חדשות פתח תקווה

בבילינסון עדיין מזועזעים, במשטרה חוקרים

חדשות פתח תקווה26 באוקטובר 2021    2 דקות
0
בבילינסון עדיין מזועזעים, במשטרה חוקרים

סערה התעוררה השבוע, בעקבות צילום שהועלה לרשת. בתמונה הופיעה מצבתה של המנוחה ר"ר (שמה המלא שמור במערכת), שהוצבה בחלקת קבר בבית העלמין ירקון. על המצבה נחרטו המילים: "נרצחה על ידי בית החולים בלינסון במחלקת הקורונה ביום י"ד תשרי תשפ"ב. השם יקום דמה…".
התמונה הובילה לתלונה במשטרה, שהגישה ביום ראשון השבוע הנהלת בילינסון נגד בני משפחתה של המנוחה, בגין הסתה לאלימות כלפי המרכז הרפואי וצוות מחלקת הקורונה בבית החולים. בעקבות התלונה, פתחה המשטרה בחקירה.
התמונה המדוברת, שצולמה לאחרונה בשטחי הקבורה המיועדים לתושבי פתח תקוה בבית העלמין ירקון, התגלגלה לפתחו של המוסד הרפואי, שזכה לא מכבר בפרס הצטיינות על השירות ועל היכולות המקצועיות שלו. בהנהלת בית החולים הביעו זעזוע ומורת רוח מהמעשה, ובמקביל פנו למשטרת פתח תקוה והגישו תלונה מסודרת. לטענת המרכז הרפואי בילינסון, המנוחה הייתה אישה מבוגרת, שלא חוסנה נגד נגיף הקורונה. היא טופלה בביתה במשך תקופה ארוכה, ומשהובהלה לבית החולים, כבר הייתה בתוך תסבוכת רפואית, שהובילה לפטירתה.
"בבית החולים מזועזעים מהכיתוב על המצבה ומביעים שאט נפש מההתבטאות החמורה, המסיתה והמשוללת כל יסוד עובדתי, כפי שנכתב על גבי המצבה", נמסר מבית החולים.
"בכוונת בית החולים לשקול את צעדיו בנושא זה, לרבות נקיטת הליכים משפטיים.
"מבלי להפר את החיסיון הרפואי של המנוחה, נציין רק שמדובר באישה מבוגרת ולא מחוסנת, שהובאה לבית החולים לאחר שטופלה בביתה זמן משמעותי, התקבלה עם התקף לב ותסחיף ריאתי, ונפטרה עם מחלת קורונה סוערת. צוות מחלקת הקורונה טיפל בה במסירות אין קץ, תוך ליווי ושיח מתמיד עם המשפחה.
"צוותי מחלקות הקורונה בבית החולים, שטיפלו ומטפלים במאות חולים במסירות ובמקצועיות, ועושים לילות כימים כדי להציל חיי חולים, קיבלו בתדהמה ובעוגמת נפש עמוקה הכפשה זו, שמהווה דיבה פסולה ואסורה, ומדרדרת את השיח הציבורי והחברתי לתהומות שכמותם טרם חזינו".
מאוחר יותר התייחס מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' נחמן אש לתמונה ואמר: "אני בטוח שהסגל הרפואי עשה את מרב המאמצים כדי שהיא תחיה. זה דבר מזעזע. אסור לנו להכפיש צוות רפואי".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

תוספת של 46 מיליון שקל לשדרוג השכונות...

מועצת העיר אישרה בראשית השבוע תוספת תקציב בסך 46 מיליון שקל לטובת מגוון פרויקטים בתחום התשתיות והבינוי. ראש העירייה רמי...

חדשות פתח תקווה30 בנובמבר 2021    דקה אחת
0

חיים חדשים בשוק ליפקיס

אחרי שנים של חשיבה ותכנון, מובילה העירייה בימים אלה מהלך בשוק ליפקיס בעיר, לטובת פיתוח השוק, שדרוגו והפיכת הקנייה בו...

חדשות פתח תקווה30 בנובמבר 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה