חדשות פתח תקווה

ארגון עובדי העירייה מאיים בסכסוך עבודה

חדשות פתח תקווה3 בינואר 2019    דקה אחת
0

זאת בעקבות ההחלטה לצרף 21 אבות בית ליחידת האחזקה שבמִנהל הרכש והלוגיסטיקה • יו"ר הארגון: "לא נסכים לרמיסת זכויות עובדים"

ארגון עובדי העירייה מאיים בסכסוך עבודה
שלמה. "גילינו אחריות" ׀ צילום: אלון חכמון

ישיבת המועצה השנייה במספר, והראשונה אחרי הישיבה החגיגית שבה חברי המועצה נשבעו אמונים, חשפה טפח ממה שעתיד להתרחש בקדנציה הנוכחית, גם אם היו שציפו למשהו מעט שונה ואחר. אחד הנושאים התייחס להצעה להעביר 21 אבות בית מיחידות שונות ולצרפם ליחידת האחזקה שתחת מנהל הרכש והלוגיסטיקה שגיא חן.
ראש העירייה טען בדיון כי מדובר בעיגון משאבים, התייעלות וביטול הבזבזנות וההפקרות שהיו נהוגים בעירייה. הנושא קיבל את תמיכת חברי ההנהלה ואושר בישיבת המועצה, מה שהביא כבר למחרת לתרעומת בקרב אותם עובדים ובארגון העובדים כולו, שמיהר להתכנס בשעות הערב ולקבל החלטה להכריז על סכסוך עבודה.
"אנחנו בעד התייעלות ומעוניינים לשתף פעולה עם ראש העירייה, אפילו במחיר של קיצוצים ושיפור ההתנהלות, אבל לא נוכל להסכים להתנהלות חד-צדדית, תוך רמיסת זכויות עובדים או ביטול הארגון. גילינו אחריות, הבענו נכונות לפעול בשיתוף פעולה עם ההנהלה החדשה כדי להבריא את המערכת, אבל כאן מדובר במהלכים לא מקובלים ולכן לא נוכל להשלים עמם.
"פנינו אל מזכ"ל ההסתדרות גיורא נחום, ואנחנו מניחים שתוך שבוע וחצי נקבל את האישור לסכסוך העבודה. עוד קודם, אנחנו קוראים לראש העירייה לשבת עם ארגון העובדים תוך כוונה כנה לייעל את המערכת", אמר יו"ר הארגון אלי שלמה.
מראש העירייה נמסר: "אני מוכן לשיתוף פעולה עם ארגון העובדים ודלתי פתוחה בפניהם בכל שעות היממה. עם זאת, לא אסכים בשום אופן להתנהלות הבזבזנית שהייתה נהוגה עד היום. קיבלתי את המנדט לבצע מהפכה. המנגנון העירוני חולה ואנחנו משוועים להבריא אותו. אין לנו כוונה לפגוע באופן שרירותי בעובדים, אבל בהחלט יש לנו כוונה ומחויבות לשפר ולהתייעל. אין פה הרעה של תנאים או פגיעה בעובדים. אנחנו משאירים את כל תוכן המשימה של העובדים, ודואגים שיבצעו את המטלות מיחידת-אם אחת מסודרת ומבוקרת".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

700 עמדות טעינה לרכבים חשמליים יותקנו ברחבי...

החברה לפיתוח פתח תקוה פרסמה מכרז להקמת מספר שיא של 700 עמדות טעינה לרכבים חשמליים, שיוקמו בפריסה הדרגתית ברחבי העיר...

חדשות פתח תקווה19 בינואר 2021    דקה אחת
0

נתפסו על חם: המשטרה פשטה על עוד...

מעבדת סמים גדולה ובה כ-2000 שתילי סם בשווי מיליוני שקלים, נחשפה הלילה בתום חקירה סמויה של משטרת ישראל - שלושה...

חדשות פתח תקווה18 בינואר 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה