חדשות פתח תקווה

"אף ראש עיר לא יהפוך את תלמידי אור יהודה למצורעים"

חדשות פתח תקווה3 במרץ 2020    דקה אחת
0

טענה ראש עיריית אור יהודה, ליאת שוחט, כנגד החלטתו של רמי גרינברג בפניתה למשרד החינוך

"אף ראש עיר לא יהפוך את תלמידי אור יהודה למצורעים"
צילום ראובן קופיצ'ינסקי

נגיף הקורונה ממשיך להתפשט וראש עיריית פתח תקווה רמי גרינברג, לא מוכן לקחת סיכונים. אחרי שהעביר הנחייה לפיה כל תלמיד שאחד מבני משפחתו שוהה בבידוד לא יורשה להיכנס לבית הספר, אסר גרינברג, בסוף השבוע, על כניסה של תלמידים ילדי אור יהודה , להיכנס למוסדות החינוך בפתח תקווה שבהם הם לומדים וזאת לתקופה של שבועיים. את ההחלטה קיבל ראש עיריית פתח תקווה בעקבות הוראה שהועברה אל מספר תלמידים מאור יהודה הלומדים בבית ספר שובו בפתח תקווה, ואשר במהלך השבוע שעבר שהו בחנות הצעצועים הפיראט האדום, שם התגלה הבעלים כמי שנשלח לבידוד.
ראש עיריית פתח תקווה הוציא כאמור הנחייה גורפת וגרם לראש עירית אור יהודה ליאת שוחט, לפנות אל מנכ"ל משרד החינוך בבקשה שיתערב בנושא ויפעל לשינוי ההחלטה.
להמקומון נודע כי 100 תלמידים מאור יהודה לומדים במסגרות החינוך בפתח תקווה וההחלטה מבחינת ראש עיריית אור יהודה, מצמידה סטיגמה של מצורעים לעיר כולה. "נדהמתי לקבל אתמול דיווח כי ראש עיריית פתח תקווה, החליט על דעת עצמו לא לאפשר לתלמידי העיר שלומדים בבית הספר בעירו להיכנס למוסד הלימודים שלהם. הגדיל לעשות ראש העיר, ואף ריכז אותם (תלמידים בריאים לחלוטין) באולם ספורט ביום ראשון ללא ידיעת אף גורם וללא ידיעת ההורים.
אין גבול לחוצפה. אף ראש עיר לא יהפוך את תלמידי אור יהודה למצורעים! פניתי אתמול למנכ"ל משרד החינוך שהבטיח לי כי נושא זה יטופל.
תלמידי אור יהודה שאינם בבידוד הינם ככל תלמידי ישראל וכתלמידי פתח תקווה בפרט. זו בושה וכלימה, בורות ואפילו גזענות. ככל וההחלטה הזו לא תבוטל לאלתר, נדאג לפעול באופן דומה כלפי תלמידי העיר פתח תקווה שלומדים אצלנו בעיר".
ראש עיריית פתח תקווה רמי גרינברג איתן בדעתו. "לאור הנסיבות ועל מנת למנוע התפשטות הנגיף בפתח תקווה , תוך דאגה לתושבי העיר אין כל ספק כי ההחלטה היא עניינית ומידתית".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

רגע לפני הפתיחה: סיור שווקים

המשטרה והרשויות המקומיות באמצעות מערכי האבטחה שלהן נערכות  לקראת פתיחתם של הקניונים והשוק העירוני במסגרת הקלות נוספות בתקנות החירום צו...

חדשות פתח תקווה6 במאי 2020    2 דקות
0

חוזרים לשגרה: העירייה שוב תבצע אכיפת חנייה...

לאחר כחודש וחצי בהן הייתה חניה חינם בכחול לבן באזורי התעשייה, בתחילת השבוע חזר אגף הפיקוח לאכיפה מלאה של חניה...

חדשות פתח תקווה6 במאי 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה