חדשות פתח תקווה

אלכוהול מזויף נתפס בפאב בעיר

חדשות פתח תקווה13 בינואר 2020    דקה אחת
0
אלכוהול מזויף נתפס בפאב בעיר
וודקה מזויפת. מכילה מתנול, העלול לגרום למוות ׀ צילום: משרד הבריאות

עשרות בקבוקי אלכוהול החשוד כמזויף נתפסו ביום שישי במספר בתי עסק בעיר, במהלך פעילות משותפת של מפקחי האגף לאכיפה במשרד הבריאות, המשטרה ונציגי מחלקת רישוי עסקים בעירייה. על פי החשד, מדובר באלכוהול המסכן את בריאות הציבור ועלול לגרום לעיוורון ואף לתמותה.
בין השאר, נתפס אלכוהול מזויף, המכיל מתנול, המסוכן לשתייה, בפאב "טטיאנה" שברחוב גוטמן 1 ובקיוסק מרקט 24 ברחוב גיסין 21. במהלך הפעילות נתפסו עשרות בקבוקי אלכוהול החשודים כמזויפים והם נשלחו לבדיקות מעבדה.
במקביל, נפתח הליך מנהלי ופלילי כנגד בעלי "טטיאנה", ולמקום הוצא צו סגירה מנהלי על ידי המשטרה. במשרד הבריאות מציינים כי "משקאות החשודים כמכילים אלכוהול מפוגל, עלולים להכיל רמות גבוהות של מתנול, שהוא חומר רעיל במיוחד למערכת העצבים, העלול לגרום לעיוורון ואף למוות. מתחילת שנת 2018 דווח על 15 מקרי מוות כתוצאה מצריכת מתנול, אך בפועל ההערכה היא כי מספר המקרים גדול יותר. משרד הבריאות, בשיתוף גורמי אכיפה נוספים, ימשיך בפעילותו כנגד בעלי העסקים והמשווקים, המוכרים אלכוהול תעשייתי ותרופות לא מאושרות שמסכנים את בריאות הציבור".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

ראש העירייה רמי גרינברג וראש עיריית רמלה...

ראש העירייה רמי גרינברג וראש עיריית רמלה מיכאל וידל, הגיעו הבוקר (חמישי) לסיור בשוק העירוני בפתח תקוה. הצטרפו אליהם מנהל...

חדשות פתח תקווה26 בנובמבר 2020    דקה אחת
0

ראש העירייה הורה על האצת פרויקט סקירת...

עיריית פתח תקוה החלה בשנים האחרונות בביצוע אומדן לכ-12,000 נכסים ציבוריים. עם השלמת הפרויקט במהלך השנתיים הקרובות, העירייה תוכל לדעת...

חדשות פתח תקווה25 בנובמבר 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה