חדשות פתח תקווה

בגלל הרחקת מנהלת – הסתדרות המורים נגד העירייה

חדשות פתח תקווה4 ביולי 2019    3 דקות
0

חילופי דברים קשים בין רמי גרינברג למזכ"לית הסתדרות המורים, לאחר שזו דרשה מראש העירייה להשיב מנהלת בית ספר לעבודה, למרות טענות המורות, ההורים והדרגים המקצועיים בעירייה ובמשרד החינוך

בגלל הרחקת מנהלת – הסתדרות המורים נגד העירייה

חמש דקות נמשכה ישיבה שהתקיימה ברביעי שעבר בין ראש העירייה רמי גרינברג למזכ"לית הסתדרות המורים יפה בן דויד, שהגיעה כשהיא מלווה בשתיים מהיועצות המשפטיות במשרדה, לנוכח עמדת העירייה שלא לאפשר את חזרתה לעבודה אחרי שנת שבתון של אחת מהמנהלות בחינוך הממלכתי-דתי בעיר.
החלטת גרינברג התקבלה לנוכח פניות של מורות, שביקשו שלא לאפשר את שיבתה של המנהלת לעבודה. מורות כיתה א' בבית הספר ציינו כי המנהלת החתימה אותן על טופס, שלפיו לא יוכלו להיכנס להריון במשך שנתיים, וכן השפילה אותן ופגעה בהן באופן אישי. מפקחת מטעם משרד החינוך, שליוותה את הנושא, תמכה בעמדה שלפיה יש למצוא חלופת העסקה למנהלת, שאמורה לשוב משנת שבתון, וכי מִנהל החינוך בעירייה מחויב לדאוג לשיפור האקלים הבית ספרי.
בשיחה שקיימה מנהלת האגף היסודי סיגלית יאראק עם מנהלת בית הספר, היא הציגה בפניה את הדברים והפנתה אותה למשרד החינוך, שהוא המעסיק שלה, כדי שיקבע את המשך דרכה במערכת החינוך לכשתשוב לשוק העבודה. בעקבות השיחה, פנתה המנהלת להסתדרות המורים, וזו מיהרה להוציא מכתב נוקב אל יאראק, שהשיבה במכתב שבו הדפה את טענות המנהלת והציגה את העובדות לאשורן.
כאמור, ברביעי שעבר התייצבה בן דויד בלשכת ראש העירייה, ובחלוף דקות בודדות עברה השיחה לטונים צורמים. "אתה ראש עירייה צעיר וחדש, אני אלמד אותך את החוקים, היא תישאר בבית הספר", הטיחה בן דויד בגרינברג. זה לא נשאר חייב, והטיח לעברה: "את יכולה לצאת מכאן עכשיו, ותזכרי טוב טוב מי זה רמי גרינברג".
בהגיעה למעלית, ציינה בן דויד: "בריונות זה לא המקום שאהיה בו. איאלץ לפעול בכל המישורים על מנת ללמד את העירייה והעומד בראשה איך פועלים על פי חוק. ראש העירייה התחייב להורים ולמורות, והוא בבעיה, אבל המנהלת לא תהיה שעיר לעזאזל. זוהי כוחניות לשמה".
בתגובה, אמר גרינברג: "הניסיון להציב אותי בלב המחלוקת שנתגלעה בין מִנהל החינוך בעירייה, המפקחת מטעם משרד החינוך ובעיקר חבר המורות בבית הספר והורי התלמידים לבין מזכ"לית הסתדרות המורים, הוא נלוז ונבזי. אין לי דעה או היכרות אישית עם אותה מנהלת. אלמלא האולטימטום וניסיון הטלת האימה מצד הסתדרות המורים, שנקטה עמדה חד-צדדית וברורה והתעלמה מפניות המורות, לא הייתי מתערב בפרשה.
"ההחלטה היא בידי משרד החינוך ולא בידי הסתדרות המורים. המפקחת היא זו שהובילה מהלך לסיום דרכה של המנהלת בבית הספר, לאחר שהקשיבה למורות ולהורים. נוצר מצב עגום ובלתי מתקבל על הדעת, שבו צוות המורות ומִנהל החינוך, שהם תמימי דעים, לא מעוניינים בשיבתה לעבודה. במסגרת תפקידי, אני אמון על מערכת החינוך בעיר, גם אם איני עומד בראש המערכת באופן רשמי, וכן על האקלים הבית ספרי ועל היחסים בין המורות בתוך בית הספר והקשר שלהן עם מִנהל החינוך.
"בתוך כל אלה, נכנסתי לעובי הקורה וביקשתי לשוחח עם המנהלת, שנמנעה מלפגוש אותי. רק בשני האחרון ניהלנו שיחה בינינו, שבמהלכה אישרה כי היא הייתה מעדיפה סביבת עבודה אחרת, נוחה יותר, וכזו שתקבל אותה ללא סייגים או עימותים. מתברר שהסתדרות המורים חוללה סערה מיותרת, וכעת היא מפנה את האשם לעברי. בן דויד חזרה ואמרה שלא יעזור לי כלום, ושהמנהלת תישאר. ואני הטחתי בה שגם אם אצטרך לבנות חומה, לא אאפשר את חזרתה לעבודה לאור פניית המורות, ההורים, מפקחת משרד החינוך וצוות מִנהל החינוך. מחובתי לתת גיבוי למערכת. איומים לא ירתיעו אותי".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

הדו"ח האילם

המאבק סביב הריחות הרעים ממפעל טביב והחשש לזיהום סביבתי נמשך. בימים האחרונים הרשתות החברתיות וקבוצות הוואטסאפ הפכו לזירת קרב בין...

חדשות פתח תקווה16 באוקטובר 2019    דקה אחת
0

שי לחג

לקראת ערב החג הוגשה תלונה במשטרה מטעם חברת טביב, החברה הארצית לטיפול ופינוי פסולת רעילה בע"מ, שמפעלה שוכן ברחוב החרושת בפתח...

חדשות פתח תקווה13 באוקטובר 2019    דקה אחת

כתיבת תגובה