חדשות פתח תקווה

בחירות 2019: גרינברג מרים לנתניהו

חדשות פתח תקווה21 במרץ 2019    3 דקות
0

בסיבוב בחירות בשוק, יחד עם השר צחי הנגבי, ממחזר ראש העירייה את המסר "ביבי או טיבי" • למען האיזון הקדוש, שוחחנו השבוע עם תומך ליכוד ותומך כחול לבן ועם קול צף אחד, שעליו נלחמים שניהם

בחירות 2019: גרינברג מרים לנתניהו
צילום: אינגאימג'

שלושה שבועות לבחירות, ונראה שלא כולם כבר הכריעו. בשישי האחרון הגיע לפתח תקוה השר צחי הנגבי, מלווה בראש העירייה רמי גרינברג. יחד עם פמליה קולנית במיוחד, הם יצאו לסיבוב בחירות בשוק העירוני, במרכז העיר ובקניון הגדול, שם ניהל גרינברג ויכוח ערני במיוחד עם צעיר מקומי. "אם לא תבחר ביבי, תקבל את אחמד טיבי", יישר גרינברג קו עם דף המסרים של המפלגה, והוסיף: "רק הליכוד יכול".

ברג. "צריך לשנות" ׀ צילום: אלון חכמון

אלא שהצעיר לא ממש השתכנע מהמופע של ראש העירייה. בועז ברג (26), סטודנט להנדסת תעשייה וניהול: "אני תומך בכחול לבן. אחרי עשר שנים שבהן נתניהו מנהל את המדינה, אני חושב שצריך לשנות. דברים שהוא לא עשה במהלך התקופה הזאת הוא גם לא יעשה. ישנן סוגיות כלכליות-חברתיות שחייבות שינוי במדינה – חינוך, תחבורה , שוויון חברתי. אני מאמין שבנושאים האלה כחול לבן יצליחו לעשות. כל אחד מהם בא עם אג'נדה, והחבורה הזאת ראויה להנהיג את המדינה.
"אני לא שמאל. תמיד הייתי על התפר שבין הימין למרכז. מבחינתי, כל עוד לא הורשע, עומדת לראש הממשלה חזקת החפות. אבל לא כל דבר במדינה צריך להכריע רק מהבחינה החוקית-משפטית. יש מקרים שבהם הסוגיה האתית בעלת משקל ומשמעות גדולה יותר. זה שהוא זכאי בינתיים זה בסדר, אבל כל הכוורת שלו נגועה בפלילים וזה לא לגיטימי מבחינתי".

"הראוי מכולם"
ליהב שמעוני (65), מנהל חניון במרכז העיר, ברור לגמרי במי יבחר. "אני בוחר נתניהו ללא עוררין. אני חבר מרכז ליכוד מאז שביבי היה שגריר באו"ם. הייתי הנהג שלו במסע הבחירות לכנסת, הייתי בחתונה שלו עם שרה. אני מאוד אוהב אותו, מאמין בו ובטוח שהוא הראוי מכולם לכהן כראש ממשלת ישראל".
וכל החשדות נגדו לא מפריעים לך?
"איך אומר ביבי – לא יהיה כלום, כי אין כלום. העם אוהב את נתניהו, ואם הוא יבחר בו בקלפי אז הכל בסדר. הוא יקבל יותר מ-40 מנדטים. לביבי אין מחליף".

טרכמן. "לא מתעסק בפוליטיקה" ׀ צילום: אלון חכמון

"הזדמנות לבעוט"
שמעון טרכמן, תושב שכונת אם המושבות, עדיין מתלבט. בעבר היה פעיל במפלגת העבודה, אבל לדבריו, היום העבודה כבר לא אותה מפלגה. "איך שהם נראים היום, לא הייתי נותן להם את הקול שלי. עדיין לא החלטתי, אני מתלבט, עוד לא גיבשתי דעה. הנטייה היא למרכז. מבחינת האישיות, הייתי בוחר בבנט, אבל הוא ימני מדי. אם הוא היה במרכז, הייתי בוחר בו בעיניים עצומות".
אז איזה פתק תשים בקלפי?
"אני לא בכיוון של מרצ, זה רחוק ממני. המפלגה שהכי קרובה לעמדות שלי היא החבורה של גנץ, אשכנזי, לפיד ויעלון. עלתה גם האפשרות לבחור בכחלון. אני איש עבודה, איש משפחה, לא מתעסק בפוליטיקה".
לא הזכרת את הליכוד. יש סיכוי שתבחר בנתניהו?
"לא חושב. הסיכוי קלוש. אין ספק שהוא עשה דברים, אבל הוא הרבה שנים על הכיסא. צריך לתת לאנשים אחרים הזדמנות לבעוט".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

אושר במועצת העיר: קבלנים יחויבו בתשלום הוצאות...

כחלק מהפעילות המאומצת לשמירה על ניקיון העיר ושיפור חזותה, מחויבים הקבלנים בניקיון המדרכה והכביש מסביב לאתר הבנייה בו הם עובדים....

חדשות פתח תקווה28 ביולי 2020    דקה אחת
0

התגלה עובד חולה קורונה במרכז השירות של...

הודעה חשובה לתושבי פתח-תקווה והסביבה בדבר מקרה קורונה במרכז השירות של עמידר בעיר פתח תקווה לאחר שהתגלה אתמול, יום שני,...

חדשות פתח תקווה21 ביולי 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה