חדשות פתח תקווה

בדרך לפארק

חדשות פתח תקווה17 במאי 2022    דקה אחת
0

על פי התוכניות שהוצגו השבוע לבכירי העירייה, פארק הירקון בתחומי העיר ישתרע על שטח של כ-10,000 דונם בצפון העיר, והוא יכלול פיתוח שטחים נרחבים למתקני ספורט ומגרשים, רכיבה אתגרית, פארק נינג'ה, פארק שעשועים ענק, מתחם הופעות, בתי קפה, מרכזי מסחר ועוד

בדרך לפארק
תוכנית פארק הירקון בעיר. "מציבה את פתח תקוה כעיר מטרופולינית מובילה" | הדמיה: שלמה אהרונסון וארי כהן אדריכלים

פרויקט פארק הירקון בעיר, שיקשר בין הגן הלאומי תל אפק לגני יהושע בתל אביב, וישלב בתוכו את נחל הירקון ונחל שילה, ישתרע על כ-10,000 דונם בצפון העיר וייכנס לביצוע בפועל בתוך מספר שנים. כך עולה מדיון שקיימו בשבוע שעבר ראש העירייה רמי גרינברג, מהנדס העיר איציק אוז'לבו וצוות התכנון של הפארק – האדריכלים שלמה אהרונסון וארי כהן, שהשלימו לאחרונה את התכנון המפורט של הפארק העצום. מדובר בפרויקט הדגל של פתח תקוה, שאמור להוות ריאה ירוקה ופנינת טבע, בילוי ופנאי לתושבי העיר ולאורחים.
הצגת התוכנית המפורטת היא צעד משמעותי לקראת קידום הפארק המטרופוליני, שהקמתו תחל בשנים הקרובות על שטח עצום בצפון העיר. על פי התוכנית, הפארק המתוכנן יקשר בין חלקי הנחל השונים לכל אורכו, מראש העין במזרח ועד לתל אביב במערב. הפארק עתיד להעצים את הפעילות התיירותית בעיר ולהוות מוקד משיכה משמעותי לתושבי העיר וגוש דן.
במסגרת הפגישה, הוצגה התוכנית המפורטת לפארק, הכוללת פיתוח שטחים נרחבים למתקני ספורט ומגרשים, ניצול מבנים לשימור, שיהפכו לבתי קפה ומרכזי מסחר מודרניים, הקמת מתחם הופעות ענק, מרחב ירוק משמעותי, פיתוח בריכות מים טבעיות ומרחבי ישיבה ובילוי, אטרקציות תיירותיות, שבילי אופניים, מיזמים חקלאיים, מתחמי לינה איכותיים, רכיבה אתגרית, פארק נינג'ה ופארק שעשועים ענק, חורשות טבע מפותחות, מתחם רכיבה על סוסים, תצפיות עוצרות נשימה ועוד. תכנון הפרויקט משלב את הנחלים העוברים בפארק – נחל ירקון ונחל שילה. במסגרת התוכנית ישוקם גם "הר הזבל" ויהפוך למרחב שבו יערכו מופעים ומגוון פעילויות.
גרינברג: "פתח תקוה תשנה את פניה בשנים הקרובות בכל תחום. במסגרת ההתחדשות, יוקמו גם שטחים ירוקים לנופש ופנאי. תוכנית פארק הירקון תעלה את הדימוי העירוני ותאפשר ריאה ירוקה בהיקף משמעותי, שתציב את פתח תקוה כעיר מטרופולינית מובילה. הפארק יהווה מוקד משיכה לתיירים וכר נרחב לפעילויות פנאי ייחודיות. אנו ממשיכים לקדם את התוכנית ביתר שאת מול הגורמים הרלוונטיים, כבר בשנים הקרובות".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

משחק מסוכן

רוי ורטהיימר, בן 10 וחצי, שהגיע לשחק עם חבריו בגינת משחקים בשכונת שעריה בעיר, הותקף נמרצות על ידי קטינים בני...

חדשות פתח תקווה28 ביוני 2022    2 דקות
0

רוקחת הוכתה על ידי לקוח זועם

מבוטח של קופת חולים כללית, שהגיע לבית המרקחת ברקמן שברחוב חיים עוזר, טרק בחוזקה את דלת המקום על ידה של...

חדשות פתח תקווה28 ביוני 2022    דקה אחת

כתיבת תגובה