חדשות פתח תקווה

בכיר בעירייה חשוד במעשים מגונים

חדשות פתח תקווה11 בדצמבר 2019    8 דקות
0

בהמשך לתלונה שהגישה צעירה כנגד בכיר בעירייה על הטרדה מינית, המשטרה חוקרת. גרסת המתלוננות ותגובת הבכיר כפי שנמסרו ל"המקומון" פתח תקוה

בכיר בעירייה חשוד במעשים מגונים
משטרת פתח תקוה. האם החשוד כשיר לעמוד לדין? ׀ צילום: אלון חכמון

בהמשך לידיעה שהתפרסמה באתר המקומון, הלם ותדהמה במסדרונות העירייה. צעירה באמצע שנות ה-20 לחייה הגישה בימים האחרונים תלונה במשטרה נגד בכיר בעירייה, בטענה שביצע בה לכאורה מעשה מגונה, כששניהם שהו בחדרו לבדם, ומבלי שאיש יהיה בסביבה. במשטרה בודקים כעת את נסיבות המקרה.

על פי הידוע, הצעירה (כבת 21) הגיעה לבניין העירייה כדי לקבל סיוע חריג בנסיבות אישיות אליהן נקלעה. תחילה פנתה ללשכת ראש העירייה, ומשם ללשכתו של אחד הבכירים, שלדבריה ביקש ממנה להמתין במשרדו. לטענתה, בעת ששהו לבד במשרדו, נגע הבכיר בישבנה.

כיוון שמדובר בשלב ראשוני של החקירה, תיבדק גרסתה של הצעירה, בין השאר בעזרת מצלמות האבטחה הפזורות בבניין העירייה, כדי לבחון את התנהגותה של הצעירה בעת כניסתה למשרדו של הבכיר וביציאה ממנו, וכן את התנהגותו של אותו בכיר, בעת ההתרחשות ולאחריה.

במשטרה אישרו את דבר הגשת התלונה וציינו כי "הנסיבות נבדקות". הן המתלוננת והן החשוד הביעו נכונות להיבדק במכונת אמת לאשש את גרסתם.

גרסת המתלוננת

הצעירה טוענת כי בעת שהגיעה עם אימה לבניין העירייה במטרה לפגוש בראש העירייה רמי גרינברג על מנת לדרוש כסף שהגיע לה מסיעת הליכוד, היו מי שהזמינו לה שוטר ומפקחי שיטור עירוני. לטענתה בעודה משוחחת עם אנשי המשטרה שהיו נחמדים איתה והבינו את מצוקתה ניגש אליה אותו בכיר והציע לה לפנות אל משרדו במטרה לנסות ולסייע אליה. שם לטענתה בשלב מסוים ליטף את מותנה וישבנה מה שגרם לה לעזוב את המקום בבהלה ובסערת רגשות. עוד באותו ערב בעצת חבר משפחה לטענתה הגישה תלונה במשטרה.

חקירת המשטרה

האירוע התרחש לפני כשבוע וחצי והבכיר הגיע לחקירה בתחנת ראש העין רק בשני האחרון תוך שהוא מגיע למשטרה ביוזמתו. בתום חקירה באזהרה הוא שוחרר בחתימה על ערבות אישית ונאסר עליו ליצור קשר כלשהו עם המתלוננת.

בשיחה עם המקומון פתח תקווה משחזרת המתלוננת את הרגעים שגרמו לה להגיש את התלונה. "קודם כל מדובר באירוע מלפני כשבוע ויותר. הגעתי לבניין העירייה כדי לפגוש בראש העירייה רמי גרינברג, בגלל שלא קיבלתי כסף עבור הבחירות מטעם סיעת הליכוד. אני לא אוהבת ככה סתם ללכת לעירייה כי משעמם לי ולאכול תסביכים.  בחור בשם דור חרל"פ שהיה אחראי על העסקה שלי בהתחלה סינן אותי במשך תקופה ארוכה , וכשהשיב לי בהודעה כתב 'אני לא יכול מנכ"ל הליכוד לא מתייחס אלי תיגשי לרמי גרינברג אני מאמין שהוא יכול לסייע בקבלת הכספים'. בגלל אותה הודעה הגעתי לבניין העירייה".

ספרי מה קרה שם?

"ניגשתי למנהלת הלשכה של ראש העירייה וביקשתי לפגוש אותו . היא אמרה לי שתבדוק ושאחזור אליה בעוד מספר ימים. סירבתי בתוקף. החשוד פנה לעזור לכאורה "אני מבין את הבעיה בואי תספרי לי את הבעיה ואנסה לעזור לך. בואי תתקדמי לכיוון המשרד שלי תשבי בחוץ, הוא ניסה לנפנף אותי ככה אני מבינה בדיעבד. אמר לי 'יש אצלי מספר צעירים שאנחנו דנים באיזה פרויקט מיד אחרי זה אתפנה אלייך. עד סוף היום אפתור לך את הבעיה אני מאמין '. הוא סיים את הפגישה ואמר לי .'תקשיבי תבואי עוד יום יומיים כי הבחור לא ענה לי. אעשה כל מאמץ לעזור לך'. הוא ניסה למרוח אותי ואת זה לא קלטתי אז. "אז הוא כיבה את האור במשרד נשען על השולחן לידי ואמר לי 'בואי תעמדי לידי אני אעזור לך '" .

המתלוננת נושמת עמוקות "הדופק שלי על 200 גם עכשיו כשאני משחזרת את מה שקרה" היא מסבירה ומוסיפה. "הוא אמר לי ' מה את כל כך צריכה את הכסף מה את כל כך רוצה כסף' הייתי בהלם מהמילים האלה ואפשר לפרש את זה לא יודעת למה הוא התכוון אבל הסאונד שלו היה שונה מזה של מי שמרחם עליי כביכול. הוא תפס לי את היד ומשך אותי אליו, ליטף לי את הישבן והמותן, הדפתי לו את היד . הוא תפס לי את היד פעם נוספת ואז אמרתי לו תפסיק , החטפתי לו מכה על היד וברחתי מהמשרד נסערת. הלב שלי דפק כמו שלא היה מעולם. אחרי ריצה שאני עושה הלב לא פעם ככה. הלכתי להיות לבד רכבתי על האופניים עד הפארק ושם צפו לי כל הזכרונות פתרונות. הייתי בסערת רגשות, חשבתי על אבא שלי שנדרס למוות ופתאום ראיתי איך הוא היה עוזר לי בלי שום בעיה הוא היה פותר הכל ברגע" היא אומרת וברקע מתחילה לבכות. "התקשרתי לחבר של המשפחה וסיפרתי לו מה עבר עליי והוא אמר לי שאני חייבת לפנות מיד למשטרה וככה עשיתי. אחר כך אפילו נסעתי אליו הביתה והוא יודע שהייתי נסערת. פשוט לא האמנתי שזה קרה לי. אני לא איזה סתומה או משהו, אני שומרת אמונים לחברים שלי ולא מוכנה שמישהו יגע בי".

נדגיש כי בחלק גדול של המפגש בין המתלוננת לאותו בכיר היתה שותפה גם אימה של המתלוננת שהגיעה איתה לבניין העירייה בשלב מסוים לדבריה , אימה עזבה את המקום וירדה למטה. "בשלב הזה הוא עשה את מה שעשה ואני ברחתי החוצה . הוא יצא אחריי ואמר 'חכי רגע אעזור לך' אפילו לא הסתובבתי אליו רק רציתי לברוח מהבניין הזה".

פגשת את אמא שלך למטה?

"לא . לא רציתי לראות אותה באותו רגע . הייתי בבלאגן. רציתי להיות לבד ולחשוב ברחתי לפארק".

להמקומון פתח תקווה נודע כי הבכיר המדובר נחקר במשטרה ובסיום חקירה הוא שוחרר בערבות עצמית לאחר שנאסר עליו ליצור קשר עם המתלוננת ועליה נאסר להתקרב אל בניין העירייה.

גרסת החשוד

בגרסתו במשטרה סיפר הבכיר על הפגישה עם הצעירה אותה לא הכיר וטען כי פעל מתוך חמלה ורחמים בשל העובדה שראה אותה נסערת. "מתפקידי כנבחר ציבור זה לנסות ולסייע לתושבים ומתוך אמונה זו פעלתי" אמר והמשיך. "לא היתה לי כל כוונה לפגוע בצעירה, לא חשבתי על שום מזימה לא ראויה ממש לא. אני המום שנקלעתי לסיטואציה המביכה הזאת אבל אוכיח את חפותי עד הסוף".

לדבריו, ניסה לסייע לצעירה לקבל את הכסף מיד אחרי שהציגה בפניו את אותו מסרון שקיבלה מפעיל ליכוד. "אני לא שייך לליכוד ולא הייתי חלק מהעסקתה בשום צורה רק ניסיתי לעזור. ניסיתי להשיג את אותו צעיר שלא חזר אליי כל זאת שהצעירה המתינה , פניתי אל בכיר בסניף המקומי והצעתי שאם לא יהיה פתרון נגייס תרומה מכל אחד מאיתנו וניתן לה את הכסף . מדובר היה בסכום של כ – 700 שקל והיא היתה נסערת. היא הגיעה כעוסה והבנתי את המצוקה שלה ומכאן פעלתי. שאלתי אותה אם כל לחוץ לה לקבל את הכסף כי היא לא רצתה לשמוע כשאמרתי לה להמתין מספר ימים והחלה לצרוח עליי בשקרים. ' אמרת לי שתדאג לי לכסף עד סוף היום. אני רוצה את הכסף היום . אני חייבת את הכסף'. שאלתי אותה ברצינות גמורה, מה את צריכה את הכסף מה זה לחוץ לך ולא חלילה מתוך כוונה לפגוע אלא כדי להבין את המשמעות . אבל היא היתה נסערת התחילה לצעוק ובשלב הזה אחזתי בידה בניסיון להרגיע אותה. לא היה שום מגע חלילה , שום דבר מעבר לאחיזה ביד במטרה לעצור את סערת הרגשות שלה. היא יצאה החוצה מהחדר ורק בראשית השבוע נודע לי שהגישה נגדי תלונה במשטרה . כל מה שעשיתי היה במטרה לסייע ואין לי חשד שמישהו שלח אותה כמזימה נגדי ממש לא, כי הרי אני הייתי זה שפנה אליה בניסיון לעזור".

מקרוביו של הבכיר טוענים. "היא היתה נסערת לדבריה ולא סיפרה דבר לאמא שלה באותו רגע למרות שהיתה איתה ברוב הפגישה ? מבלי לקבוע מסמרות וחלילה מבלי לזלזל בתלונתה של הצעירה מדובר פה בגרסה מול גרסה והמשטרה צריכה לבדוק איזו גרסה יותר אמינה ומדויקת".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

חסמב"ה במרוקאית

מי שגדל על חבורת חסמב"ה המופלאה יזהה את העקבות ב"מבצע שובי רוני", ספרו החמישי של רפי דהן, חבר הנהלת העיר...

חדשות פתח תקווה27 ביולי 2021    דקה אחת
0

פעם רביעית – בירה

אחרי הפוגה של שנה בשל מגבלות הקורונה, יתקיים בחודש אוגוסט הקרוב פסטיבל הבירה הרביעי של פתח תקוה, במתחם הפארק הגדול...

חדשות פתח תקווה27 ביולי 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה