חדשות פתח תקווה

בין הסערות

חדשות פתח תקווה5 בפברואר 2020    דקה אחת
0

בעקבות הסערות שפקדו את ישראל לפני כחודש וגבו חיי אדם, וההצפות שפקדו את העיר במספר אזורים, גובש בעירייה נוהל חירום למקרים של מזג אוויר קיצוני • "משימתנו העיקרית היא הצלת חיים", אומר גרינברג

בין הסערות
גרינברג, בסערה האחרונה. "נערכים לכל תרחיש" ׀ צילום: דוברות העירייה

 

העירייה גיבשה נוהל היערכות לסערה, למקרים שבהם מזג האוויר עלול להשפיע על מהלך החיים התקין בעיר. זאת, לנוכח שינויי מזג האוויר הקיצוניים בארץ ובעולם. הסערות האחרונות הוכיחו שמזג אוויר קיצוני יכול להשפיע באופן מהותי על שטחים עירוניים נרחבים, ולכן הם מוגדרים כאירועי חירום. במקרים כאלה, גורמי עירייה מקצועיים יפעלו באופן מיידי, ללא צורך בהזעקת הכוחות.
במסגרת הנוהל, שגובש על ידי אגף הביטחון, נקבע סדר הפעולות לפי זמנים ותחומי אחריות של כל אחד מהגורמים. הנוהל ייכנס לתוקף ברגע שבו יכריז ראש העירייה כי מדובר באירוע חירום. כל האירוע יתופעל באמצעות מנהל אגף הביטחון יריב סנדלון, שיישב במשל"ט וממנו יפעיל את הכוחות והאמצעים.
ההחלטה על גיבוש הנוהל התקבלה בעירייה לאחר ימי הסערה שפקדו את המדינה לפני כחודש וגבו חיי אדם, ולנוכח ההצפות שפקדו את העיר במספר אזורים. ראש העירייה רמי גרינברג: "אנו נערכים לכל תרחיש ולכל מצב. סערה או אפילו גשמים עזים בזמן קצר עלולים לגרום לנזקים, גם לרכוש וגם להמשך תפקוד רציף של העיר.
"משימתנו העיקרית באירוע של סערה היא הצלת חיים באירועי הצפות, סחף ותאונות. העירייה נערכת לאירועים חריגים מעין אלה ופועלת במלוא המרץ לניקוי קולטנים, איתור עצים מסוכנים וכדומה. באירוע חריג, משתתפים במשימה כל גורמי הרשות – המוקד, הביטחון, המשל"ט, מית"ב וכל אגפי העירייה והצוותים העובדים בשטח בכל מזג אוויר".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

רגע לפני הפתיחה: סיור שווקים

המשטרה והרשויות המקומיות באמצעות מערכי האבטחה שלהן נערכות  לקראת פתיחתם של הקניונים והשוק העירוני במסגרת הקלות נוספות בתקנות החירום צו...

חדשות פתח תקווה6 במאי 2020    2 דקות
0

חוזרים לשגרה: העירייה שוב תבצע אכיפת חנייה...

לאחר כחודש וחצי בהן הייתה חניה חינם בכחול לבן באזורי התעשייה, בתחילת השבוע חזר אגף הפיקוח לאכיפה מלאה של חניה...

חדשות פתח תקווה6 במאי 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה