חדשות פתח תקווה

אם המושבות: שני רכבי המשפחה נגנבו באותו לילה

חדשות פתח תקווה31 באוגוסט 2021    2 דקות
0
אם המושבות: שני רכבי המשפחה נגנבו באותו לילה

"זה הפך לסיוט", אומרים תושבי שכונת אם המושבות על תופעת גניבות כלי הרכב, המכה בשכונתם חדשות לבקרים. "כל פעם בניין אחר נופל קורבן", הם טוענים. "רכבים נגנבים בקלות, לעתים רכב אחד בלילה ולעתים גם שניים ויותר מאותו בניין. הגנבים מנוסים, מכירים את דרכי המילוט והיציאה לכביש 5 מצפון, כביש 4 ממערב וצומת סגולה ממזרח. היציאה מהשכונה קלה, באין מפריע ממש. אם לא יתגברו פה את סיורי המשטרה, ההפקרות תמשיך לחגוג".
בלילה שבין שישי לשבת האחרונה, לפנות בוקר, היה זה בניין ברחוב יוני נתניהו שנפל קורבן לידי חוליית גנבים שהגיעה חדורת מטרה. בלילה אחד יצאו הגנבים עם שלל לא מבוטל של שלושה כלי רכב מאותו חניון משותף לשני בניינים סמוכים. מי שחווה סיוט של ממש הוא ישי כהן-צדק, ששניים משלושת הרכבים שנגנבו שייכים לו ולרעייתו.
"תמיד גניבת רכב היא לא אירוע מתאים", אומר כהן-צדק, "אבל בימים אלה, זה הזמן הכי לא נכון שיש. אנחנו חייבים שני כלי רכב. אשתי סיימה תקופת טיפולים שנמשכה כחצי שנה ואף עברה ניתוח, והיא חייבת להיות זמינה. אני עוסק בתיווך והרכב הוא אמצעי חשוב למימוש העבודה שלי. אנחנו שומרי שבת ולא ידענו מה קורה בכלל, נחשפנו לגניבה רק במוצאי שבת, למרות שהשכנים כבר ידעו. הם התכתבו בוואטסאפ לאחר שראו שברי זכוכיות בחניון, אבל החליטו לא להפריע לנו בשבת. הפרטים הובאו לידיעתנו רק במוצ"ש ואז התחיל הבלגן הגדול, עם סדרת דיווחים למשטרה, לביטוח, לחברת הליסינג. זה ממש מטרד. באותו לילה גנבו מהחניון רכב נוסף של דייר מהבניין הצמוד".
הם שברו את שער הכניסה לחניון?
"לא. כנראה שיש להם שלטים לכל החניונים בשכונה, וזה פשוט קטן עליהם".
האירוע האחרון מחזיר את כהן-צדק לאירוע אחר מהעבר הלא כל כך רחוק. "לפני כשלוש שנים חזרנו הביתה סמוך לשעה ארבע לפנות בוקר מסליחות בכותל ונתקלנו בגנבי רכב בחניון. הם עזבו את המקום, אבל אחרי שעלינו הביתה הם חזרו לחניון וגנבו שני רכבים. אחרי זה חווינו תקופה של שקט, אבל הנה, הם חזרו לאחרונה לחגוג אצלנו, וזה בהחלט מתסכל ומבאס.
"גם אם הביטוח יפצה, נשארו ברכב חפצים יקרים שלי, כמו תפילין בעלי ערך רב, תיק עם מסמכים ועוד לא מעט פריטים, כי אני הרכב משמש כמשרד עבורי. אבל בעיקר נפגעה תחושת הביטחון, כי אתה לא יודע מתי יהיה לזה סוף".
אתה נשמע כעוס.
"אני בהחלט מאשים את המשטרה. הם יודעים שבשכונה יש יותר גניבות מבאזורים אחרים בעיר, בגלל הקרבה לכביש 5, ולא נעשה מספיק בעניין".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

ניצחון זמני לתושבי הדר גנים

אנחת רווחה חלקית נשמעה השבוע בקרב תושבי הדר גנים, לנוכח פרסום מכרז ראשון של רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) לבניית 2,499...

חדשות פתח תקווה13 בספטמבר 2021    2 דקות
0

מאות תלמידים נשלחו לבידוד בגלל מורים שחלו

יותר מ-60 כיתות נסגרו לאחר ראש השנה והילדים והצוות נשלחו לבידוד. בין היתר, התברר כי מורה, שאובחן כחולה מאומת, לימד...

חדשות פתח תקווה13 בספטמבר 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה