חדשות פתח תקווה

בית המשפט המחוזי: לא יינתן היתר בנייה ליותר מ-2700 יחידות דיור בכפר סירקין

חדשות פתח תקווה19 בנובמבר 2020    דקה אחת
0

זהו הישג משמעותי לתושבי פתח תקוה שעתרו באמצעות "מטה המאבק סירקין", כנגד הותמ"ל. בנוסף, השופט החליט שבינתיים לא ייסלל כביש עוקב עמישב  

בית המשפט המחוזי: לא יינתן היתר בנייה ליותר מ-2700 יחידות דיור בכפר סירקין

לאחר שנות מאבק ארוכות, בית המשפט המחוזי בלוד, דן היום בעתירה של תושבי כפר סירקין והעמותה להגנת עתיד מחנה סירקין כנגד הותמ"ל.

בית המשפט קיבל מספר החלטות קריטיות, ובין היתר, כי לא יינתן היתר בנייה ליותר מ-2700 יחידות דיור, אלא לאחר שיפורסם בה"ת (בחינת היתכנות תחבורתית) חדשה, שתראה פתרונות תחבורה המצדיקים את המשך הבנייה.

השופט אורן שוורץ, התרשם בדיון, כי אין תנאים תחבורתיים מספקים בתוך התוכנית הקיימת, ולכן קבע כי יש להוסיף לצוות המלווה תנאים נוספים, כדי לוודא שהתנאים התחבורתיים יקויימו כנדרש וכמתוכנן. אחרי בנייה של 2700 יחידות הדיור, לא ניתן יהיה להמשיך בבנייה נוספת, אלא אם תיערך בה"ת, אשר תפורסם לציבור, ולו יהיו 30 יום להגיש התנגדויות. נזכיר כי תוכנית הבנייה מאפשרת לבנות סה"כ 8500 יחידות דיור, אך בעקבות ההחלטה היום, כל יחידה נוספת מעבר ל-2700 יחידות, תהיה טעונת בה"ת.

הישג חשוב נוסף של התושבים הוא בהחלטה של בית המשפט למנות משקיף מטעם מ.א דרום השרון כנציג בצוות המלווה.

בנוסף לכך, בנוגע לכביש עוקף עמישב, בית המשפט החליט כי לא ייסלל כביש זה עד שלא תהיה החלטה מנומקת המסבירה את הצורך בהקמתו ע"י הצוות המלווה. החלטה זו מאפשרת הבעת התנגדות מצד התושבים והגשת התנגדות זו לבחינת בית המשפט.

ירון קדושים ממובילי המאבק: "שוב אנו נוכחים כי מאבק נחוש עם אמונה עמוקה מביא לתוצאות גם במאבק מול מדינה נחושה ומערך ממשלתי חדור מטרה של בניה לא מושכלת. השופט אמר את דברו. אין פתרונות תחבורה מספקים בתוכנית סירקין. עדיין נשאר לעמוד על המשמר והמאבק לא הגיע לסופו. גם במאבק על כביש 40 וסגירת הצמתים החשובים נהיה נחושים. נמשיך באמונה. ובעזרת השם ובעזרת התושבים ננצח".

 

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

קניון אבנת מתרחב

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה אישרה בשבוע שעבר בקשה שהוגשה על ידי קבוצת קניוני עופר שבבעלות ליאורה עופר ובהנהלת משה רוזבלום...

חדשות פתח תקווה22 במרץ 2021    דקה אחת
0

הרמפה שלא הייתה

בעקבות פניות רבות מצד תושבים, שטענו כי העלייה במדרגות במשעול שבין רחוב טרומפלדור לרחוב מוסטובוי בשכונת כפר גנים א' קשה...

חדשות פתח תקווה22 במרץ 2021    4 דקות

כתיבת תגובה