חדשות פתח תקווה

בהלת הקורונה ילדים להורים בבידוד – תישארו בבית

חדשות פתח תקווה4 במרץ 2020    דקה אחת
0

בניגוד לעמדת משרד הבריאות, הורה ראש העירייה להורים בסיכון לא לשלוח את ילדיהם ללימודים • גם סגנית מנהלת בית הספר היסודי שיפר התבקשה לשהות בבידוד, לאחר ששוחחה עם מנהל חנות הצעצועים שנדבק בנגיף

בהלת הקורונה ילדים להורים בבידוד – תישארו בבית
צוות הקורונה של מד"א. ההיסטריה בשיאה | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

אף שמשרד הבריאות לא הוציא הנחיה כזו, לראש העירייה רמי גרינברג יש דרך משלו להתמודד עם הפאניקה סביב נגיף הקורונה. בהנחיה שהוציא בראשית השבוע, הורה גרינברג להורים הנמצאים בבידוד למשך 14 יום – לא לשלוח את ילדיהם לבתי הספר.
החלטת ראש העירייה התקבלה בעקבות דיווח על מספר מקרים בעיר. שתי אמהות באחד מבתי הספר היסודיים בעיר, ששבו לאחרונה מחו"ל, התבקשו להישאר בבידוד בבתיהן. אחת מהן השאירה במחיצתה גם את ילדיה, ואילו השנייה שלחה אותם לבית הספר, אולם רק לאחר מסע שכנועים, בהתערבות יו"ר ועד ההורים, ניאותה שלא לשלוח את ילדיה ללימודים בשבועיים הקרובים.
הנחיה דומה הועברה גם באחד מבתי הספר של רשת שובו, מהחינוך המוכר שאינו רשמי, לכמה מהתלמידים תושבי אור יהודה, שביקרו בחנות הצעצועים "הפיראט האדום". כזכור, בעלי החנות אובחן כחולה בקורונה ונדרש לשהות בבידוד. לדברי הוריהם, התלמידים ביקרו במקום למספר דקות, אבל הדבר עורר פאניקה בבית הספר. בעקבות סערת הרוחות, יצאה מבית הספר הודעה להורי התלמידים, שלפיה כל מי שהיה ב"פיראט האדום" בימים הרלוונטיים חייב בבידוד בביתו. לדברי בית הספר, ההנחיה הגיעה מעיריית פתח תקוה.
גם סגנית מנהלת בית הספר היסודי שיפר בעיר התבקשה לשהות בבידוד, לאחר שביקרה בשבוע שעבר באותה חנות צעצועים ושוחחה עם בעלי המקום. הורי התלמידים בבית הספר עוררו סערה רבתי בקבוצות הוואטסאפ, והביעו חרדה לבריאות ילדיהם. לאחר שיחה של גרינברג עם סגן הרופא המחוזי במשרד הבריאות, הובהר כי אין צורך להנחות את התלמידים לשהות בבידוד, שכן סגנית המנהלת אינה גורם ראשוני, כי אם משני, ולכן הילדים לא אמורים להיפגע.
אלא שראש העירייה החליט להחמיר, והורה למִנהל החינוך בעירייה להעביר הנחיה גורפת, שלפיה, לנוכח החשש בקרב ההורים, הוא מורה שלא לשלוח ללימודים תלמיד שמי מבני משפחתו נדרש לשהות בבידוד.

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

רגע לפני הפתיחה: סיור שווקים

המשטרה והרשויות המקומיות באמצעות מערכי האבטחה שלהן נערכות  לקראת פתיחתם של הקניונים והשוק העירוני במסגרת הקלות נוספות בתקנות החירום צו...

חדשות פתח תקווה6 במאי 2020    2 דקות
0

חוזרים לשגרה: העירייה שוב תבצע אכיפת חנייה...

לאחר כחודש וחצי בהן הייתה חניה חינם בכחול לבן באזורי התעשייה, בתחילת השבוע חזר אגף הפיקוח לאכיפה מלאה של חניה...

חדשות פתח תקווה6 במאי 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה