חדשות פתח תקווה

בית הדין לעבודה: קדוש כשירה לתפקיד מבקרת העירייה

חדשות פתח תקווה13 בפברואר 2020    3 דקות
0

שופט בית הדין האזורי לעבודה קבע כי מדובר במינוי ראוי, וכי בהתנהלות משרד הפנים נמצאו כשלים, ולכן יש לשלם לאיילה קדוש את מלוא שכרה כמבקרת, כולל פיצוי על עוגמת נפש • בית המשפט אף קבע כי מהמכתבים האנונימיים שנשלחו בעיניינה למשרד הפנים עולה חשד לרדיפה פוליטית

בית הדין לעבודה: קדוש  כשירה לתפקיד מבקרת העירייה
קדוש. היה מי שרצה ברעתה ׀ צילום: אלון חכמון

 

בתום הליך משפטי שארך יותר מחמש שנים, קיבל בסוף השבוע שעבר שופט בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב תומר סילורה את תביעתה של איילה קדוש, והעניק תוקף נוסף לכשירות בחירתה לתפקיד מבקרת העירייה.
בהחלטתו, אימץ השופט סילורה את מרבית טענותיה של קדוש, וקבע כי מדובר במינוי ראוי ותקין, וכי בהתנהלות משרד הפנים נמצאו כשלים ומהלכים עלומים, וביטול מינויה לתפקיד על ידי העירייה אינו תקף ולכן יש לשלם לה את מלוא שכרה כמבקרת. משמעות הדברים היא שקדוש תקבל את הפרשי השכר שמגיעים לה כשכר מבקרת, בנוסף לכספים שקיבלה בפועל עד כה. כמו כן, הורה השופט לעירייה לפצות את קדוש בסכום של 25 אלף שקל בגין עוגמת הנפש שנגרמה לה בתקופה זו.
מיד לאחר שנבחרה קדוש לתפקיד מבקרת העירייה בנובמבר 2014, אחרי שנבחנה שאלת ניגוד העניינים בשל תפקידה הקודם כמנהלת אגף המשק בעירייה, היה מי שרצה ברעתה של קדוש ומיהר לשלוח מכתב אנונימי למשרד הפנים, שבו נטען כי המכרז אינו כשר ובחירתה אינה חוקית, שכן היא לא עומדת בתנאי הסף של המכרז לכאורה.
גם אחרי שהעירייה הגיבה בתקיפות למכתב האמור וציינה כי הוא נגוע במניעים זרים, לא הסתיימה הסאגה, וזמן קצר לאחר מכן, נשלח מכתב נוסף, עלום שם, למשרד הפנים, כשהפעם נטען נגדה על ניגוד עניינים מוסדי, שכן היא קשורה כביכול לסיעת המפד"ל, לימים הבית היהודי. אלא שקדוש העבירה תדפיס המאשר כי ביטלה את חברותה בסיעה כבר ב-2013, ולפיכך הטענות העולות במכתב מקורן בשקר, והוא נכתב ממניעים פוליטיים בלבד.
לאחר דיונים נוספים שהתקיימו בנושא, החליט השופט סילורה לדחות את טענות משרד הפנים וקיבל את תביעתה של קדוש. הוא קבע: "הגברת קדוש הייתה ועודנה מבקרת העירייה מיום מינויה ואילך. החלטת העירייה על הפסקת עבודתה בטלה ומבוטלת, והיא זכאית למלוא שכרה בהתאם לתנאי המכרז והחלטת העירייה. משרד הפנים יפעל בהתאם, ויאשר את מינויה של גברת קדוש ואת תנאי שכרה".
בהחלטתו, קבע השופט סילורה: "בהחלט עולים ספקות באשר לאמינות ומהימנות המסמך והדרך שבה הגיע למשרד הפנים". לדבריו, "אין כל הוכחה לאמיתות המסמך וההודעות שהכיל, מה שמחזק, כך לטענת גברת קדוש, את החשד לרדיפה פוליטית, וכי גורמים אופוזיציונריים הם אלה שהגישו את אותה תלונה אנונימית נגדה".
לסיום, בית הדין ציין כי "משקבענו כי התערבות משרד הפנים נעשתה ללא סמכות וכי לגב' קדוש אין ניגוד עניינים מוסדי או אישי – למעשה לא היה מקום לשנות את ההחלטה לבחור בה במכרז לתפקיד מבקרת העירייה. על כן, סעד האכיפה הוא הסעד הרלוונטי בענייננו. גם שיקול חלוף הזמנים מצביע על תוצאה זהה, שכן גברת קדוש מכהנת בתפקיד מבקרת העירייה בפועל זה כחמש שנים.
"לא נעלמה מעינינו הטענה, כי גם אם החוזה לא מאושר על ידי משרד הפנים, ניתן להעסיק את הגברת קדוש בהתאם להסכם הקיבוצי. אומנם במצב דברים זה, שבו קבענו כי גברת קדוש מונתה לתפקיד מבקרת העירייה בזכות ולא בחסד, בהליך תקין, שבו למשרד הפנים לא הייתה סמכות להתערב – מן הראוי כי תקבל שכר כמבקרת מן המניין, בהתאם לתנאי המכרז שאליו ניגשה, וכי עליה לקבל הפרשי שכר על כל תקופה שבה לא קיבלה שכרה בהתאם".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

שומרים על הניקיון: העירייה הוציאה התראה לצו...

במסגרת מאמצי הרשות לשמירה על ניקיון העיר והמרחבים הפתוחים בתחומה, האגף לאיכות הסביבה בעירייה הוציא לאחרונה התראה לצו ניקוי לבעל...

חדשות פתח תקווה21 באוקטובר 2020    דקה אחת
0

מנצחים את הקורונה: פתח תקוה ירוקה

ביממה האחרונה פתח תקוה נכנסה לרשימת הערים הירוקות עם 613 חולים פעילים בלבד. זאת לאחר שבתחילת אוקטובר העיר הוגדרה כאדומה...

חדשות פתח תקווה20 באוקטובר 2020    3 דקות

כתיבת תגובה