חדשות פתח תקווה

בדרך לשנת הלימודים תשפ"א

חדשות פתח תקווה12 באוגוסט 2020    2 דקות
0

בחודש הבא יותר מ-46 אלף תלמידים יפתחו את שנת הלימודים בעיר, ומתוכם 3,396 יתחילו את כיתה א' • גרינברג: "מיליונים הושקעו לטובת קידום החינוך ומתן מענה לתושבים מגיל לידה ועד גיל 120"

בדרך לשנת הלימודים תשפ"א
צילום: מרק ישראל סלם, ג'רוזלם פוס

20,493 תלמידים יפתחו את שנת הלימודים תשפ"א בגילאי היסודי, ומתוכם ל-3,396 זו תהיה השנה הראשונה בבית הספר עם עלייתם לכיתה א'. כ-9,500 ילדים יגיעו ב-1 בספטמבר לגני הילדים, ומתוכם 3,400 יעלו לגן החובה. זאת, לא כולל החינוך המיוחד והמוכר שאינו רשמי.
מספר תלמידי מוסדות החינוך הרגיל העל-יסודי (כולל תלמידי חנ"מ המשולבים בבתי הספר של החינוך הרגיל) עומד, נכון לעכשיו, על 8,377 תלמידים בגילאי חטיבות ביניים ו-8,262 תלמידים מהחטיבה העליונה. מבין כל אלה, כ-2,303 תלמידים עולים השנה לכיתה י"ב, וזו תהיה עבורם שנת הלימודים האחרונה במסגרת חוק חינוך חובה.
השנה, לנוכח מגבלות הקורונה, שקדו במינהל החינוך בעירייה – בראשותם של מ"מ ראש העירייה רון כץ, מנהל מינהל החינוך רמי הופנברג, ומנהלות האגפים ד"ר ירדנה חדד (בעל-יסודי), טלי טולדנו (ביסודי) וד"ר מיכל אונגר (בגני הילדים) – על יישום המתווה החדש והפעלת הלימודים גם בקפסולות וגם באמצעות הזום, במידת הצורך. ראש העירייה רמי גרינברג מציין כי העירייה תסייע בהיערכות זו גם ברכישת מחשבים ניידים, על מנת שמערכת החינוך תתנהל ללא כל תקלה.
גרינברג בטוח שלמרות מגבלות הקורונה והמתווה החדש, מערכת החינוך העירונית ערוכה לפתיחת שנת הלימודים הקרובה ותעמוד באתגרים העומדים בפניה – לדבריו, תוך השקעה של מיליונים לטובת קידום החינוך ומתן מענה לתושבים בכל שכבות הגיל ועד ל-120.
"פתח תקוה צומחת ומתפתחת, והיא כוללת אוכלוסייה מאוד הטרוגנית – עולים חדשים, ותיקים, חילוניים ודתיים. כל זה מביא איתו אתגר גדול מאוד מבחינה חינוכית. אנחנו נותנים מענה מגיל לידה ועד גיל 120", אמר גרינברג והוסיף: "אנחנו העיר הראשונה שנותנת מענה לכל מה שקשור למעונות יום. כבכל המדינה, הנושא נמצא בפיקוח הרווחה. אנחנו משלבים את המעונות בתוך מערכת החינוך.
"אנחנו משמשים דוגמה מבחינת פיקוח, בקרה והכשרה, בונים מעונות וכל מה שקשור לתחום. מעבר לזה, אנחנו מפתחים את החינוך המיוחד בכל מה שרק ניתן. בונים מעונות ייחודיים לבית הספר האנתרופוסופי, וכל מה שרק צריך. אנחנו מחזקים את המגמות הטכנולוגיות, ומקימים שיתופי פעולה עם מרכזי הרפואה הגדולים בעיר וחברות ההייטק המובילות, כדי להקנות לתלמידים מענה והכוונה להמשיך כדור העתיד שלנו".
ראש העירייה מתייחס גם למגבלות הקורונה. "אנחנו ניתן לכל תלמיד מענה והלימודים יתנהלו כסדרם, בין אם במסגרות הבית ספריות ובין אם במסגרת לימודים מרחוק. העירייה תהיה קשובה, ותשקיע מעל ומעבר למה שצריך בתחום החינוך ולחיזוק מערכת החינוך בעיר".
עוד הוא אומר: "לראשונה אנחנו פועלים להקמת אוניברסיטה בינלאומית כדי שתקים פה מסלולי למידה והכשרה נדרשת לסטודנטים בעיר. תחילה היא תפעל במבנה של בית הספר מעלה הזיתים בשכונת מטלון, והיא תעבור בהמשך למבנה חדש ברחוב השחם".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

"התעלמו ממצוקתה הרבה"

ביום חמישי הוגש בבית המשפט המחוזי כתב אישום נגד איאד עבדאללה (41), תושב הרשות הפלסטינית, ווטה איילה (30), בגין עבירות של...

חדשות פתח תקווה9 בספטמבר 2020    3 דקות
0

חרדים לשכונה

רגע לפני שהמתווה החדש של ראש העירייה נידון בוועדה לתכנון ובנייה המקומית, רמי גרינברג החליט להיעתר לבקשת ארגון הקבלנים ולקיים...

חדשות פתח תקווה9 בספטמבר 2020    3 דקות

כתיבת תגובה