חדשות פתח תקווה

אם המושבות: ההורים נגד בית ספר חדש במתחם נעמי שמר

חדשות פתח תקווה27 בינואר 2019    3 דקות
0

הנהגת ההורים של בית הספר מתנגדת להחלטת העירייה • יו"ר הוועד: "נצא למאבק גדול ומשמעותי במטרה להציל את הילדים מהגזירות הללו" • ראש העירייה: "אם יפתיעו אותי ויאתרו שטח חלופי, אורה על שינוי התוכנית"

אם המושבות: ההורים נגד בית ספר חדש במתחם נעמי שמר
בית הספר נעמי שמר. נבחנו מספר חלופות ׀ צילום: אלון חכמון

הצהרה של ראש העירייה רמי גרינברג, שלפיה בכוונת העירייה לבנות בית ספר שש-שנתי על חלק מהשטח שעליו ממוקם בית הספר היסודי נעמי שמר בשכונת אם המושבות, הובילה לתגובות זועמות של תושבי השכונה ובראשם יו"ר ועד ההורים בנעמי שמר, אייל אחיאל.
ראש העירייה אמר את הדברים במסגרת אירוע "שבתרבות" באודיטוריום תיכון גולדה שבשכונת הדר המושבות. לדבריו, הוא לא מתרגש מהניסיון לבלום את התנהלות העירייה שלא מטעמים ענייניים: "ההחלטה לא התקבלה באופן שרירותי, אלא לאחר בדיקה מקיפה של גורמי המקצוע בעירייה, ולמרות זאת, אם למי מהתושבים או מבעלי התפקידים בהנהגת ההורים יש הצעה אופרטיבית, אני מתחייב לשקול אותה ברצינות. נכון לשלב זה, בית הספר השש-שנתי יוקם בתוך מתחם נעמי שמר".
סאגת הקמת בית הספר השש-שנתי נמשכת שנים. בין התושבים והנהגת ההורים לעירייה התנהל דו-שיח והועלו הצעות, אך לא התקבלו החלטות. בינתיים אושרו התוכניות להקמת החטיבה, כחלק מבית הספר השש-שנתי במתחם גולדה הישן מול "חצי חינם", מה שמצריך מהמערכת להשלים את הכיתות העליונות באותו אזור, כדי ליצור רצף ישיר ומתחם כולל.
במוצאי שבת פרסם אחיאל פוסט בפייסבוק והעביר הודעה להורים, שלפיה ועד ההורים והתושבים לא יאפשרו לעירייה לבנות את בית הספר השש-שנתי במתחם נעמי שמר, שכן לדבריו, זה יבוא על חשבון גינה טיפולית שתוכננה ואושרה במקום.
אתיאל: "לאחר הבחירות האחרונות, ראש העירייה ביקש לתאם מפגש עם יושבי ראש כל בתי הספר היסודיים בשכונה. במפגש הועלתה אופציה לבניית תיכון בשטח בית הספר שלנו, במקום שבו תוכננה גינה לימודית. בתקופה האחרונה האופציה הזו עלתה כמה פעמים. ראש העירייה אמר בפגישה שהעירייה מנסה למצוא מקומות חלופיים, אבל עכשיו ברור שהתיכון ייבנה על שטח נעמי שמר. זה לא מקובל ולא יקרה. נצא למאבק גדול ומשמעותי".
את הודעתו, מסיים יו"ר ועד הורי נעמי שמר בקריאה לתושבים להצטרף למאבק נגד החלטת העירייה. "אני מבקש מכל אחד ואחת מכם להשתתף במאבק הזה על בית הספר של ילדינו, מאבק על עתידם, על איכות החיים שלהם ועל איכות החיים שלנו כתושבים בשכונה. נצא בקמפיין גדול נגד ההחלטה ונשתף אתכם ההורים בכל שלב ושלב, החל מתגובות ברשתות החברתיות ובעיתונות, דרך הפגנות, חסימות צירים ושביתות, ועד גיוס כספים לטובת שילוט בכל מקום בשכונה. אני מצפה מכל אחד מכם להציל את הילדים מהגזירות הללו".
בהודעה נוספת שפרסמה הנהגת ההורים נטען: "משהו רע קורה באגף החינוך של עיריית פתח תקוה. ההחלטה התמוהה הבאה היא הקמת תיכון חדש לילדי חיים חפר, שיפר, נווה דקלים ופאול קור בשטח בית הספר היסודי, הוותיק והמוערך נעמי שמר". הנהגת ההורים קוראת לגרינברג שלא לקבל החלטות מזיקות לשכונה, לילדיה ולתושביה על ידי פתיחת בית ספר שמיני באזור צפוף ורווי. פתח עיניך, כבוד ראש העירייה, אנחנו לא ניתן לזה לקרות. שכונת אם המושבות לא תסבול תיכון נוסף בתוך השטח הירוק של בית הספר נעמי שמר".
ראש העירייה רמי גרינברג: "זה מהלך לא רציני. צריך לבנות במיידיות בית ספר שש-שנתי נוסף בשכונה, ולשם כך צריך שטח מאושר בגודל של 8 דונם. חלופות אחרות שנבחנו במהלך השנים האחרונות נשללו מטעמים שונים, כך שהאלטרנטיבה היחידה היא מתחם נעמי שמר, שבנוי על שטח של 14 דונם. אני לא רואה כאן שום דבר למעט הסתה של מספר הורים. ובכל זאת אם יפתיעו אותי ויאתרו שטח חלופי שיענה על הצרכים, אורה על שינוי התוכנית הנוכחית".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

700 עמדות טעינה לרכבים חשמליים יותקנו ברחבי...

החברה לפיתוח פתח תקוה פרסמה מכרז להקמת מספר שיא של 700 עמדות טעינה לרכבים חשמליים, שיוקמו בפריסה הדרגתית ברחבי העיר...

חדשות פתח תקווה19 בינואר 2021    דקה אחת
0

נתפסו על חם: המשטרה פשטה על עוד...

מעבדת סמים גדולה ובה כ-2000 שתילי סם בשווי מיליוני שקלים, נחשפה הלילה בתום חקירה סמויה של משטרת ישראל - שלושה...

חדשות פתח תקווה18 בינואר 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה