליך לסיים את התנדבותך במשטרה".
סטובצקי, אב לשלושה ילדים וסב לחמישה נכדים, סבור כי יש לו עוד הרבה מה לתרום למשטרה ולקהילה בסיורים ובמניעת פשיעה. במשך שנים שימש כחבר דן וכנהג בחברת התיירות יונטייד טורס. לפני כעשור החליט שהוא רוצה גם להתנדב, ואם כבר אז במשטרה.
"הייתי שותף ללא מעט פעילויות ומבצעים, אבל אני לא רברבן ולא אפרט בנושא. אהבתי את מה שעשיתי והפכתי לחלק ממשפחת הסיור בתחנת פתח תקוה. במשך עשור התנדבתי גם בסיור וגם במשמר השכונה, הייתי חמוש עם M16, עברתי מטווחים, אבל אז נפלה החלטה משום מקום להפסיק את ההתנדבות של בני גילי. יצא חוזר שהמשטרה הפיצה, שמתנדב יכול לשרת בארגון מקסימום עד גיל 69, אז ניפו את כולנו. הם לא מבינים שבלי מתנדבים אין להם משטרה".
אתה נשמע פגוע?
"ההחלטה הזאת פגעה בי מאוד. אני מבין שלכל דבר יש סוף, אבל אחרי כל כך הרבה שנים שאני מתמיד ועושה דבר שאני נהנה ואוהב, זה משאיר אצלי חלל. הייתי חלק ממשפחת הסיור, קיבלתי דרגה ופעמיים קיבלתי תעודות הצטיינות ממפקד התחנה. זה מצביע על ההערכה שקיבלתי מהפיקוד בתחנה. ופתאום פלטו אותי החוצה בלי שום סיבה. זה לא שזרקו אותי בבושת פנים. קיימו טקס פרידה, והעניקו לי תעודה, אבל לא תעודת הצטיינות, אלא תעודה כואבת המודיעה על סיום ההתנדבות.
"מה שמעצבן אותי זה שאני כשיר יותר מהרבה שוטרים שמשרתים בארגון בכלל ובתחנת פתח תקוה בפרט. במשטרה עורכים בדיקות רפואיות, כדי לבחון את המצב הרפואי. אני מזמין אותם לשלוח אותי לכל בדיקה שיחפצו, ואני מבטיח שאני עובר את זה בקלות. אני עושה כושר, הולך חמישה קילומטרים כל יום ועושה פעילות ספורט. בבדיקות הכל תקין – לחץ דם, סוכר, כולסטרול. אני לא בולע שום כדור ואני לא נראה בן גילי. אני מאמין שיש לי עוד מה לתרום, וחבל שזה ככה ואני בחוץ".
למה שלא תצטרף למשמר השכונה באם המושבות?
"אני בהחלט מצפה שהרעיון והיוזמה להקים משמר שכונה יבשיל. אני אשמח להיות חלק מזה, אבל זה לא מספיק, אני רוצה להמשיך לתרום במישור המבצעי, ואני בהחלט מסוגל".
בינתיים נאלץ סטובצקי להסתפק בהתנדבות בפיקוד העורף, אבל זה קורה רק בעתות חירום, וזה ממש לא מספק אותו.

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

ניצחון זמני לתושבי הדר גנים

אנחת רווחה חלקית נשמעה השבוע בקרב תושבי הדר גנים, לנוכח פרסום מכרז ראשון של רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) לבניית 2,499...

חדשות פתח תקווה13 בספטמבר 2021    2 דקות
0

מאות תלמידים נשלחו לבידוד בגלל מורים שחלו

יותר מ-60 כיתות נסגרו לאחר ראש השנה והילדים והצוות נשלחו לבידוד. בין היתר, התברר כי מורה, שאובחן כחולה מאומת, לימד...

חדשות פתח תקווה13 בספטמבר 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה