חדשות פתח תקווה

ביקורת על יועץ התקשורת של העירייה

חדשות פתח תקווה18 באפריל 2019    3 דקות
0

אורי אהד וחבריו לסיעת הביצועיסטים קובלים על העסקת שי שחף, ששימש דובר קמפיין הבחירות של ראש העירייה • גרינברג: "במקום לעסוק בהשמצות, טוב יעשו המלינים אם יבדקו את הפרטים"

ביקורת על יועץ התקשורת של העירייה
אהד. מידע שקרי ׀ צילום: אלון חכמון

אורי אהד וחבריו לסיעת הביצועיסטים, איציק ישראל וד"ר תמי ז'יטלני, מותחים ביקורת נוקבת על התנהלותו ראש העירייה רמי גרינברג בכל הקשור לשכירת שירותיו של שי שחף על ידי העיריה, לנוכח העובדה שהוא שימש כדובר קמפיין הבחירות של ראש העירייה.
במכתב שהפנו אל ראש העירייה, הם מבקשים לקבל את הסכם ההתקשרות עם שחף, את אישור ועדת השלושה שבחרה בו לתפקיד ואת הקבלות שמציגות תשלום לשחף בגין עבודתו בתקופת הבחירות. לדבריהם, הבחירה האמורה תמוהה במיוחד נוכח העובדה שלשכת הדוברות בעירייה גדלה מבחינת מצבת כוח האדם ועומדת היום על שמונה עובדים, בנוסף לתקציב הגדול שאושר לה, הנאמד בכ-1.5 מיליון שקל.
"שחף, שדיברר את קמפיין הבחירות שלך, נשכר במימון הקופה הציבורית לשמש כיועץ תקשורת, וזאת למרות העובדה שרק לאחרונה גדלה לשכת דובר העירייה בשני אנשים נוספים ואושר לה תקציב פעילות שוטף, לא כולל שכר העובדים ופרויקטים מיוחדים, בסך 1.5 מיליון שקל", טוענים חברי סיעת הביצועיסטים. "עלות שכרו החודשי של שחף עומדת על סך של 17,550 שקל (210,600 שקל לשנה) מהקופה הציבורית. מעבר לשאלה המתבקשת – מדוע צריכה עיריית פתח תקוה להוציא מקופתה 210,600 שקל עבור שירותי תקשורת חיצוניים, בשעה שלשכת דובר העירייה עוסקת בנושא – הרי שמתעורר חשש חמור להתקשרות בלתי חוקית עם ספק שהעניק לך באופן אישי שירותי דוברות בקמפיין הבחירות".
השלושה מאשימים את היועץ החיצוני בהפצת מידע שקרי בכל הקשור להצבעה במועצת העיר בנושא תחנת הניטור, שלדבריהם יש בו כדי להסית כנגד חברי האופוזיציה. "ממידע המצוי בידינו עולה כי לאחר ישיבת מועצת העיר האחרונה ב-31 במרץ, הפיץ שחף הודעה לעיתונות שבה נמסר מידע שקרי, כאילו חברי האופוזיציה התנגדו לתקציב לרכישת מעבדת ניטור שתוצב באזור התעשייה סגולה. מדובר במעשייה המצוצה מן האצבע, ויש בה כדי להסית נגד חברי האופוזיציה ולהשחיר את פניהם".
עוד הם כותבים: "מיותר לציין את הצעקה הגדולה שאותה הקמת כנגד ראש העירייה הקודם איציק ברוורמן, כאשר שכר את שירותיו של יועץ תקשורת חיצוני. כבר התרגלנו ל'רמי זיגזג', שנוקט עמדה אחת בעת שהוא בקמפיין בחירות, וממהר להתנער ממנה ולנקוט עמדה הפוכה לאחר בחירתו לראשות העירייה. התנהלותך כבר אינה מפתיעה". בנוסף, מבקשים חברי סיעת הביצועיסטים לדעת אם נחשפו חברי ועדת השלושה שבחרו בשחף לעובדה ששימש כדובר הקמפיין של ראש העירייה.
ראש העירייה רמי גרינברג אינו מתרגש ממה שהוא מכנה השמצות של חברי הסיעה, ומסביר כי הבחירה של ועדת השלושה וההסכם עם היועץ החיצוני הם זמניים, עד למינוי דובר קבוע לעירייה, עם סיום ההליכים המתנהלים מול דובר העירייה הנוכחי חזי חקאק, שגרינברג החליט להוביל לפרישתו אחרי יותר משני עשורים בתפקיד.
"כיוון שכל לשכת הדוברות של העירייה מתאימה למאה הקודמת, והציבור, בגלל חוסר תפקוד, לא היה מיודע להרבה נושאים חיוניים, החלטנו להחליף את הדובר, שיצא לחופשת מחלה. בתקופה זאת, עד שימונה דובר חדש, החלטתי להכניס גורם חיצוני באמצעות ועדת השלושה, ומן הראוי שבהליך כזה תהיה השפעה למי שיש לי היכרות עמו, על מנת ליצור קשר עבודה רציף. בכל מקרה, במקום לעסוק בהשמצות, טוב יעשו המלינים אם יבדקו את הפרטים. הם יגלו כי שחף לא הועסק על ידי כדובר הקמפיין, אלא שימש כשכיר בחברה ששכרתי את שירותיה, ורק במהלך הקמפיין נחשפתי לפעילותו וכישוריו".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

רגע לפני הפתיחה: סיור שווקים

המשטרה והרשויות המקומיות באמצעות מערכי האבטחה שלהן נערכות  לקראת פתיחתם של הקניונים והשוק העירוני במסגרת הקלות נוספות בתקנות החירום צו...

חדשות פתח תקווה6 במאי 2020    2 דקות
0

חוזרים לשגרה: העירייה שוב תבצע אכיפת חנייה...

לאחר כחודש וחצי בהן הייתה חניה חינם בכחול לבן באזורי התעשייה, בתחילת השבוע חזר אגף הפיקוח לאכיפה מלאה של חניה...

חדשות פתח תקווה6 במאי 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה