חדשות פתח תקווה

בזכות תמיכת ש"ס בגרינברג, הרב רוזן התקפל

חדשות פתח תקווה11 באפריל 2019    3 דקות
0

לאחר שלא זכה לגיבוי של ש"ס בעקבות המחלוקת עם ראש העירייה על קליטת תלמידים מחוץ לעיר, הודיע ראש ישיבת אור ישראל על פרישתו מהנהגת הציבור החרדי בעיר

בזכות תמיכת ש"ס בגרינברג,  הרב רוזן התקפל
ישיבת אור ישראל. "אנחנו למודי מלחמה לא מהיום ולא מאתמול" ׀ צילום: מתוך ויקיפדיה

מחריפה המחלוקת בין ראש ישיבת אור ישראל הרב יגאל רוזן לבין ראש העירייה רמי גרינברג והציבור החרדי הספרדי בעיר. פחות מיממה אחרי שנחשף כאן לראשונה המשבר בין השניים, הגיעו ללשכת ראש העירייה 12 ראשי קהילות מלווים בעשרות אברכים ונציגי ציבור, כשהם מציגים מכתב תמיכה מהרב דוד כהן, חבר מועצת חכמי התורה, המתיר להם להתנהל ישירות מול גרינברג, ללא תיווכו של הרב רוזן.
התנהלות ראשי הקהילות, שהתפרשה כהבעת אי אמון ברב רוזן, הובילה את ראש ישיבת אור ישראל להודיע על התפטרותו וסילוק ידיו מכל נושא הקשור להנהגת הציבור בעיר. "יש לנו מלחמה קשה על הצביון של העיר הזאת. מלחמה עם ראש עירייה שחוץ מעצמו לא רואה כלום", אמר הרב רוזן לתלמידיו ופנה לתקוף את חברי סיעת ש"ס שתמכה בגרינברג בניגוד להנחייתו ערב הבחירות. "לצערנו, יש לנו מלחמה עם השותפים שלו, שלא מעניין אותם שום דבר מלבד השררה שלהם, והם יגידו לו 'הן' על כל דבר. זה לא מדאיג אותנו. אנחנו למודי מלחמה לא מהיום ולא מאתמול.
"גם כשראש העירייה מתראיין ומטיח בי גידופים, זה לא נוגע לי, אבל כשעומדים כאלה שמתחזים לאברכים, נערים המנוערים מכל חינוך, והם אלה שבאים לראש העירייה ואומרים לו 'בריותיך אנחנו', הם מורדים בהנהגת העיר הזאת. לפני יותר מ-30 שנה הרב שך הורה לי ולעוד שלושה אברכים, שכל ענייני העיר ייחתכו על ידנו. וברוך השם, במשך 30 שנה זכינו, העיר התפתחה מאוד, חיינו בשלום ובשלווה עם החילונים, עם הסרוגים, עם אלה שמתיימרים להיות חרדים".
בסוף דבריו, אמר הרב רוזן: "עכשיו מי שבא להפוך ולבלבל את הכל, הצליח להביא לידי כך שאי אפשר להמשיך הלאה. כשהעם הולך אליו ואומר לו 'אנחנו לא רוצים הנהגה תורנית, אנחנו רוצים מי שייתן לנו יותר אתנן', אי אפשר להמשיך בצורה כזאת. אין לזה קיום. ברביעי בלילה העיר הזאת התפוררה. לא נוח לי לעשות את זה פה, אבל אני חייב לעשות את זה בפורום – אני מתפטר מההנהגה הציבורית ומסלק את ידיי. אוכל להשקיע יותר בישיבה".
יצוין כי המחלוקת בין גרינברג לרב רוזן החלה עם פרסום הנחייתו של ראש העירייה לא לאפשר למוסדות חינוך בעיר לקלוט תלמידים מחוץ לעיר. גורמים בכירים בציבור החרדי טוענים כי "משהבין הרב רוזן אחרי הכתבה שהתפרסה בעיתונכם, כי ראשי הקהילות מביעים תמיכה בראש העירייה ובעצם נוטשים אותו, כשהם מצטיידים באישור מועצת חכמי התורה, ומשהרב לא קיבל תמיכה ואותם רבנים בכירים לא גינו את התנהגות ראש העירייה, הוא הבין שנשבר הסכר והוא לא יכול להמשיך יותר".
לאחר שנחשף לדברים של הרב רוזן, אמר גרינברג: "מבזה. מי שעומד בראש ישיבה, שנמצא על שטח ציבורי ומקבל כסף מהעירייה, מנצל את הבמה מול אברכים שמפחדים ממנו כדי להשמיץ את התנהלות העירייה והעומד בראשה, וגם חושף את הגזענות שמנחה אותו. מדובר בהתנהלות שאין איוולת גדולה ממנה, הנמשכת עשרות שנים. אני קורא לרב רוזן ולראשי הציבור שמלווים אותו להתעסק בישיבה ולא בניסיון להשליט מנגנון של טרור. נפעל לעקור את שלטון הפחד והאימה שהיה בעיר משך עשרות שנים".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

לראשונה בפתח תקוה: רמזורים עם טיימר עבור...

במסגרת השדרוג התנועתי שמקדם ראש העירייה רמי גרינברג ברחבי העיר, הותקנו לראשונה בפתח תקוה רמזורי טיימר עבור הולכי הרגל. מדובר...

חדשות פתח תקווה7 ביולי 2020    דקה אחת
0

חתונה בצל הקורונה

אחרי שנדחתה פעמיים, נישאו אתמול (6 ביולי) בני הזוג אסתי כביר ואוראל כהן. בני הזוג, שדחו את חתונתם בשל הקורונה...

חדשות פתח תקווה7 ביולי 2020    3 דקות

כתיבת תגובה