חדשות פתח תקווה

בוטל המסלול המהיר ברחוב בגין

חדשות פתח תקווה6 בנובמבר 2019    3 דקות
0

במסגרת שינויי התחבורה בתכנית סירקין, עתיד להיסגר צומת יעקב חזן בכביש 40, המשמש כיום ככביש היציאה משכונת הדר גנים, תוך קידום ציר תנועה חלופי ברחוב בר כוכבא

בוטל המסלול המהיר ברחוב בגין
צומת יעקב חזן. לא תתאפשר נסיעה בין רחוב חזן לרחוב שלמה | צילום: נתיבי איילון

ימים אחדים אחרי שתושבי הדר גנים התבשרו כי במשרד התחבורה ובחברת נתיבי איילון התקבלה החלטה להקפיא את תכנית המסלול המהיר ברחוב מנחם בגין, חששם של התושבים התאמת – במסגרת שינויי התחבורה בתכנית סירקין, ייסגר ככל הנראה צומת יעקב חזן בכביש 40, המשמש כיום ככביש היציאה משכונת הדר גנים, תוך קידום ציר התנועה למסלול מהיר לעיר ברחוב בר כוכבא.
לפני מספר שנים, אחרי מאבק ממושך, נפתח הצומת האמור, במטרה להקל על פקקי התנועה ביציאה מצומת סירקין ולקצר דרך עבור המגיעים לשכונה מכיוון דרום. לאחרונה גם במשרד התחבורה וגם בעירייה עמדו על כך שהצומת יישאר פתוח ואף ישודרג במסגרת אותם שינויים, כשהעירייה דורשת את פתיחת הצומת גם לכיוון רחוב שלמה, הממוקם מצדו השני של כביש 40 ומוביל לשכונת שעריה.
אלא שבמסמך שאליו נחשפו נציגי מטה המאבק, בהם ירון קדושים ושי בן אבו, נכתב במפורש על ידי דובר נתיבי איילון כי במסגרת השינויים, הצומת האמור ייסגר לתנועה, וכחלופה ייפתח צומת מרחוב החליל, שהוא רחוב קטן ושקט, על חשבון הגינה הציבורית. פניות של חברי מטה המאבק, שהביעו חששם מפני סגירת צומת יעקב חזן, נתקלו בתגובות תקיפות מצד העירייה. גרינברג טען כי הם מטילים אימה על התושבים ללא כל סיבה.
עתה נראה כי חברת נתיבי איילון מתקדמת בתכנית לסגירת צומת יעקב חזן.

בעלון שהוציאה החברה נכתב: "במצב המתוכנן, החיבור בין רחוב חזן לעיר מתקיים דרך רחוב חדש, המתחבר לרחוב השופר. בשל הבדלי גובה בין המפלסים, לא תתאפשר נסיעה ישירה בין רחוב חזן לרחוב שלמה. כמו כן, לא יתאפשר חיבור בין רחוב חזן לרחוב ירושלים (כביש 40).
על פי חברת נתיבי איילון, “החיבור יהיה בהמשך רחוב החליל לכיוון מערב, חיבור במפלס הקרקע מעל כביש 40 המשוקע וחיבור לרחוב ירושלים הקיים. מרחוב ירושלים תתאפשר תנועה לכיוון דרום, לרחוב שלמה או לכיוון צפון, לצומת סירקין הקיים. הגשר המתוכנן מיועד לכלי רכב, הולכי רגל ושבילי אופניים, ויהיו בו כל המרכיבים הדרושים לתנועתם”.

עוד עולה כי בעירייה לא מתכוונים להשלים עם התכנית שמציעה נתיבי איילון, ודורשים לא רק לשמור על הצומת פתוח, אלא אף לשדרגו ולדאוג למעבר באמצעות גשר משכונת הדר גנים לעבר שכונת שעריה. גרינברג התחייב לזמן לפגישה דחופה את משרד התחבורה וחברת נתיבי איילון, כדי לעצור את התכנית המוצעת ולהמשיך במתכונת התכנית הראשונה, המשאירה את הצומת פתוח ומקשרת אותו לכיוון מערב, תוך הקמת גשר. גורמים בעירייה מציינים: “יש בעיה בשל שינויי גבהים, אבל זאת לא בעיה שבגללה צריך לסגור את הצומת”.

עוד קודם לכן התבשרו התושבים ששר התחבורה בצלאל סמוטריץ’ וחברת נתיבי איילון הגיעו למסקנה שיש מקום להיעתר לפניית ראש העירייה והתושבים, ולהקפיא בשלב זה את התכנית למסלול מועדף לתחבורה ציבורית ברחוב מנחם בגין, שהולידה מאבק עיקש מצד פעילים בשכונה. בהודעה נמסר שהוחלט לתת עדיפות לקידום ציר תנועה לתחבורה ציבורית ברחוב בר כוכבא, המהווה עורק תחבורה בין התחנה המרכזית לנתיבי הרכבת הקלה.
גרינברג: “דרשתי לתעדף את הפרויקט בבר כוכבא על פני פרויקט מנחם בגין, שהוקפא”. ואכן, מנכ”ל נתיבי איילון, איתמר בן מאיר, הודיע במכתב על קידום פרויקט מהיר לעיר ברחוב בר כוכבא, לפי בקשת העירייה ומשרד התחבורה.

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

רגע לפני הפתיחה: סיור שווקים

המשטרה והרשויות המקומיות באמצעות מערכי האבטחה שלהן נערכות  לקראת פתיחתם של הקניונים והשוק העירוני במסגרת הקלות נוספות בתקנות החירום צו...

חדשות פתח תקווה6 במאי 2020    2 דקות
0

חוזרים לשגרה: העירייה שוב תבצע אכיפת חנייה...

לאחר כחודש וחצי בהן הייתה חניה חינם בכחול לבן באזורי התעשייה, בתחילת השבוע חזר אגף הפיקוח לאכיפה מלאה של חניה...

חדשות פתח תקווה6 במאי 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה