חדשות פתח תקווה

איפה ואיפה?

חדשות פתח תקווה20 בפברואר 2020    דקה אחת
0

כיצד לאחר שבוטל כנס פוליטי בחנוכה בבית הכנסת בטענה שאין לערוך בו כינוס מטעם מפלגה, התכוונו לערוך בו מפגש של "הבית היהודי"?

איפה ואיפה?
גרינברג. למה לפני הבחירות? ׀ צילום: יח"צ

חודשיים אחרי שאסרה את קיומו של טקס הדלקת נרות חנוכה שארגנה סיעת הביצועיסטים בראשותו של עו"ד אורי אהד, באולם של בית הכנסת האוריה בטענה שחל איסור לקיים כנסים פוליטיים במוסד האמור, והנהלת בית הכנסת אף קיבלה התראה חמורה מאגף הנכסים בעירייה לפני ביטול ההקצאה, לא ברור מי אישר לחברי סיעת הבית היהודי לקיים במקום, בשישי בערב,  שיח פתוח בראשותם של נפתלי בנט ואיילת שקד מראשי סיעת ימינה. בכל מקרה בעקבות פניית "המקומון", הורה ראש העירייה להעביר את הכנס לאולם של המתנ"ס הסמוך ולא לקיימו באולם בית הכנסת.

במכתב שנשלח אל עמותת בית הכנסת מוריה ברחוב שולזינגר ממנהלת אגף הנכסים בעירייה עו"ד צילה גרינהויז בדצמבר האחרון צוין במפורש כי בסעיף 5 בחוזה שנחתם עימם נקבע כי חל איסור לקיים במקום האמור כנס פוליטי לכל מפלגה שהיא.

בהמשך נטען כי גבאיי בית הכנסת שלטענתם הוטעו, הם שביקשו לבטל את טקס הדלקת הנרות וזה התקיים במפתן הכניסה לבניין העירייה.

עו"ד אורי אהד טוען. "בעירייה יש כאלה שאסור להם ויש כאלה שמותר להם". רמי גרינברג ראש העירייה  מתייחס. "ישנו נוהל מסודר שעל פי מותר לשכור נכסים עירוניים לקיום כנסים פוליטיים. סברתי שמדובר באירוע של ערב שבת המיועד לקהילה ועתה אבחן את הנושא שוב".

במכתבה של עו"ד גרינהויז כתוב במפורש שבבית הכנסת על פי החוזה אסור לקיים כנס פוליטי?

גרינברג: "בעקבות פנייתכם ולאחר שבחנתי את הנושא בשנית אפנה למארגנים שלא לקיים את הכנס בבית הכנסת מוריה וכי עומדת בפניהם האפשרות לשכור אולם במתנ"ס על פי דין והנוהל הקיים בנושא".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

רגע לפני הפתיחה: סיור שווקים

המשטרה והרשויות המקומיות באמצעות מערכי האבטחה שלהן נערכות  לקראת פתיחתם של הקניונים והשוק העירוני במסגרת הקלות נוספות בתקנות החירום צו...

חדשות פתח תקווה6 במאי 2020    2 דקות
0

חוזרים לשגרה: העירייה שוב תבצע אכיפת חנייה...

לאחר כחודש וחצי בהן הייתה חניה חינם בכחול לבן באזורי התעשייה, בתחילת השבוע חזר אגף הפיקוח לאכיפה מלאה של חניה...

חדשות פתח תקווה6 במאי 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה