חדשות פתח תקווה

בהלת הקורונה: מדריך בפנימייה נמצא בבידוד

חדשות פתח תקווה28 בפברואר 2020    דקה אחת
0

בשבוע שעבר חזר המדריך, העובד ומתגורר בפנימייה, מטיול בתאילנד • צוות מיוחד הגיע למוסד כדי לבדוק את הצעיר והורה לו לא לצאת מחדרו • מנגד, קרא ראש העירייה להעבירו לבידוד אצל קרובי משפחתו מחוץ לעיר

בהלת הקורונה: מדריך בפנימייה נמצא בבידוד
צוות קורונה מגיע לפנימייה. המדריך חש בטוב ׀ צילום: אלון חכמון

בצל בהלת הקורונה, מדריך בפנימייה בפתח תקוה נדרש לשהות בבידוד במשך 14 ימים, בעקבות שובו לארץ מתאילנד. המדריך נבדק על ידי צוות מד"א שהוזעק למקום.
ביום חמישי שעבר חזר המדריך, העובד ומתגורר בפנימייה, מטיול בתאילנד. בבוקר יום ראשון, כשעמד לשוב לעבודה, התבקש המדריך לעבור בדיקות על פי הנחיות משרד הבריאות. בעקבות הדיווח שהועבר למד"א, הונחו כל הגורמים, ובהם מד"א, איחוד הצלה וזק"א, שלא להתקרב למוסד החינוכי. למקום הגיע אמבולנס ממוגן, עם שני אנשי צוות שנערכו בהתאם.
רק לאחר שמיגנו עצמם בחליפות, מסיכות, נשמיות, כפפות ונעלי חירום, כשהם מצוידים במכשור רפואי, נכנסו השניים לחדרו של המדריך בפנימייה, שעל פי ההוראות – לא יצר מגע עם התלמידים ולא יצא מחדרו. כשהחניכים ומדריכי הפנימייה זיהו את הצוות הרפואי, הם נתקפו בבהלה. פרסום הפרטים עורר בהלה בעיר, בעיקר בקבוצות הוואטסאפ, עם ניסיונות לנחש באיזה מוסד חינוכי מדובר.
בעקבות הבדיקה, הוחלט כי בשלב זה המדריך ישהה בחדרו בתנאי בידוד למשך שבועיים. ראש עיריית פתח תקוה רמי גרינברג הנחה את הנהלת המוסד החינוכי להעביר את המדריך ללינה בבית אחד מבני משפחתו עד לתום תקופת הבידוד.
מהעירייה נמסר: "מדובר באיש צוות חינוכי, שהמסגרת הפנימייתית משמשת לו גם כמקום מגורים. הוא חזר מתאילנד ביום שישי האחרון, כשהוא חש בטוב. על פי הנהלים, העובד שהה בבידוד בחדרו, ולא בא במגע עם איש צוות אחר במוסד או עם התלמידים. במקביל, הוא הודיע על כך למשרד הבריאות. נציין כי אף שפעולות המוסד בנושא זה נעשו על פי הנחיות משרד הבריאות, ראש העירייה הנחה להוציא את המדריך בהקדם לבידוד אצל קרובי משפחתו מחוץ לעיר".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

35 אלף שקל קנס למשליכי פסולת

בהמשך למאמצי העירייה למיגור תופעת השלכת הפסולת במרחבים הפתוחים אשר בפאתי העיר, בימים האחרונים בית משפט השלום בפתח תקוה השית...

חדשות פתח תקווה12 בינואר 2021    דקה אחת
0

מגבירים הילוך: עיריית פתח תקוה תאכוף הפרות...

אמש התקבל דיווח על אירוע שהתקיים במהלך שעות אחר הצהריים בניגוד להנחיות הסגר על גג מבנה ציבורי ברחוב משורר. עם...

חדשות פתח תקווה11 בינואר 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה