חדשות פתח תקווה

בדרך לשטחים גונבים בפתח תקוה

חדשות פתח תקווה7 באוקטובר 2019    דקה אחת
0

תושב כפר קאסם, יחד עם אחרים, הואשם ב-13 אירועים של גניבת רכבים, רבים מהם בעיר • את פרטי כלי הרכב, קוד ההתנעה שלהם וכתובות בעליהם סיפק לכנופיית גנבי הרכב עובד מוסך שטיפל בהם

בדרך לשטחים גונבים בפתח תקוה
רכב מסוג יונדאי. דפוסי פעולה דומים ׀ צילום: יח"צ

כתב אישום המונה 13 סעיפי עבירות, גניבה וקשירת קשר לביצוע פשע, וכן בקשה למעצר עד תום ההליכים, הוגש בסוף השבוע שעבר נגד תושב כפר קאסם בן 34, המייחס לו, יחד עם אחרים, עבירות של גניבת רכבים, בעיקר בתחומי פתח תקוה.
במשטרה מייחסים לחשוד מעורבות בכנופיית גנבי רכב. מחקירת המשטרה עלה כי הנאשם קיבל רשימה ובה פרטים של כלי רכב, לרבות מספרי רישוי, קוד התנעה, מספר שלדה וכתובות שבהן עשויים להימצא כלי הרכב האמורים. עוד עלה כי מי שמסר את הפרטים לכנופיית גנבי הרכב הוא עובד מוסך, שטיפל באותם רכבים.
בחודשים האחרונים התקבלו במשטרה קריאות רבות לגבי מקרים של גניבת רכב מסוג יונדאי ומאזדה, כשלכל המקרים דפוסי פעולה דומים. חוקרי המשטרה הצליחו להתחקות אחר עקבותיו של הנאשם ולאסוף ראיות נגדו. מהראיות עלה שהנאשם חבר בכנופיה שביצעה את הגניבות באופן שיטתי ובתכנון מוקפד. במסגרת הפעילות יצרו הנאשם ומעורבים נוספים קשר עם גורמים בשטחי הרשות הפלסטינית, לשם העבירו את הרכבים ב-13 אירועים שונים.
מחקירת המשטרה עלה עוד כי בכל 13 האירועים נתגלו מאפיינים דומים. ברובם מדובר בכלי רכב חדשים, מסוג מאזדה או יונדאי, שטופלו באותו מוסך. חקירת המשטרה העלתה כי הנאשם עשה שימוש בכלי הרכב שקיבל ממעסיקו, שאיתו הגיע לזירות השונות אשר מהן נגנבו הרכבים, ובחלק מהמקרים הועברו הרכבים לשטחי הרשות הפלסטינית. במשך כחודשיים הספיק הנאשם לגנוב מספר רב של כלי רכב ולהעבירם דרך המחסום לשטחי הרשות.
באחד המקרים, ברחוב אברבאנל בעיר קיבלה בעלת רכב התרעה ממערכת איתוראן לגבי ניסיון לגניבת רכבה. היא מיהרה לגשת אליו, הבחינה בשני חשודים היושבים בתוכו, ומשהבחינו בה הדף אותה אחד מהם, ולאחר מכן הם נמלטו מהמקום. יצוין כי עם מעצרו הטיח החשוד המרכזי את הטלפון הנייד ברצפה, בניסיון למנוע השגת ראיות נגדו. למרות זאת, הצליחו חוקרי המשטרה להפיק מהנייד את הראיות שקשרו אותו לאירועי הגניבות הרבים.

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

עומם אור שבתאי

הלם בעיריית פתח תקווה. הילה שבתאי מנהלת אגף הספורט בעירייה , תסיים את עבודתה בעירייה כבר במהלך החודשיים הקרובים. הודעה...

חדשות פתח תקווה23 באוקטובר 2019    דקה אחת
0

די להפגנות

ההפגנות החוזרות ונשנות בכיכר גורן בקריאה ליועמ"ש ולאחרונה הפגנות מנגד תמיכה של חברי הליכוד בראש הממשלה, הפכו זה מכבר למטרד...

חדשות פתח תקווה23 באוקטובר 2019    דקה אחת

כתיבת תגובה