חדשות פתח תקווה

בית המשפט הכריע: ברוורמן תפוצה ב-70 אלף שקל

חדשות פתח תקווה19 בפברואר 2020    2 דקות
0

השופטת קיבלה את טענות אשת ראש העירייה לשעבר, שלפיהן רונן כברה התבטא נגדה באופן בוטה, תוך שהוא מגדף ומייחס לה יחסים עם מפקד תחנת המשטרה • כברה: "גאה בכל מהלך שעשיתי בתקופת מערכת הבחירות"

בית המשפט הכריע: ברוורמן תפוצה ב-70 אלף שקל
ברוורמן. "עובדות פוגעניות" | צילום: אלון חכמון

הפעיל החברתי לשעבר, רונן כברה, שפעל לסיום כהונת ראש העירייה לשעבר איציק ברוורמן, ומנהל כיום את בית תרבות שרת בבניין העירייה, ייאלץ לשלם לרעייתו של ברוורמן, דפנה, 70 אלף שקל. זאת לאחר שייחס לה כתיבת פוסט בפייסבוק, שנכתב על ידי יוזר פיקטיבי, והתבטא כנגדה באופן בוטה ושקרי.
ביום ראשון החליטה שופטת בית משפט השלום בעיר ניצה מימון-שעשוע לקבל את תביעת לשון הרע שהגישה ברוורמן נגד כברה, וחייבה אותו לשלם לתובעת פיצוי כספי בסך 50 אלף שקל ושכר טרחת עורך דין בסך 20 אלף שקל. בית המשפט קיבל את טענותיה של ברוורמן, שהוגשו באמצעות עורכי הדין יעקב פלהיימר וצילי עקיבא-רפפורט, שלפיה בזמן מערכת הבחירות התבטא כברה באופן בוטה לכאורה והוציא לשון הרע כנגד רעיית ראש העירייה באותם ימים, תוך שכינה אותה "כלבה" והוסיף "איך היה עם מפקד התחנה? הוא אוהב את התחת השמן שלך? שמענו שלא".
כברה לא הסתפק בגידופים ובהשמצות והוסיף: "הסוף קרוב, נסדר לך עבודה במשק בית. ברוורמן מסכן, רחמים עליו. לא פשוט אצלו. שרמוטה קטנה שכמותך – זה הסוף שלך. מסכן העלוב שישן איתך. רחמים עליו, את הרי חולת נפש".
בכתב ההגנה טען כברה כי בתקופת מערכת בחירות יש נטייה להקצין ולהשמיץ את היריבים הפוליטיים, ולכן האדם הסביר לא ייחס לתכנים שהועלו משקל רב. העותרת הכחישה בתוקף כל קשר עם מפקד תחנת המשטרה לשעבר, שגם הגיש תצהיר בעניין, טענה כי היא לא עומדת מאחורי אותו יוזר פיקטיבי בשם אליהו בן יוסף, והוסיפה כי העלתה פוסט בשמו של אותו בן יוסף, שאותו העביר לה בנה, כדי לחזק את ילדיה נוכח ההשמצות שהעלה נגדה הנתבע.
השופטת מימון-שעשוע ציינה כי עשתה הבחנה בין אמירות בוטות במרחב הציבורי, במיוחד בתקופת בחירות, לבין כאלה שאינן חוסות תחת חוק חופש הביטוי. "האמירות החוזרות, שבהן ייחס הנתבע לתובעת קשר אינטימי עם מפקד התחנה, השימוש בביטויים המשפילים 'כלבה' ו'שרמוטה', מדגישים את האופי המיני של הקשר המיוחס לתובעת עם מפקד התחנה. הם יוצרים אצל הקורא הסביר רושם שבידי הכותב ראיות לקשר בין התובעת לאותו מפקד תחנה. אין מדובר בהבעת דעה על התובעת, אלא בייחוס עובדות פוגעניות, שהנתבע כלל לא ניסה להוכיח את אמיתותן ולא טען כי יש בהן ממש".
בעקבות פסק הדין, אמר כברה: "טרם קיבלתי את פסק הדין, אולם דווחתי לגבי החלטתה של השופטת. די בנבירה בגוגל, כדי להבין שמדובר בשופטת שפסקי הדין שלה ניתנים ללא קשר לדיונים עצמם. בכל מקרה, אני גאה בכל מהלך שעשיתי בתקופת מערכת הבחירות, שהייתה רגשית וסוערת, ולו כדי להביא להחלפת ראש עירייה כושל. השופטת לא התייחסה להתקפות הנוראיות של ברוורמן נגדי, וכאמור פסק הדין היה ברור לי עוד לפני תחילת המשפט".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

35 אלף שקל קנס למשליכי פסולת

בהמשך למאמצי העירייה למיגור תופעת השלכת הפסולת במרחבים הפתוחים אשר בפאתי העיר, בימים האחרונים בית משפט השלום בפתח תקוה השית...

חדשות פתח תקווה12 בינואר 2021    דקה אחת
0

מגבירים הילוך: עיריית פתח תקוה תאכוף הפרות...

אמש התקבל דיווח על אירוע שהתקיים במהלך שעות אחר הצהריים בניגוד להנחיות הסגר על גג מבנה ציבורי ברחוב משורר. עם...

חדשות פתח תקווה11 בינואר 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה