חדשות פתח תקווה

באופוזיציה מתנגדים לבנייה בסירקין: "תכנית הרסנית"

חדשות פתח תקווה31 בינואר 2019    3 דקות
0

לדברי יו"ר מטה המאבק, "ראש העירייה חותר להסכם מהיר, מבלי לקבל הבטחות לפתרונות תחבורה, שיקלו על העומסים באזור" • העירייה: "נמנע פגיעה באיכות חייהם של תושבי העיר"

באופוזיציה מתנגדים לבנייה בסירקין: "תכנית הרסנית"
הדמיית הפרויקט בצומת סירקין. "קטסטרופה תחבורתית" ׀ צילום: עיריית פתח תקוה

עשרת חברי האופוזיציה חתמו על מסמך שאותו הפנו אל ראש העירייה רמי גרינברג, בבקשה להעלות לדיון במועצה הקרובה את נושא הבנייה המיועדת על שטח בסיס סירקין, וזאת בטרם תופקד "התכנית ההרסנית" כדבריהם, ב-6 בפברואר 2019.
הפנייה הבהולה באה בעקבות הודעה שהתקבלה ביום רביעי שעבר, שלפיה תכנית מחנה סירקין עתידה להיות מופקדת כבר בשבוע הבא. עוד קודם מכתבם של חברי האופוזיציה, יצא ראש מטה המאבק משה פישר בקריאה לראש העירייה המכהן. לדבריו, "אירוע זה, שבו הרכבת עוזבת את התחנה, הוא משמעותי ביותר. זהו מהלך של אל-חזור, וראש העירייה גרינברג נותן לו יד".
לדעת פישר, "ראש העירייה חותר להסכם-גג מהיר, ולכן אינו עורם מכשולים, כמו בקשה אלמנטרית מתחייבת לקבל הבטחות בכתב למחויבות עבור פתרונות התחבורה המוצעים. אסור שהעתיד התחבורתי של  פתח תקוה יהיה נתון לחסדיהם של כחלון, כץ, דרעי ומי שיחליף אותם בעתיד הקרוב".
יו"ר מטה המאבק הוסיף: "היום אנו לוקחים אחריות, מודעים לסיכון העצום שגלום בתכנית מִנהל התכנון לגבי מחנה סירקין, ומתחילים במסע אקטיבי כנגד איוולת ה'סמוך'. ציפינו מגרינברג שיעמוד בהבטחותיו לשמור על העיר מפני קטסטרופה תחבורתית, אך מסתבר שמהר מאוד הוא שכח את הבטחותיו, והיום הוא להוט לאפשר בנייה ללא צעדי מינימום של אחריות.
"בימים הקרובים נצא בסדרת צעדים כנגד האיוולת. אנו קוראים לכל אחת ואחד מכם לבוא ולשים יד, לתת כתף ולגלות אחריות למצב, כי אנו רגע לפני נקודת האל-חזור. למען השנים הקרובות שנכונו לנו, אל תטמנו את הראש בחול".
כאמור, חברי האופוזיציה נרתמו לפנייה ומבקשים לדון בנושא. "יודגש כי במסמכי התכנית העתידה להיות מופקדת אין כל פתרונות ריאליים לעניין בעיות התחבורה הכבדות, שמהן יסבול האזור והעיר פתח תקוה כולה – אם תאושר התכנית כפי שהיא".
באופוזיציה אומרים: "לעמדתה של עיריית פתח תקוה חשיבות קריטית במישור המהותי, אך לא פחות חשוב מכך גם במישור העקרוני ובהתנהלות מול רשויות התכנון. ככל שהעירייה תתנהל בעצלתיים ובגרירת רגליים, תוך שהיא מבצעת התנהלות פורמלית בלבד, הרי שהדבר יקרין וישליך על עמדת הגורמים השונים בבואם לקבל החלטות בשלב הפקדת התכנית ולאחריה".
לטענת חברי האופוזיציה, הקוראים להנהלת העיר להצטרף למאבק כדי למנוע את ההרס הבא, "בסופו של יום, העיר פתח תקוה ותושביה הם אלו שיסבלו יום-יום מהשלכותיה ההרסניות של התכנית, שלא נתנה מענה הולם לבעיות התחבורה, בעת שעטת גורמי הממשלה השונים (משרד האוצר, משרד הבינוי והשיכון) לנסות ולנפנף בהישגים, תוך הפקרת הבעיות החמורות. שנים ארוכות אחרי שיישקע אבק ההצלחה שבו מנסים גורמי הממשלה להתהדר, יהיו תקועים תושבי פתח תקוה בבוץ התכנון הלקוי. קיימת חשיבות קריטית שמועצת העיר תקבל החלטות אופרטיביות בנושא, עוד טרם תועבר התכנית להפקדה".
יצוין כי בשתי התכניות הקשורות למחנה סירקין הנדונות כיום, עתידות לקום כ-16 אלף יחידות דיור חדשות, בנוסף ליותר מ-300 אלף מ"ר המיועדים לשטחי תעסוקה. ההשפעה של כמות כלי הרכב הבלתי נתפסת שתצטרף לעומסים הקיימים ממילא באזור, היא קריטית גם במושגים ארציים. כבר כיום, משך זמן הנסיעה לתל אביב וממנה בשעות העומס עולה על שעה וחצי.
"מדהים להיווכח כי בתכנית האמורה להיות מופקדת אין פתרונות ריאליים להקמת מערכת הסעת המונים שתקל על עומסי התנועה בכבישים 5, 471 וז'בוטינסקי", אומרים באופוזיציה".
מהעירייה נמסר: "ראש העירייה השקיע משאבים רבים על מנת להגיע להבנות עם משרדי הממשלה, ואף הצליח לגייס מהם מיליארדי שקלים ולהחזיר את המתחם הקרוי 'סירקין הקטנה' לשטח השיפוט של פתח תקוה. כיום, הפרויקט מקודם ומאושר על ידי כל הגורמים המעורבים, אך ישנן מספר סוגיות המצריכות חשיבה מעמיקה, במטרה למנוע פגיעה עתידית באיכות חייהם של תושבי העיר ולהביא לפיתוח האזור כולו, גם לטובת התחדשות עירונית בשכונות המקבילות, כמו עמישב ויוספטל. ראש העירייה מצוי בקשר שוטף עם מטה המאבק, מלווה אותו שנים רבות כחבר מועצת העיר, וימשיך ללוות אותו גם כראש העירייה".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

700 עמדות טעינה לרכבים חשמליים יותקנו ברחבי...

החברה לפיתוח פתח תקוה פרסמה מכרז להקמת מספר שיא של 700 עמדות טעינה לרכבים חשמליים, שיוקמו בפריסה הדרגתית ברחבי העיר...

חדשות פתח תקווה19 בינואר 2021    דקה אחת
0

נתפסו על חם: המשטרה פשטה על עוד...

מעבדת סמים גדולה ובה כ-2000 שתילי סם בשווי מיליוני שקלים, נחשפה הלילה בתום חקירה סמויה של משטרת ישראל - שלושה...

חדשות פתח תקווה18 בינואר 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה