חדשות פתח תקווה

"אף ראש עיר לא יהפוך את תלמידי אור יהודה למצורעים"

חדשות פתח תקווה3 במרץ 2020    דקה אחת
0

טענה ראש עיריית אור יהודה, ליאת שוחט, כנגד החלטתו של רמי גרינברג בפניתה למשרד החינוך

"אף ראש עיר לא יהפוך את תלמידי אור יהודה למצורעים"
צילום ראובן קופיצ'ינסקי

נגיף הקורונה ממשיך להתפשט וראש עיריית פתח תקווה רמי גרינברג, לא מוכן לקחת סיכונים. אחרי שהעביר הנחייה לפיה כל תלמיד שאחד מבני משפחתו שוהה בבידוד לא יורשה להיכנס לבית הספר, אסר גרינברג, בסוף השבוע, על כניסה של תלמידים ילדי אור יהודה , להיכנס למוסדות החינוך בפתח תקווה שבהם הם לומדים וזאת לתקופה של שבועיים. את ההחלטה קיבל ראש עיריית פתח תקווה בעקבות הוראה שהועברה אל מספר תלמידים מאור יהודה הלומדים בבית ספר שובו בפתח תקווה, ואשר במהלך השבוע שעבר שהו בחנות הצעצועים הפיראט האדום, שם התגלה הבעלים כמי שנשלח לבידוד.
ראש עיריית פתח תקווה הוציא כאמור הנחייה גורפת וגרם לראש עירית אור יהודה ליאת שוחט, לפנות אל מנכ"ל משרד החינוך בבקשה שיתערב בנושא ויפעל לשינוי ההחלטה.
להמקומון נודע כי 100 תלמידים מאור יהודה לומדים במסגרות החינוך בפתח תקווה וההחלטה מבחינת ראש עיריית אור יהודה, מצמידה סטיגמה של מצורעים לעיר כולה. "נדהמתי לקבל אתמול דיווח כי ראש עיריית פתח תקווה, החליט על דעת עצמו לא לאפשר לתלמידי העיר שלומדים בבית הספר בעירו להיכנס למוסד הלימודים שלהם. הגדיל לעשות ראש העיר, ואף ריכז אותם (תלמידים בריאים לחלוטין) באולם ספורט ביום ראשון ללא ידיעת אף גורם וללא ידיעת ההורים.
אין גבול לחוצפה. אף ראש עיר לא יהפוך את תלמידי אור יהודה למצורעים! פניתי אתמול למנכ"ל משרד החינוך שהבטיח לי כי נושא זה יטופל.
תלמידי אור יהודה שאינם בבידוד הינם ככל תלמידי ישראל וכתלמידי פתח תקווה בפרט. זו בושה וכלימה, בורות ואפילו גזענות. ככל וההחלטה הזו לא תבוטל לאלתר, נדאג לפעול באופן דומה כלפי תלמידי העיר פתח תקווה שלומדים אצלנו בעיר".
ראש עיריית פתח תקווה רמי גרינברג איתן בדעתו. "לאור הנסיבות ועל מנת למנוע התפשטות הנגיף בפתח תקווה , תוך דאגה לתושבי העיר אין כל ספק כי ההחלטה היא עניינית ומידתית".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

נספתה בשרפה שנגרמה ככל הנראה מעישון

תושבת פתח תקווה נספתה הבוקר (שני) בשריפה שפרצה בדירתה ברחוב דרור בשכונת שערייה בעיר.  שלושה צוותי כיבוי שהוזעקו למקום איתרו את...

חדשות פתח תקווה30 במרץ 2020    2 דקות
0

שריפה ברחוב דרור

שלושה צוותי כיבוי וחילוץ פועלים בשריפה בדירה בפתח תקווה ברחוב דרור. בדירה יש שריפה וודאית וחשש גדול להמצאות 2 לכודים, ...

חדשות פתח תקווה30 במרץ 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה