חדשות פתח תקווה

"אם לא נצא להילחם, לא נוכל לשרוד"

חדשות פתח תקווה2 ביולי 2019    דקה אחת
0

מאות יצאו להפגנה במחאה על מותו של סלמון טקה, בן העדה האתיופית, במגמה לחסום צירי תנועה ראשיים. כרגע לא נצפו מקרי אלימות למעט מספר נקודות של שריפת פחי אשפה

"אם לא נצא להילחם, לא נוכל לשרוד"

כ-200 מפגנים החלו לצעוד לאורך ציר הברון הירש כחלק מהמחאה הארצית על מותו של סלמון טקה. ההמון יצא בקריאות והניף שלטים בהם: "דור חדש דורש שינוי", "אתמול קברנו אח, מחר אתנ, אני, אנחנו", "אתמול נהרג לנו אח מחר זה יהיה הבן שלנו", וכן קריאות של "לא נקבל תכתיבים של המדינה. אנחנו נקבע למדינה את התכתיבים שלנו בהתאם לצרכים שלנו ומה שמגיע לנו". "אם לא נצא להילחם לא נוכל לשרוד כאן".

ההפגנה בשיאה. עוד לפני השעה שנקבעה (חמש אחה"צ ) התקהלו מספר עשרות מפגינים, בהמשך הצטרפו כמה מאות שצעדו לאורך רחוב הברון הירש באזור השוק העירוני וקראו קריאות כגון: "אנחנו מאבדים את הילדים שלנו, חייבים לצאת לרחובות ולהלחם" המפגינים המשיכו לכיוון צומת ז'בוטינסקי פינת קרול, לאורך הדרך הציתו מספר פחי אשפה וטמוני קרקע. ברחוב הירש הציתו פחי אשפה בחזית גן ילדים, הגננת יצאה והחלה לזעוק שהאש עלולה להתפשט, מכבי אש הוזעקו למקום.

לאורך הדרך השוטרים צעדו אחריהם ומהצד ושמרו על מרווח כדי לא להפריע למפגינים. הנחיית מ"מ המפכ"ל ניצב מוטי כהן לשוטרים בכל הארץ להימנע ממגע עם המפגינים גם אם הם חוסמים צירי תנועה מרכזיים כל עוד אין מעבר לפסים אלימים. במקרה של אלימות, מונחים השוטרים בשטח לרבות היס"מ, להשתמש בכח. כרגע ההפגנה עוברת בשקט למעט מספר אירועים נקודתיים של הבערת פחי אשפה, וטמוני קרקע.

עדכון  (נכון ל 19:00)  ההפגנה הגיעה עד צומת קפלן ז'בוטינסקי סמוך לבית החולים בלינסון, והמקום חסום. המשטרה מפנה רכבים מהמקום כדי שלא ינזקו. מספר צמתים חסומים בו זמנית.

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

רגע לפני הפתיחה: סיור שווקים

המשטרה והרשויות המקומיות באמצעות מערכי האבטחה שלהן נערכות  לקראת פתיחתם של הקניונים והשוק העירוני במסגרת הקלות נוספות בתקנות החירום צו...

חדשות פתח תקווה6 במאי 2020    2 דקות
0

חוזרים לשגרה: העירייה שוב תבצע אכיפת חנייה...

לאחר כחודש וחצי בהן הייתה חניה חינם בכחול לבן באזורי התעשייה, בתחילת השבוע חזר אגף הפיקוח לאכיפה מלאה של חניה...

חדשות פתח תקווה6 במאי 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה