חדשות פתח תקווה

בדרך למעלה

חדשות פתח תקווה11 במרץ 2019    3 דקות
0

אייל אביב, תלמיד ישיבה בכפר אברהם, מוציא קליפ חדש ומדבר על ההופעות בחו"ל כסולן בלהקת "הקינדרלעך", על זמרים חילוניים שהתחילו לשיר טקסטים מהמקורות ועל הדרת נשים מהמרחב הציבורי

בדרך למעלה
אייל אביב צילום ראובן חיון

בשנים האחרונות אנחנו רואים פריחה של טקסטים מהמקורות שמגיעים לבמה המרכזית של המוזיקה הישראלית. אם בתחילת הטרנד הקהל החילוני לא ידע איך לאכול את מוקי ששר "ילד של אבא", אחרי ברי סחרוף בשירי אבן גבירול וישי ריבו שכבש את המצעד השנתי אין ספק: עם ישראל שר כל הדרך לבית הכנסת. ועוד לא דיברנו על אתי אנקרי, שחזרה בתשובה ולא ויתרה על השירה.

תיכף נדבר על אנקרי ועל שירת נשים בכלל, אבל קודם תכירו את אייל אביב, תלמיד ישיבת "צביה" בפתח תקוה, שיש לו הרבה מאוד מה להגיד על כל מה שהזכרנו בפתיחת הכתבה.

אביב, רק בן 18, הוא כבר פרפורמר ותיק על הבמות.

כבר בגיל 10 היה סולן ב"להקת הקינדרלעך" והופיע על במות גדולות בארץ ובחו"ל. "הופענו בקהילה היהודית בלוס אנג'לס, בשוויץ ובברלין", הוא מספר. "בזכות הלהקה נחשפתי למקומות שלא הכרנו ועבדתי עם זמרים גדולים שרק יכולתי לדמיין את המפגש איתם. זה היה כמו לחיות בלה לה לנד".

אחרי ארבע שנים של הופעות על הבמות הכי נוצצות הגיע משבר כשנאלץ לפנות את הבמה לילדים הבאים וחזר להיות תלמיד רגיל.

"המשבר הגיע בבת אחת", הוא מספר. "מימים שבהם הטלפון לא הפסיק לצלצל הגעתי למצב שיכולתי לשים את הטלפון בצד. פתאום אני כבר לא טס בפורים לחו"ל ולא מופיע על במות. רק אז קלטתי איזה מזל היה לי בכל השנים שהייתי בלהקה. גם הקול התחלף וזה נראה כמו הסוף של קריירת השירה".

נשמע קשה. איך מתמודדים?

"זה לא פשוט. בהתחלה ניסיתי להדחיק את זה. חזרתי ללימודים. התחלתי לעשות שיעורים עם חברים. להשלים את הפערים".

אתה תלמיד טוב?

"משתדל להיות".

 

 

אחרי שנגמרה התקופה הקסומה בלהקה התחיל אביב לקחת שיעורי פיתוח קול אצל שיר ביטון, שם גילה את המוזיקה מחדש, ואז התחיל לתכנן את הקאמבק לבמות, יחד עם אחיו הגדול אבי, שמשמש כמנהל המוזיקלי שלו.

לפני שנה זה סוף סוף קרה: הוא הוציא את הקליפ "נפלתי וקמתי" (מילים ולחן של אייל אביב ואילה גלאור ברסלבסקי ועיבוד של ראובן חיון). השיר מספר על התמודדות האדם עם מכשולים שעומדים למולו במהלך חייו, והאמונה שעוזרת לו לקום ולהמשיך הלאה.

"המסר שלי זה שלא חשוב עם איזה קושי אתה מתמודד אסור לך לוותר ולהתייאש", הוא אומר.

אביב החל להופיע כזמר סולו עם צוות נגנים קבוע והתברג במקומות הראשונים בתכנית "הקול הבא". הוא זכה במקום הראשון בתחרויות מוזיקה בהן השופטים היו ישי לפידות, חיים ישראל וישי ריבו, שלדבריו מהווה השראה גדולה עבורו. "לא רק בזכות כישרון המוזיקה אלא בעיקר בזכות העבודה הקשה שלו שהביאה הרבה פירות".

זמרים חילונים רבים שרים לאחרונה טקסטים מהמקורות. אתה מאמין להם או שחושב שהם מתחנפים?

"אני לא חושב שהם מתחנפים. אלוקים נהפך למותג במוזיקה הישראלית, אבל אני לא רואה את כטרנד, אלא כמשהו מאוד חיובי".

ומה אתה חושב כשאתי אנקרי שרה?

"מבחינת ההלכה זה אסור, אבל אתה לא יכול לשפוט אותה כי אתה רואה כמה היא רוצה את זה. אתה מסתכל עליה ואתה רואה כמה זה מחייה אותה. אני מאמין שאם זה מה שכתוב בתורה אז עם כל הצער על הכישרון המוזיקלי שלא יבוא לידי ביטוי – זה מה שצריך לעשות".

אי אפשר לסיים בלי לשאול מה אתה חושב על פתח תקוה, אליה הגעת לפני שש שנים מאלעד.

"וואו. אני מאוד אוהב את העיר הזו. אני גר בשכונה טובה עם האנשים הכי טובים שיש. אני רוצה לגור כאן כל חיי".

 

 

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

רגע לפני הפתיחה: סיור שווקים

המשטרה והרשויות המקומיות באמצעות מערכי האבטחה שלהן נערכות  לקראת פתיחתם של הקניונים והשוק העירוני במסגרת הקלות נוספות בתקנות החירום צו...

חדשות פתח תקווה6 במאי 2020    2 דקות
0

חוזרים לשגרה: העירייה שוב תבצע אכיפת חנייה...

לאחר כחודש וחצי בהן הייתה חניה חינם בכחול לבן באזורי התעשייה, בתחילת השבוע חזר אגף הפיקוח לאכיפה מלאה של חניה...

חדשות פתח תקווה6 במאי 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה