חדשות פתח תקווה

בדרכו: ראש הממשלה שמיר יונצח סמוך לאצטדיון

חדשות פתח תקווה12 בספטמבר 2019    דקה אחת
0

לנוכח הסאגה סביב הנצחת ראש הממשלה לשעבר יצחק שמיר ז"ל בתל אביב, החליט ראש העירייה לקרוא לרחוב המוביל מרחוב שמלצר לתחנת הרכבת קריית אריה על שמו

בדרכו: ראש הממשלה שמיר יונצח סמוך לאצטדיון
יצחק שמיר ז"ל | צילום: יעקב סער, לע''מ

לראש העירייה רמי גרינברג חשוב להנציח את ראש הממשלה השביעי של ישראל, יצחק שמיר ז"ל. אחרי שנחשף לסאגה סביב הנצחת שמו בתל אביב, שבה התגורר, הודיע ראש העירייה כי פתח תקוה תנציח את שמו של שמיר ברחוב הפנימי הגובל באצטדיון המושבה, המוביל מרחוב שלמה שמלצר לתחנת הרכבת קריית אריה. זאת, לאחר ששמו של ראש הממשלה לשעבר כבר ניתן לבית ספר שש-שנתי בשכונת נווה גן בעיר.
יצוין כי בסופו של דבר, החליטה עיריית תל אביב לקרוא לבית ספר חדש שנבנה בשכונת תל ברוך צפון ושעתיד להיפתח בספטמבר 2021 – על שמו של שמיר המנוח. זאת לאחר פוסט זועם שהעלתה נכדתו מיכל דיאמנט בפייסבוק, ובו מחתה על התנהגות עיריית תל אביב והעומד בראשה רון חולדאי. "תתביישי לך תל אביב, תתבייש לך רון חולדאי", כתבה וציינה ששבע שנים חלפו מאז פטירתו של סבה, ולמרות הבטחות להנציח את שמו – הנושא לא בא לסיומו. גם יאיר שמיר, בנו, התייחס לכך בתכניתה של איילה חסון ברדיו 103FM, וציין כי אביו היה מתבייש אילו היה חושב שמתחננים לעירייה כדי להנציח את שמו.
"זהו כבוד גדול לפתח תקוה לקרוא לדרך הנמצאת לצד אצטדיון המושבה ומובילה לכיוון תחנת הרכבת בקריית אריה על שם יצחק שמיר, מנהיג גדול ומי שהיה ראש הממשלה של ישראל ושר בכיר בממשלות ישראל. שמיר היה חבר באצ"ל ובלח"י, בכיר במוסד, שפעל רבות למען עליית יהודי ברית המועצות לשעבר, שימש כיושב ראש תנועת החרות ויזם את מבצע שלמה להעלאת יהודי אתיופיה, שהיה מבצע מורכב מאין כמותו. שמיר היה מנהיג מיוחד, רגיש לציבור, שהאמין בארץ ישראל השלמה ונתן את מיטב שנותיו לטובת העם היהודי בארץ ובתפוצות".
הטקס לחנוכת הדרך ע"ש שמיר יתקיים מחר (חמישי) בשעה 16:00 סמוך לאצטדיון המושבה, בהשתתפות אישי ציבור, בני משפחה ואורחים.

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

תקציב העירייה לשנת 2020: כ-2 מיליארד שקל

בישיבת המועצה הקרובה תתבקש מועצת העיר לאשר את הצעת ראש העירייה רמי גרינברג לתקציב העירייה עבור שנת 2020, שיעמוד על...

חדשות פתח תקווה13 ביולי 2020    3 דקות
0

לראשונה בפתח תקוה: רמזורים עם טיימר עבור...

במסגרת השדרוג התנועתי שמקדם ראש העירייה רמי גרינברג ברחבי העיר, הותקנו לראשונה בפתח תקוה רמזורי טיימר עבור הולכי הרגל. מדובר...

חדשות פתח תקווה7 ביולי 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה