חדשות פתח תקווה

אלימות בגן ילדים: המשטרה חוקרת חשד להתעללות

חדשות פתח תקווה19 בנובמבר 2020    2 דקות
0

בעקבות תלונה כנגד גננת וסייעת בגן השייך לזרם החינוך התורני באזור, המשטרה אספה תיעוד ממצלמות ההקלטה וחוקרת את המקרה. אימא לילד בגן סיפרה ל"המקומון": "הילד שלי חזר בוכה ומושפל והבלגתי - והיום אני מכה על חטא"

אלימות בגן ילדים: המשטרה חוקרת חשד להתעללות
צילום אילוסטרציה: אינגאימג'

הורים לילדים בגן ילדים השייך לזרם החינוך התורני באזור התלוננו במשטרה כנגד גננת וסייעת בגן, שלטענתם נוהגות באלימות מילולית כלפי הילדים, מטילות עליהם עונשים בלתי סבירים, משפילות אותם ובחלק מהמקרים נעלה הגננת לדבריהם אחדים מהם בחדר חשוך. ההורים טוענים כי לדברי ילדיהם הסייעת חשודה גם באלימות פיזית לכאורה.

בעקבות פנייה של ההורים להנהלת רשת החינוך התקבלה החלטה על הוצאתה של הגננת מהגן במידי, תוך מתן סיוע להורים ולילדים .

הבוקר  הגיעו שוטרים לגן ואספו את המצלמות במקום. אולם עוד קודם לכן, נטען שבשיחה שהתקיימה עם הגננת, היא הודתה בפני ההורים על ההתנהגות הבלתי תקינה שלה ביקשה את סליחתם. וכן ציינה כי היא מבקשת את אמונם לתקן את המעוות.

בשיחה עם "המקומון פתח תקוה" טוענות אימהות כי,  בחודש האחרון ילדיהם התלוננו שהגננת מתנהגת איתם בנוקשות, מתבטאת כלפיהם בתקיפות , משפילה אותם, ואף נועלת אותם בשירותים ובאחד החדרים בגן בחשיכה מוחלטת. עוד היא מציינת כי, גם כשהילדים מבקשים סנדוויץ' נוסף התשובה מגיעה בתקיפות ובאגרסיביות והם נענים בדחייה.

"הכל היה בעיקר מילולי . בהתחלה למען האמת לא עשיתי מזה סיפור. לא רציתי לחשוב שזה אמיתי. הילד שלי חזר בוכה ומושפל והבלגתי – והיום אני מכה על חטא", אומרת אחת האימהות וממשיכה. "אחת האימהות סיפרה בקבוצת ווטצאפ של ההורים על אירוע חריג לכאורה ואז צף אצלי הכל. האמא סיפרה שאמא אחרת הטמינה מכשיר הקלטה בבגדי הילד שלה. ההקלטה תיעדה את האירועים ובעטיים הוגשה תלונה במשטרה".

אתמול (חמישי) לקחו גורמי המשטרה את המצלמות.

מהנהלת גני הילדים נמסר בתגובה: "מדובר בגננת ותיקה שתמיד הייתה אהובה על הילדים עם מעל עשר שנות פעילות בגן, כשקודם לכן לא התקבלה תלונה עליה ולהיפך. חשוב לציין שאיננו מקילים ראש בנושא ואנו עורכים בירור מעמיק בשיתוף כל הורי הגן וכל הגורמים המקצועיים ואנו נפעל בהתאם כשטובת ילדי הגן לנגד עינינו תמיד".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

ראש העירייה רמי גרינברג וראש עיריית רמלה...

ראש העירייה רמי גרינברג וראש עיריית רמלה מיכאל וידל, הגיעו הבוקר (חמישי) לסיור בשוק העירוני בפתח תקוה. הצטרפו אליהם מנהל...

חדשות פתח תקווה26 בנובמבר 2020    דקה אחת
0

ראש העירייה הורה על האצת פרויקט סקירת...

עיריית פתח תקוה החלה בשנים האחרונות בביצוע אומדן לכ-12,000 נכסים ציבוריים. עם השלמת הפרויקט במהלך השנתיים הקרובות, העירייה תוכל לדעת...

חדשות פתח תקווה25 בנובמבר 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה