חדשות פתח תקווה

בית הספר מעלה הזיתים בקריית מטלון חוזר לחיים

חדשות פתח תקווה21 באוגוסט 2019    דקה אחת
0

העירייה תרכוש מבעלי הקרקע את המתחם בתמורה ל-4.8 מיליון שקל • את פרויקט המגורים שתוכנן במקום בעבר, יחליפו מבני ציבור וחממה טכנולוגית למקצועות ההייטק והסייבר

בית הספר מעלה הזיתים בקריית מטלון חוזר לחיים
מבנה בית הספר. עזוב ומוזנח כבר 14 שנה ׀ צילום: אלון חכמון

כ-15 שנים אחרי סגירת בית הספר מעלה הזיתים שבשכונת קריית מטלון, ולאחר שבעלי הקרקע המקוריים ניסו לקדם בו מיזם נדל"ן, הצליחה העירייה להשיב את הקרקע לחזקתה, והיא מתכוונת להקים עליה חממה טכנולוגית, בדגש על תחום הסייבר.
באמצעות עו"ד יחזקאל ריינהרץ, נחתם הסכם פשרה עם בעלי הקרקע, שלפיו העירייה תרכוש את המתחם בתמורה ל-4.8 מיליון שקל. מדובר בסכום נמוך משווי הקרקע בפועל, שכן בית הספר בנוי על שטח של שמונה דונמים. את התשלום תבצע העירייה בתוך שלוש שנים.
במשך שנים, מאז 2004, עמד מבנה בית הספר עזוב ומוזנח. זאת לאחר שמספר התלמידים ירד בהתמדה, ובעירייה קיבלו החלטה לסגור אותו ולקדם פרויקט נדל"ן במקום. אלא שהשטח יועד לצורכי ציבור והיה צורך בשינוי ייעוד המקרקעין לטובת הקמת פרויקט מגורים.
עם כניסתו של ראש העירייה רמי גרינברג לתפקיד, הוא הוביל מהלך לרכישת הקרקע מבעליה והוריד את מיזם הנדל"ן מהפרק. ואכן בתום סדרת דיונים הנחה ראש העירייה את עו"ד ריינהרץ לגבש הסכם פשרה, שיאפשר את רכישת הקרקע והעמדתה לטובת תושבי קריית מטלון והעיר.
גרינברג: "לאחר שנים שבהן ההתנהלות מול הבעלים המקוריים נעשתה בעצלתיים, אני שמח על ההישג שאליו הגענו בנושא הזכויות על הקרקע של בית הספר מעלה הזיתים לשעבר. העירייה שמה לנגד עיניה את טובת הציבור בלבד. כשהאלטרנטיבה הייתה הקמת מגדלי מגורים, שיעשירו את היזמים, החליטה העירייה להיאבק על הקרקע, על מנת שתחזור לציבור ותשרת אותו באופן המיטבי. על קרקע זו יקומו מבני ציבור לטובת תושבי השכונה, וכן חממות טכנולוגיות לקידום מקצועות ההייטק והסייבר בקרב בני הנוער".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

שלושה חולי קורונה בפתח תקווה ובית חולים...

בבית חולחיבילינסון במחלקה האורולוגית מטופלת סיעודית בת 82 לאחר ניתוח אובחנה כחולת קורונה , ככל הנראה ממבקריה . לכן 30...

חדשות פתח תקווה26 במרץ 2020    4 דקות
0

מתמודדים עם הקורונה

המאבק במשבר נגיף הקורונה מחריף. מחד, העיריים הוציאה היום מכתב המבהיר כי על כל מוסדות החינוך בעיר צריכים להשאר סגורים,...

חדשות פתח תקווה25 במרץ 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה