חדשות פתח תקווה

בדרך לקריית אריה עוברים ביצחק שמיר

חדשות פתח תקווה19 בספטמבר 2019    דקה אחת
0

בטקס חגיגי, בהשתתפות בנו יאיר שמיר, ח"כ גדעון סער וראש העירייה, נחנכה דרך יצחק שמיר, המובילה מאצטדיון הכדורגל לתחנת הרכבת קריית אריה

בדרך לקריית אריה עוברים ביצחק שמיר
גרינברג, שמיר וסער בחנוכת דרך יצחק שמיר. "כבוד להיות פה" ׀ צילום: דוברות העירייה

בטקס חגיגי נחנכה דרך יצחק שמיר בקטע הרחוב המוביל מדרך שמלצר לתחנת הרכבת קריית אריה. בטקס השתתפו בנו של ראש הממשלה המנוח יאיר שמיר, ח"כ גדעון סער, ראש העירייה רמי גרינברג, תלמידי בית הספר יצחק שמיר, שמואל חזון ושלום קוטלר, ואורחים רבים נוספים. הטקס הסתיים בהסרת הלוט מעל שלט הרחוב.
יאיר שמיר ציטט בטקס מדברי אביו והוסיף: ״חלפו שנים מאז אבי סיים את תפקידו כראש ממשלה, אך לא חולף יום מבלי שאפגוש אזרח שמספר על אבי, שהיה איש צנוע ואוהב אדם, שפעל רבות למען המדינה ותמיד עמד על עקרונותיו. אני מאחל הצלחה רבה לפתח תקוה, ומודה בשמי ובשם משפחתי לראש העירייה, על הכבוד להיות פה היום במעמד המכובד הזה".
ח"כ סער הוסיף: "אני רוצה לשבח את ראש העירייה, שבחר להנציח את זכרו של שמיר, שהיה מקור השראה לסוג מנהיגות, שהיינו רוצים לעודד בכל אחד שמעורב במנהיגות – מנהיגות שמסתכלת על טובת המדינה ומתרכזת בעשייה. שמיר שינה את פני המדינה, בכך שבתקופתו הייתה העלייה הגדולה ביותר מאז תקופת בן גוריון – עלייה שהגיעה בעיקר מאתיופיה וברית המועצות לשעבר. אי אפשר לדמיין את ישראל ללא העלייה הגדולה של תחילת שנות ה-90״.
גרינברג הודה לנוכחים, ואמר: ״כבוד גדול לקרוא לדרך זו על שם יצחק שמיר. זו הדרך לאצטדיון המרשים שלנו, דרך מרכזית שבה עוברים מדי יום אלפי אנשים. שמיר הקריב את עצמו ונתן את כל כולו למען העם והמדינה, למען האחר ולמען הכלל. בזכות רוח הלחימה והעקרונות שלו, שגשגה מדינת ישראל. אצלנו בפתח תקוה קיים גם בית ספר שש-שנתי גדול ומצליח המנציח את יצחק שמיר״.

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

ונדליזם למכוניות

ביום שישי 24.1.20 לפנות בוקר התקבל במשטרת ישראל דיווח על גרימת נזק לרכבים ברח' סלנט בפ"ת. מבדיקה ראשונית של שוטרים...

חדשות פתח תקווה26 בינואר 2020    דקה אחת
0

"גופה בוואדי"

  דיווח שווא על גופה שצפה בוואדי סמוך לשכונת הדר גנים בעיר, שהתברר כ"מעשה קודנס", הוביל לעיכובו לחקירה של בן...

חדשות פתח תקווה26 בינואר 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה