חדשות פתח תקווה

בהלת הקורונה ילדים להורים בבידוד – תישארו בבית

חדשות פתח תקווה4 במרץ 2020    דקה אחת
0

בניגוד לעמדת משרד הבריאות, הורה ראש העירייה להורים בסיכון לא לשלוח את ילדיהם ללימודים • גם סגנית מנהלת בית הספר היסודי שיפר התבקשה לשהות בבידוד, לאחר ששוחחה עם מנהל חנות הצעצועים שנדבק בנגיף

בהלת הקורונה ילדים להורים בבידוד – תישארו בבית
צילום אילוסטרציה: אינגאימג'

אף שמשרד הבריאות לא הוציא הנחיה כזו, לראש העירייה רמי גרינברג יש דרך משלו להתמודד עם הפאניקה סביב נגיף הקורונה. בהנחיה שהוציא בראשית השבוע, הורה גרינברג להורים הנמצאים בבידוד למשך 14 יום – לא לשלוח את ילדיהם לבתי הספר.
החלטת ראש העירייה התקבלה בעקבות דיווח על מספר מקרים בעיר. שתי אמהות באחד מבתי הספר היסודיים בעיר, ששבו לאחרונה מחו"ל, התבקשו להישאר בבידוד בבתיהן. אחת מהן השאירה במחיצתה גם את ילדיה, ואילו השנייה שלחה אותם לבית הספר, אולם רק לאחר מסע שכנועים, בהתערבות יו"ר ועד ההורים, ניאותה שלא לשלוח את ילדיה ללימודים בשבועיים הקרובים.
הנחיה דומה הועברה גם באחד מבתי הספר של רשת שובו, מהחינוך המוכר שאינו רשמי, לכמה מהתלמידים תושבי אור יהודה, שביקרו בחנות הצעצועים "הפיראט האדום". כזכור, בעלי החנות אובחן כחולה בקורונה ונדרש לשהות בבידוד. לדברי הוריהם, התלמידים ביקרו במקום למספר דקות, אבל הדבר עורר פאניקה בבית הספר. בעקבות סערת הרוחות, יצאה מבית הספר הודעה להורי התלמידים, שלפיה כל מי שהיה ב"פיראט האדום" בימים הרלוונטיים חייב בבידוד בביתו. לדברי בית הספר, ההנחיה הגיעה מעיריית פתח תקוה.
גם סגנית מנהלת בית הספר היסודי שיפר בעיר התבקשה לשהות בבידוד, לאחר שביקרה בשבוע שעבר באותה חנות צעצועים ושוחחה עם בעלי המקום. הורי התלמידים בבית הספר עוררו סערה רבתי בקבוצות הוואטסאפ, והביעו חרדה לבריאות ילדיהם. לאחר שיחה של גרינברג עם סגן הרופא המחוזי במשרד הבריאות, הובהר כי אין צורך להנחות את התלמידים לשהות בבידוד, שכן סגנית המנהלת אינה גורם ראשוני, כי אם משני, ולכן הילדים לא אמורים להיפגע.
אלא שראש העירייה החליט להחמיר, והורה למִנהל החינוך בעירייה להעביר הנחיה גורפת, שלפיה, לנוכח החשש בקרב ההורים, הוא מורה שלא לשלוח ללימודים תלמיד שמי מבני משפחתו נדרש לשהות בבידוד.

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

התגלה עובד חולה קורונה במרכז השירות של...

הודעה חשובה לתושבי פתח-תקווה והסביבה בדבר מקרה קורונה במרכז השירות של עמידר בעיר פתח תקווה לאחר שהתגלה אתמול, יום שני,...

חדשות פתח תקווה21 ביולי 2020    דקה אחת
0

עוד קורבן לקורונה: שלווה זלפריינד מגני הדר,...

שלווה זלפריינד מגני הדר בפתח תקווה, היא הקורבן האחרון דל מחלת הקורונה. שלווה ז״ל הייתה גננת שנים רבות וחינכה רבים...

חדשות פתח תקווה17 ביולי 2020    2 דקות

כתיבת תגובה